Pielęgnacja cery dojrzałej w okresie jesienno-zimowym
Seniorzy zazwyczaj mają skórę suchą, odwodnioną, bogatą w zmarszczki, rozciągniętą ze względu na przebyte choroby i aktualny stan zdrowia. Taka skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, złuszczenia i procesu regeneracji.
Jak dbać?
1.DietaBogata w witaminę E, która poprawia nawilżenie i elastyczność. Witamina C – hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników i ma właściwości odmładzające. Tłuszcze, które poprawiają nawilżenie i kondycję skóry oraz działają ochronnie. Witamina A – odżywia skórę i łagodzi podrażnienia.
2. Filtry UVNawet w okresie jesienno-zimowym słońce może skórze przysporzyć wiele problemów, dlatego Seniorzy powinni stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym podczas dziennych czynności.
3. PielęgnacjaWażnym czynnikiem jest pielęgnacją skóry starszej. Kluczowym elementem jest jest nawilżanie, zarówno w dzień jak i w nocy. Idealnie sprawdzą się kosmetyki bogate w kwas hialuronowy, który ma właściwości nawadniające oraz retinol – który skutecznie regeneruje podrażnienia. Kosmetyki bogate w witaminę C stymulują produkcję kolagenu oraz działają przeciwzapalnie.
Ważną kwestią są również dłonie i usta. Nie zapominajmy o używaniu kremów do rąk oraz pomadek nawilżających usta!
4. Warunki w domuOgrzewanie mieszkania czy domu w okresie jesiennym i zimowym również przyczynia się do stanu naszej skóry. Czujemy, że jest ona bardzo przesuszona i woła o pomoc. Dlatego warto mieć w domu wiele roślin, które powodują, że powietrze staje się bardziej wilgotne. Dobrze jest również zaopatrzyć się w nawilżacze powietrza, by odczuwać mniejszy dyskomfort przy oddychaniu. Ciekawą, propozycją są również dyfuzory, które oprócz nawilżacza spełniają funkcję zapachową i tworzą przyjemny klimat w ognisku domowym.
Najnowsze artykuły
Opiekunka dla osoby starszej ze zwierzęciem
Dla wielu seniorów zwierzęta domowe, takie jak kot czy pies, to niemal członkowie rodziny. Nie...
Czytaj całośćJak budować relacje z seniorem?
Zawód opiekuna osoby starszej różni się od wielu innych profesji tym, że cała praca koncentruje...
Czytaj całośćPraca w opiece w Niemczech bez dźwigania – czy to możliwe?
Zawód opiekunki osób starszych wymaga wielu cech i umiejętności – choćby empatii, znajomości języka niemieckiego...
Czytaj całość