1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Żadnych. Nie pobieramy wpisowych, ani innych tego typu zaliczek. Ponadto, pokrywamy wszystkie koszty takie jak: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego,  dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Avoria zapewnia składki ZUS od średniej krajowej (odprowadzane w Polsce), dokument A1 oraz kartę EKUZ.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz Zespół jest do dyspozycji 24/7. Wystarczy zadzwonić pod numer kontaktowy podany na stronie, bądź napisać wiadomość na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Oczywiście, mamy oferty nie wymagające znajomości języka. Niestety, jest ich mało, więc polecamy udział w kursie językowym, by osiągnąć poziom najlepiej komunikatywny.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Zatrudniamy na umowę – zlecenie, na polskich warunkach. Wynagrodzenia osiągają kwoty nawet 1600 Euro i są wypłacane w Euro bądź Złotych (według preferencji opiekunki). Ponadto posiadamy bogaty program lojalnościowy, z którym serdecznie polecamy się zapoznać.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Jak najbardziej! Panowie tak jak Panie, są mile widziani. Nasi opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych, także nie ma zasady co do płci opiekuna.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  • brak odpowiedniego poziomu językowego: zapraszamy na nasze darmowe kursy on-line lub cykl szkoleń językowych prowadzony przez Panią Monikę- naszą rekruterkę;
  • brak doświadczenia: w Polsce funkcjonują różne wolontariaty, w których można nabyć podstawowe umiejętności. Zadzwoń, a doradzimy, które wybrać;
  • brak prawa jazdy jeśli jest wymagane: to wymaganie  ma zazwyczaj swój powód, np. dojazd do sklepu, dowóz pacjenta do lekarza itd. Polecamy w takiej sytuacji się z nami skontaktować i dopytać o szczegóły.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak, posiadamy zlecenia na terenie całych Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość trwania zlecenia to miesiąc. Posiadamy również oferty na 6 bądź 8 tygodni. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi zleceniami.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Ta sytuacja jest zależna od dwóch czynników. Po pierwsze każdy, kto zaczyna z nami pracę, wypełnia formularz, w którym między innymi określane są preferencje opiekunki odnośnie ofert. To pomaga nam przedstawiać tylko interesujące zlecenia. Po drugie, po przyjęciu oferty przez opiekunkę, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny. To również proces, który wpływa na całkowity czas oczekiwania na podjęcie pracy.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  Dla nas liczy się doświadczenie, język i motywacja do pracy. Wiek nie ma tutaj większego znaczenia.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawiązywana jest na czas nieokreślony, gdzie okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.