Kandydatki na opiekunki osób starszych, które chcą wyjechać do pracy w Niemczech, muszą porozumiewać się w języku niemieckim. Czujesz, że Twoja znajomość niemieckiego jest niewystarczająca? Dopiero zaczynasz naukę niemieckiego? W Avoria przygotowaliśmy bezpłatny i dedykowany dla opiekunek osób starszych kurs niemieckiego. Zapraszamy skorzystaj z naszych lekcji.

Kurs języka niemieckiego dla opiekunek – dlaczego warto mówić w języku niemieckim?

Każdy zawód wymaga nabycia pewnych umiejętności, również praca opiekunki osób starszych. Dlaczego warto przyłożyć się do lekcji niemieckiego? Głównym powodem są wymagania rodzin poszukujących opiekunek do pracy z osobami starszymi – zazwyczaj bliscy seniorów wybierają opiekunki znające niemiecki na poziomie dobrym lub komunikatywnym. Opiekunki, które nie spełniają tego wymogu, nie mogą skorzystać z wielu ofert.

Nauka języka niemieckiego – inne powody, dla których warto zainwestować czas w naukę niemieckiego:

 • Wyższe zarobki. Gdy poznasz słownictwo związane ze sprawowaniem opieki nad seniorem, możesz starać się o lepiej płatne kontrakty. Wynagrodzenie zawsze zależy od konkretnej oferty, ale rośnie ono wówczas, gdy niemiecki jest wymagany w stopniu bardzo dobrym.
 • Więcej możliwości rozwoju w Niemczech. Poznając na początek zwroty przydatne podczas codziennej pracy i następnie systematycznie poszerzając słownictwo, zyskujesz perspektywy pracy w niemieckiej branży opiekuńczej, możesz też się przekwalifikować i np. zajmować się wyłącznie pracami domowymi.
 • Lepsze perspektywy pracy. Znajomość języka niemieckiego pozwala opiekować się seniorami, którzy potrzebują głównie towarzystwa, wypełnienia czasu wolnego i ograniczonej pomocy, np. podczas robienia zakupów czy prowadzenia domu.

Kurs j.niemieckiego dla opiekunek to także sposób, aby odkryć w sobie pasję do nauki języków obcych. Być może poszerzanie słownictwa i coraz sprawniejsze komunikowanie się z otoczeniem zmotywuje Cię do nauki innych języków?

Język niemiecki dla opiekunek – korzyści wynikające ze znajomości języka

Opiekunka osób starszych w Niemczech to odpowiedzialna praca. Rodzinie seniora zależy na tym, aby opiekunka potrafiła zatroszczyć się o podopiecznego, z kolei kandydatka na opiekunkę powinna czuć, że podoła obowiązkom. Znajomość niemieckiego bardzo ułatwia podjęcie pracy i wzmacnia pewność siebie – opiekunka, która potrafi porozumieć się w języku niemieckim, nie ma problemu z wywiązaniem się z powierzonych jej zadań, potrafi też odnaleźć się w różnych codziennych sytuacjach. Stąd popularność opracowanych przez nas lekcji.

Przełamanie bariery językowej oznacza nie tylko brak nieporozumień. Gdy opiekunka potrafi budować zdania i tworzyć logiczne wypowiedzi, rodzina czuje się pewniej. W razie gdyby pozostający pod jej opieką senior potrzebował pomocy medycznej, poradzi sobie ona z powiadomieniem służb. Posługiwanie się językiem niemieckim jest też pomocne podczas załatwiania codziennych spraw czy zakupów.

Chcesz pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Jeżeli po pierwszym kontrakcie chcesz zyskać kolejne zlecenia, to język niemiecki warto potraktować poważnie. Bezproblemowe komunikowanie się po niemiecku zapewnia lepszy kontakt zarówno z podopiecznym, jak i jego rodziną, a także daje szansę na nowe zlecenia z agencji opiekunek osób starszych.

Nauka niemieckiego dla opiekunek – najlepsze sposoby

Aby rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych, nie trzeba uczyć się niemieckiego od wielu lat – przydatne zwroty i podstawy języka niemieckiego można opanować na krótko przed wyjazdem. Znając podstawowe zasady, pozostaje już tylko konsekwentnie rozwijać swoje umiejętności językowe. Sprzyja temu sam wyjazd – przebywanie na terenie Niemiec zapewnia możliwość zanurzenia się w języku niemieckim i kontynuowania lekcji.

Język niemiecki dla początkujących – kilka pomysłów, jak zacząć naukę języka niemieckiego:

 • Kurs języka niemieckiego w szkole językowej. Kursy dla początkujących koncentrują się na zapoznaniu kursantów z gramatyką – kursant poznaje m.in. zaimki osobowe, czasowniki (np. czasownik haben – mieć), podstawowe słownictwo (m.in. pory dnia i nazwy posiłków) oraz zwroty grzecznościowe (np. bitte – proszę).
 • Samodzielna nauka języka niemieckiego. Alternatywą dla lekcji w szkole językowej mogą być rozmaite aplikacje do nauki języka niemieckiego. Niektóre z nich tworzone są z myślą o konkretnej grupie uczniów, np. osób pracujących w branży opiekuńczej.
 • Korepetycje – niemiecki dla opiekunek. To dobre rozwiązanie dla kandydatek na opiekunki, które nie mogą przełamać strachu przed mówieniem po niemiecku. Zajęcia z lektorem pozwalają szybko opanować słownictwo związane z opieką. To także okazja, aby szybko nauczyć się formułować pytania i odpowiedzi po niemiecku, np. Wie fühlen Sie sich heute? – Jak się Pan/Pani dziś czuje

Aby nauczyć się niemieckiego lub przypomnieć sobie najważniejsze zasady budowania zdań w czasie teraźniejszym czy przyszłym, wcale nie musisz wydawać pieniędzy – dziś wystarczą aplikacje zaprojektowane z myślą o nauce słownictwa i zasad gramatycznych.

Skorzystaj z kursu języka niemieckiego dla opiekunek online!

Chcesz dobrze przygotować się do pracy opiekunki? W agencji opiekunek Avoria doskonale wiemy, że język niemiecki, a precyzując jego niewystarczająca znajomość, to jedna z głównych przeszkód do podjęcia pracy w opiece nad seniorami. Właśnie dlatego proponujemy niemiecki dla opiekunek. Z naszym kursem składającym się z kilkunastu lekcji szybko opanujesz zwroty, które przydadzą Ci się podczas codziennej pracy w Niemczech.

Czego dowiesz się z naszego kursu? Każda lekcja zawiera podstawowe zwroty potrzebne w pracy opiekunki i słownictwo związane z opieką nad seniorem. Taka konstrukcja poszczególnych bloków pozwala opanować najważniejsze umiejętności. Poznasz też słownictwo, które przyda Ci się podczas podróży do Niemiec, wizyty w aptece czy wówczas, gdy konieczne będzie skorzystanie z pomocy lekarza.

Niemiecki dla opiekunek? Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy wiedzy i wspólnej nauki z agencją Avoria. Ucz się w dowolnym momencie, korzystając z materiałów opracowanych przez doświadczonych nauczycieli niemieckiego. Z naszych lekcji korzystają również opiekunki, które mają już pewne doświadczenie z językiem niemieckim. Jeżeli do nich należysz, przypomnisz sobie najważniejsze słownictwo.

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka w Niemczech?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest do dyspozycji całą dobę, siedem dni w tygodniu. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka w Niemczech nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego on-line, które są dostępne na naszej stronie internetowej.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2400 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty opiekuna w Niemczech?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie. 

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online lub wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez naszą rekruterkę. 

  • Pierwsze doświadczenia związane z opieką nad starszymi osobami można zdobyć podczas wolontariatu. Zadzwoń, a doradzimy, który wybrać.

  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.

 8. Czy Avoria ma oferty pracy jako opiekunka tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę jako opiekunka w Niemczech?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece Niemcy?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria