Chcesz pracować jako opiekunka? Opieka nad starszymi w Niemczech to praca wiążąca się wieloma wyzwaniami i jednocześnie dająca dużą satysfakcję. Jeżeli przygotowujesz się do pierwszego wyjazdu jako opiekunka osób starszych w Niemczech, poniżej znajdziesz cenne wskazówki dotyczące procesu szukania pracy, zakresu obowiązków i wymaganej znajomości języka niemieckiego. Sprawdź, z czym wiąże się praca opiekunki osób starszych.

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyHannover (30519)Frau Irmgard1900 €03.01.20236-8 tygodnimocna, komunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Irmgard (93l., 50kg, 163cm). Cierpi na artrozę, demencję, depresję, jest osobą po wylewie, ma arytmię serca i jest po udarze (prawostronnym). Podopieczna ma zwyrodnienie plamki żółtej. Jest świadomą osobą. Porusza się przy rollatorze, ale potrzebuje asekuracji przy wstawaniu. Na spacery ma wózek inwalidzki. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję, nosi pieluchomajtki. Nie ma opieki w nocy.

Podopieczna mieszka w domu w zabudowie szeregowej. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Jest rower.

NiemcyAugsburg (86165)Frau Margot1900 €06.01.20246-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Margot (88l., 50kg, 155cm). Cierpi na nadciśnienie, osteoporozę, ma COPD (aparat tlenowy). Ma alergię na pyłki i koty. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Porusza się przy pomocy rollatora. Ma również do dyspozycji łóżko medyczne oraz windę przy schodach. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji. Noce spokojnie przesypia.

Lubi towarzystwo, jest osobą spokojną i otwartą. Była florystką. Lubi rozwiązywać krzyżówki i grać w gry. Podopieczna jest osobą palącą. 

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z dostępem do Internetu i TV. W tym samym domu, ale na osobnym piętrze mieszka córka. Sklepy są na miejscu.

NiemcyAub (97239)Herr Franz2200 €04.01.20246 - 8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Franz (84l., 71kg, 172cm) choruje na Parkinsona, niewydolność serca oraz osłabienie starcze. Podopieczny jest osoba demencyjną. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Senior potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Podopieczny ma inkontynencję moczu. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

Mieszka domu jednorodzinnym wraz z żoną oraz synem. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostęp do Internetu. Zakupy robi rodzina.

NiemcyRietberg (33397)Senior2100 € + do 600 €15.12.20236-8 tygodnidobraOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan (85l., 58kg, 170cm). Cierpi na nowotwór, zbiera mu się woda w nogach. Ma wdrożoną opiekę paliatywną. Podopieczny ma lekką depresję i niedowład prawej ręki. Jest świadomą osobą. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrafi stać, ale jest słaby i potrzebuje pomocy przy wstawaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie, ubieraniu oraz jedzeniu. Ma inkontynencję, nosi wkładki i pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Żona Podopiecznego gotuje i zajmuje się domem. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower. Sklepy są na miejscu.

NiemcyÖhningen (78337)Frau Gundrun1700 € + 75 €27.12.20233,5 tygodniapodstawowaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Gudrun (90l., 70kg, 165cm). Choruje na osteoporozę, niewydolność serca oraz osłabienie starcze, jest również osoba niewidomą. Podopieczna jest osobą demencyjną. Seniorka jest osobą leżącą, aczkolwiek przesadza się ją raz dziennie na wózek inwalidzki, Higienę przy Podopiecznej wykonuje się w łóżku. Jest inkontynencja pełna. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi się z pomocą rodziny.

NiemcyHamburg (22147)Seniorin1950 € + do 600 €15.12.20236-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani (90l., 150cm, 53kg). Cierpi na nadciśnienie, osteoporozę, osłabienie starcze, ma lekką nietolerancję laktozy i bóle pleców. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma demencji, jest świadomą osobą. Porusza się głównie na wózku inwalidzkim, ale czynnie współpracuje. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest 10 minut.

NiemcyHildesheim (31137)Herr Stefan1900 €10.01.20246-8 tygodnikomunikatywnaOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Pacjent jest sparaliżowany poprzecznie. Cierpi na nietolerancję laktozy i alergię na cytrusy. Porusza się na wózku inwalidzkim, są dostępne wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego, wózek elektryczny itp. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Poranną higienę wykonuje Pflegedienst. Podopieczny nie ma inkontynencji, ale ma założony urinalkondom. 1x w nocy (4:00) trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

Podopieczny jest nadal aktywną osobą, nadal pracuje. Codziennie o 10:00 przyjeżdża po niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca ok. 14-16:00. Opiekun/ka zaczyna swoją pracę dopiero o 16:00, a w weekend od 13:00.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Jest auto na zleceniu.

NiemcyGomaringen (72810)Frau Elfriede2000 €03.01.20246-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Elfriede (95l., 165cm, 65kg). Cierpi na osłabienie starcze i nadciśnienie. Ma lekką, początkową demencję, ale komunikacja jest z nią zachowana. Podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim, współpracuje, ale potrzebuje też pomocy. Ma do dyspozycji łóżko medyczne, krzesełko z toaletą oraz krzesełko pod prysznic. Ma inkontynencję, nosi pieluchy. Podopieczna potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. 1x w nocy potrzebuje pomocy.

Jest osobą miłą, bezkonfliktową, ale też wycofaną. Lubi szydełkować.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Sklepy są na miejscu.

NiemcyBischweier (76476)Frau Eva1800 €03.01.20246-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Eva (95l., 45kg, 150cm). Cierpi na demencję. Nosi okulary. Ma problemy z mową, czasami mówi niewyraźnie. Jest świadomą osobą, orientacja jest u niej całkowicie zachowana. Porusza się przy pomocy rollatora. Potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Pani Eva nie ma inkontynencji. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki w nocy.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój  z łazienką oraz dostępem do Internetu. Do sklepu pieszo jest 10 minut.

NiemcyNeusäß (86356)Frau Magdalena1850 u + do 600 €15.12.20236-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Magdalena (99l., 148cm, 48kg). Cierpi na niewydolność serca, aktualnie przebywa w szpitalu z powodu niedoborów elektrolitów. Podopieczna jest osobą niewidomą. Nie ma demencji. Porusza się przy pomocy rollatora. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale nosi pieluchy. Noce spokojnie przesypia.

Podopieczna lubi towarzystwo i jest bardzo serdeczną osobą. Je mało mięsa.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Jest rower na zleceniu. Do sklepu jest dalej, ale można jechać autem z sąsiadką.

Opieka nad seniorem w Niemczech – jakie usługi oferuje Avoria?

Avoria to agencja opiekunek, która pomaga w podjęciu pracy w branży opiekuńczej na terenie Niemiec. Jeżeli chcesz rozpocząć pracę jako opiekunka w Niemczech, nie musisz szukać ogłoszeń na portalach internetowych – znajdziemy dla Ciebie zatrudnienie w opiece seniora, a także pomożemy w zorganizowaniu wyjazdu. Z nami możesz wyjechać do pracy jako opiekunka osób starszych nawet w tydzień!

Opieka nad osobami starszymi Niemcy – współpraca z agencją opiekunek Avoria to:

 • Legalne zatrudnienie. Od pierwszego dnia podjęcia pracy opiekunki seniora mają umowę, a od wynagrodzenia opłacane są podatki i składki.
 • Atrakcyjne zarobki. Ile zarabia opiekunka seniora? Wynagrodzenie współpracujących z nami opiekunek to nawet 2000€, dodatkowo zarobki opiekunki mogą zwiększyć się o premie i bonusy świąteczne (za pracę m.in. w okresie świąt Bożego Narodzenia).
 • Darmowe materiały edukacyjne. Ponieważ bez znajomości niemieckiego trudno o pracę, proponujemy bezpłatny kurs niemieckiego dla opiekunek.

Opieka w Niemczech – jak znaleźć pracę?

Opiekunki szukają pracy na wiele sposobów: na portalach ogłoszeniowych, w prasie czy przez znajomych mieszkających w Niemczech. Samodzielne poszukiwanie pracy w opiece ma pewną wadę – weryfikacja informacji o stanie zdrowia podopiecznego jest trudna. Dobre agencje opiekunek osób starszych, jak Avoria, zwracają na tę kwestię szczególną uwagę – od tego zależy, czy osoba wyjeżdżająca do pracy w roli opiekuna osób starszych poradzi sobie na miejscu.

Niemcy opieka nad osobami starszymi – znalezienie pracy z Avoria:

 • Jeżeli chcesz być opiekunką osób starszych, zacznij od bazy ofert na naszej stronie – poznaj sprawdzone oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech.
 • Po wyborze oferty skontaktuj się z nami. Sprawdzimy Twoje kwalifikacje i znajomość języka niemieckiego. Jeżeli zadeklarujesz gotowość do pracy, podpiszemy umowę i wyjedziesz do Niemiec jako opiekunka osoby starszej.
 • Nie widzisz oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami, zwłaszcza jeżeli masz wykształcenie medyczne i znasz niemiecki. Znajdziemy dla Ciebie pracę.

Opieka osobista w Niemczech – proces wyjazdu do pracy w Niemczech

Wiemy, że praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest wymagająca. Zwłaszcza te osoby, które wyjeżdżają jako opiekun osoby starszej po raz pierwszy, mają pytania o transport. W Avoria przygotowaliśmy transparentną ścieżkę rekrutacji.

Praca opieka Niemcy – proces wyjazdu do pracy jako opiekunka:

 • Wybór oferty. Niemcy to bogaty rynek ofert pracy w opiece. Niemieckie rodziny chętnie szukają opiekunek w Polsce, dzięki czemu możesz przebierać w ofertach.
 • Podpisanie umowy. Każda osoba wyjeżdżająca do opieki osób starszych w Niemczech podpisuje umowę jeszcze w Polsce.
 • Zorganizowanie transportu. Jako agencja opiekunek znamy firmy przewozowe i możemy pomóc w dopasowaniu transportu.

Dodatkowo podpowiadamy, co ze sobą zabrać. Przydać może się m.in. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), słownik i dodatkowe ubezpieczenie zapewniające dostęp do opieki medycznej. Kandydatki na opiekunki w Niemczech powinny też ukończyć kursy pierwszej pomocy, aby czuć się pewniej podczas pracy z seniorem.

Opieka nad starszymi w Niemczech – zakres obowiązków opiekunki lub opiekuna

Zastanawiasz się, jak wygląda praca opiekunki? Obowiązki opiekunki są ustalane z rodziną seniora. Wymagania najczęściej zależą od stanu podopiecznego – nie każdy senior potrzebuje pomocy w spożywaniu posiłków czy higienie. Niektórzy seniorzy wymagają głównie towarzystwa, stąd też komunikatywna znajomość języka to konieczność.

Opieka nad seniorem Niemcy – przykładowy zakres obowiązków opiekunki osób starszych:

 • Opieka seniora i wsparcie w codziennych funkcjonowaniu. W zależności od stanu zdrowia podopiecznego opieka może ograniczać się jedynie do pomocy w codziennych czynnościach lub polegać na kompleksowej opiece nad seniorem.
 • Prowadzenie gospodarstwa domowego. Zdarza się, że stan zdrowia podopiecznego wymaga, aby opiekunka zajęła się też prowadzeniem gospodarstwa domowego.
 • Zawożenie seniora na rehabilitację, do lekarza i na zabiegi. Wówczas opiekun w Niemczech musi posiadać prawo jazdy.

Opieka nad seniorami w Niemczech – dlaczego warto skorzystać z agencji Avoria?

Opieka Niemcy – legalna praca z uczciwym wynagrodzeniem to u nas standard. Szukasz pracy w opiece? Interesują Cię oferty typu „opiekunka Niemcy”? Nawiązując współpracę z agencją opiekunek osób starszych Avoria, możesz znaleźć zatrudnienie u niemieckiej lub polskiej rodziny przy opiece nad seniorem na terenie Niemiec. W Avoria wciąż poszukujemy doświadczonych opiekunów osób starszych. Z nami możesz wyjechać również wówczas, gdy jesteś kandydatką na opiekunkę seniora bez dużego doświadczenia.

Interesuje Cię praca w Niemczech w opiece? Skorzystaj z usług sprawdzonej agencji opiekunek Avoria. Zyskaj legalną, satysfakcjonującą pracę w opiece osób starszych od zaraz i na dłużej. Dołącz do grona zadowolonych opiekunek pracujących w Niemczech przez agencję opiekunek Avoria.

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria