Myślisz o pracy w charakterze opiekunki osób starszych? Opieka nad seniorem w Niemczech to praca, która wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale daje również satysfakcję. Jeżeli przygotowujesz się do pierwszego wyjazdu, to prawdopodobnie masz wiele pytań. Zobacz, jak wygląda opieka nad osobami starszymi

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyObernkirchen (31683)Herr Heinrich1500 € + 250 €29.10.20212 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Heinrich (89l., 67kg, 180cm). Choruje na demencję, depresję, nadciśnienie, osłabienie starcze, Parkinsona i ma problemy ze wzrokiem. Występuje u niego czasowo zakłócona orientacja. Jest osobą mobilną, wspiera się laską. Sam wykonuje higienie oraz ubieranie. Nie ma inkontynencji, ale profilaktycznie nosi wkładki. Noce przesypia.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Na zleceniu jest rower do dyspozycji. Zakupy są zamawiane on-line.

NiemcyGarbsen (30823)Herr Hermann1500 € + 200 €30.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Hermann (71l., 85kg, 168cm). Cierpi na inkontynencję, cukrzycę, jest po wypadku i ma uszkodzone nerwy dlatego porusza się powoli. Jest osobą całkowicie świadomą, nie ma żadnych problemów z orientacją. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrzebuje pomocy przy przechodzeniu. Ma do dyspozycji krzesełko z toaletą, windę przy schodach oraz uchwyty w łazience. Noce przesypia.

Podopieczny jest czynnie pracującym notariuszem. Swoje biuro ma blisko miejsca zamieszkania.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Ma psa – labradora. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Na zleceniu jest rower oraz samochód z automatyczną skrzynią biegów.

NiemcyLangenhagen (30855)Frau Ilse1400 € + 300 €06.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Ilse (89l., 54kg, 141cm). Choruje na demencję. Występują u niej czasowe problemy z orientacją. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie a na spacery ma rollator. Ma do dyspozycji łóżko medyczne oraz krzesełko pod prysznic. Przychodzi do niej Pflegedienst do pomocy przy higienie. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką, dostępem do Internetu oraz TV. Zakupy robi Opiekunka.

NiemcyBad Fallingbostel (29683)Herr Manfred1550 €13.11.20215,5 tygodniakomunikatywnaOpiekunaSzczegóły

Do opieki jest Pan Manfred (74l., 73kg, 165cm). Choruje na cukrzycę, demencję, nadciśnienie, jest osobą po wylewie i występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu, miejsca oraz osób. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie. Ma do dyspozycji krzesełko pod prysznic. Podopieczny sam wykonuje higienę, a przy ubieraniu potrzebuje asekuracji. Noce przesypia.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekuna do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką, małą kuchnią oraz dostępem do Internetu oraz TV. Jest rower. Sklepy są w pobliżu (Netto, Lidl).

NiemcyRosenfeld (72348)Herr Joachim1500 €09.11.20211 miesiącmocna, podstawowaOpiekunaSzczegóły

Do opieki jest Pan Joachim (82l., 78kg, 186cm). Choruje na inkontynencję, nadciśnienie, osłabienie starcze, Parkinsona i jest osobą po wylewie. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Ma problemy z orientacją. Jest osobą leżącą, ale potrzebuje pomocy przy mobilizacji do pozycji siedzącej. Przychodzi do niego Pflegedienst – 2x dziennie (higiena, transferowanie).

Podopieczny ma do dyspozycji łóżko medyczne, lift przy wannie, krzesełko z toaletą, windę przy schodach oraz wózek inwalidzki. Sporadycznie potrzebuje pomocy w nocy (trzeba mu podać szklankę z wodą).

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekuna do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Do sklepu jest 10 minut.

NiemcyOldenburg (26135)Herr Dieter1600 € + 300 €02.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Dieter (83l., 171cm, 100kg). Choruje na cukrzycę, reumatyzm, nowotwór i chorobę serca. Nie ma inkontynencji, sam korzysta z toalety. Podopieczny nie ma demencji, komunikacja z nim jest całkowicie zachowana. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie. Na spacery ma wózek inwalidzki, ale sam się na niego przesiada. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki/a do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Na zleceniu jest rower.

NiemcyRödinghausen (32289)Frau Hildegard1600 €20.10.20212 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Hildegard (94l., 55kg, 160cm). Choruje na artrozę, inkontynencję. Ma również sztuczne biodro oraz zastawkę serca. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma demencji, jest osobą świadomą. Porusza się przy pomocy rollatora, a na spacery ma wózek inwalidzki. Ma do dyspozycji łóżko medyczne, krzesełko z toaletą oraz podwyższenie na WC. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z WC oraz dostępem do Internetu. Na zleceniu jest również rower.

NiemcyVisselhövede (27374)Frau Inge1400 € + 300 €09.10.20212 miesiącepodstawowaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Inge (87l., 85kg, 168cm). Choruje na demencję, depresję oraz inkontynencję. Ma również niewydolność nerek – jeździ na dializy (3x w tygodniu od 7.00 do 13.00). Ma problemy z orientacją, ale komunikacja z nią jest zachowana. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma do dyspozycji łóżko medyczne oraz krzesełko z toaletą. Noce przesypia.

Podopieczna 2x w tygodniu jest w Tagespflege.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu oraz TV. Syn z rodziną mieszka u góry. Na zleceniu jest rower.

NiemcySpardorf (91080)Herr Bernd1500 € + 300 €02.11.20216-12 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły
NiemcyNeuburg (86633)Frau Hildegard1500 € + 300 €05.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Hildegard (90l., 68kg, 158cm). Choruje na nadciśnienie, inkontynencję, osłabienie starcze. Podopieczna porusza się przy rollatorze, potrzebuje wsparcia przy wstawaniu i siadaniu. Na spacery ma wózek inwalidzki. Potrafi przejść sama parę metrów. Podopieczna ma również podpięty aparat tlenowy. Ma do dyspozycji łóżko medyczne. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka w domu jednorodzinnym z ogrodem. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi córka Podopiecznej, ale listę robi Opiekunka. Nie ma z tym żadnych problemów. Na zleceniu pracuje Opiekunka, która wprowadzi w obowiązki.

Opieka nad seniorami w Niemczech – na czym polega?

Jak w praktyce wygląda praca dla opiekunki Niemcy – czego od opiekunek oczekują seniorzy i ich rodziny? Zakres Twoich obowiązków może być zróżnicowany. Z reguły jednak opieka nad starszymi w Niemczech to:

 • Pomoc w codziennych czynnościach – ubieraniu i przemieszczaniu się czy toalecie.
 • Przygotowywanie posiłków, robienie zakupów.
 • Towarzyszenie osobie starszej podczas spacerów i organizacja jej czasu wolnego.
 • Prowadzenie domu.

Opieka osób starszych w Niemczech i zakres obowiązków opiekunki zależą głównie od stanu seniora. Najczęściej podopieczny może wymagać jedynie doraźnej pomocy.

Opieka seniora Niemcy – jak znaleźć pracę?

Osoby chcące pracować w charakterze opiekunki często mają wątpliwości co do wyboru agencji, która będzie pośredniczyć w zatrudnieniu w Niemczech. Na co warto zwrócić uwagę, poszukując najlepszej oferty i sprawdzając, co proponują agencje pracy?

 • Opieka nad starszymi powinna odbywać się na podstawie umowy. Warto sprawdzić, czy agencja oferuje podpisanie umowy jeszcze na terenie Polski.

 • Agencja opiekunek osób starszych powinna mieć dobre opinie – o referencje możesz zapytać pracownika firmy organizującej wyjazdy.

Interesuje Cię opieka nad seniorami w Niemczech? Jeżeli chcesz zostać opiekunką i wyjechać do Niemiec, skontaktuj się z nami – odpowiemy na Twoje pytania.

Często aktualizowane oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Dołącz do nas!

Niemcy to bardzo ciekawy kraj, w którym możesz nabyć nowe doświadczenia. Praca jako opiekunka osób starszych to coś, co chcesz robić? Jeżeli szukasz atrakcyjnych ofert pracy, dobrze trafiłeś – jesteśmy agencją, która już od wielu lat wysyła opiekunki osób starszych, by wspierały seniorów w Niemczech. Dołącz do naszego zespołu – poznaj aktualne oferty zatrudnienia lub skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 1800 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online lub wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez naszą rekruterkę.
  • Pierwsze doświadczenia związane z opieką nad starszymi osobami można zdobyć podczas wolontariatu. Zadzwoń, a doradzimy, który wybrać.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.
Avoria
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.