Zgłoś się do nasJak aplikować?

Jak aplikować? Możesz to zrobić na aż 3 sposoby:

 1. wypełnij formularz kontaktowe na naszej stronie
 2. napisz wiadomość na adres mailowy praca@avoria.pl
 3. zadzwoń do nas pod numer +48 600 50 20 20
Poznajmy sięRozmowa telefonicznaPo zgłoszeniu zadzwonimy do Ciebie w celu przedstawienia warunków współpracy. Będziemy chcieli poznać Twój poziom języka niemieckiego, doświadczenie, dyspozycyjność oraz wstępne preferencje dotyczące stanu podopiecznego.
Wypełnij kwestionariuszWypełnienie i odesłanie kwestionariusza

Następnym krokiem będzie wypełnienie naszego kwestionariusza osobowego. Potrzebujemy go, aby w przyszłości dobierać oferty zgodnie z Twoimi preferencjami.
Możesz to zrobić:

 • wypełniając kwestionariusz online
 • pobierając kwestionariusz i odesłać skan mailem bądź wydrukować i wysłać pocztą
Oferta pracyOferta pracy

W momencie pojawienia się oferty dopasowanej do Twoich preferencji, doświadczenia i poziomu znajomości języka, zadzwonimy do Ciebie i przedstawimy Ci szczegóły zlecenia.

Podpisz umowę i wyjedź z nami do pracyPodpisanie umowyi wyjazd do pracyJeśli zdecydujesz się na konkretną ofertę, wyślemy do Ciebie umowę. Następnie po odesłaniu jej do nas, zostanie Ci przydzielona koordynatorka, która udzieli Ci wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących wyjazdu. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji przed, podczas, a nawet po zleceniu.

Prawda, że proste? Dołącz do nas!

  Wypełnij formularz i zgłoś swoją kandydaturę!

  Opieka nad osobami starszymi (Niemcy) – rekrutacja

  Prowadzimy ciągłą rekrutację na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech. Aktualne oferty pracy publikujemy w zakładce „Oferty pracy”. Zależy nam na zadowoleniu osób, z którymi współpracujemy i dlatego stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Zainteresowane osoby muszą pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, podczas którego sprawdzamy m.in. znajomość języka niemieckiego. Nasz pracownik zapyta również o doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

  Jeżeli interesuje Cię praca w charakterze opiekunki nad osobą starszą w Niemczech, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Krok po kroku objaśniamy, jak wygląda proces rekrutacyjny w naszej firmie i czego mogą spodziewać się kandydaci.

  Rozmowa rekrutacyjna – jak się do niej przygotować?

  Rozmowa rekrutacyjna jest dla nas niezwykle istotna – w ten sposób poznajemy bliżej osobę, która chce z nami współpracować. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca wymagająca konkretnych umiejętności, dlatego każdej zainteresowanej wyjazdem opiekunce zadajemy szereg pytań.

  Jeżeli chcesz się dobrze zaprezentować, przygotuj odpowiedzi na następujące pytania:

  • W jakim stopniu znasz język niemiecki? Jeżeli masz certyfikaty lub uczęszczałaś na kurs językowy, poinformuj o tym fakcie pracownika, z którym będziesz rozmawiać.
  • Jakim podopiecznym jesteś w stanie się opiekować? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad osobą leżącą jest bardziej wymagająca od opieki nad sprawnym fizycznie seniorem. Ponieważ zależy nam, aby opiekunka wywiązała się z podjętego zadania jak najlepiej, zawsze pytamy o preferencje względem stanu seniora.
  • Jak wygląda Twoja dyspozycyjność? Wiemy, że nie każda opiekunka może wyjechać do pracy z dnia na dzień. Z tego względu zawsze pytamy o przybliżoną datę wyjazdu oraz okres, przez który opiekunka może wykonywać swoje obowiązki.

  Pamiętaj też, że rozmowa rekrutacyjna nie jest jednostronna – Ty również możesz zadawać pytania. Jeżeli chcesz dopytać np. o zakres obowiązków, nie krępuj się – nasz pracownik chętnie udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

  Na wszystkie pytania zadawane przez naszych pracowników udzielaj szczerych odpowiedzi. Bardzo cenimy sobie długofalową współpracę z opiekunkami. Z wieloma opiekunkami współpracujemy od wielu lat. Doceniamy zarówno szczerość, jak i zaangażowanie – uważamy, że to podstawa udanej współpracy.

  Rekrutacja – praca opieka nad seniorami w Niemczech – czego wymagamy?

  Niemcy często poszukują opiekunek dla swoich bliskich. Aby zapewnić wysoki poziom opieki, od każdej kandydatki zainteresowanej pracą na terenie Niemiec wymagamy: 

  • co najmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego – musimy mieć pewność, że opiekunka będzie w stanie porozumieć się z podopiecznym i jego najbliższymi,
  • doświadczenia w opiece nad osobą starszą – mile widziane są referencje,
  • wysoko rozwiniętych umiejętności miękkich – przede wszystkim empatii i wrażliwości.

  Jeżeli nie znasz języka niemieckiego, a chciałabyś podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, skorzystaj z naszej oferty w postaci darmowego kursu języka niemieckiego online. Poszczególne lekcje kursu zostały tak opracowane, aby osoba ucząca się mogła jak najlepiej poznać słownictwo i zwroty, które przydadzą się jej podczas codziennej pracy z podopiecznym.

  W jednym miejscu zgromadziliśmy także odnośniki do przydatnych materiałów, np. słownika polsko-niemieckiego i kursu audio, który pozwala ćwiczyć wymowę.

  Praca w opiece nad seniorami – ścieżka kariery

  Współpracujemy z opiekunkami osób starszych z całej Polski. Większość z nich wyjeżdża z nami do pracy od dłuższego czasu. Każdego pracownika traktujemy indywidualnie jak partnera. Rzetelność, uczciwość i lojalność wynagradzamy – stosujemy system premiowania.

  Każda opiekunka, która zdecyduje się z nami współpracować, może liczyć na:

  • godne warunki współpracy – wiemy, że opieka nad seniorami jest ciężką pracą, dlatego oferujemy dobre wynagrodzenia (w wysokości do 1500 euro),
  • legalne zatrudnienie i pełne ubezpieczenie (dokumenty A1 i EKUZ) – zależy nam na tym, aby opiekunka seniora miała dostęp do służby zdrowia,
  • pomoc – nasi pracownicy są dostępni przez 24 godziny 7 dni w tygodniu i pomagają w nagłych sytuacjach.

  Niemcy coraz częściej poszukują dla swoich bliskich opiekunów, którzy mają doświadczenie w opiece nad seniorami lub mają wykształcenie w tym zakresie. Ponieważ wychodzimy z założenia, że każdą pracę należy wykonywać najlepiej, jak się potrafi, doceniamy opiekunki podnoszące swoje kwalifikacje zawodowe.

  Praca za granicą – Niemcy opieka nad starszymi to szansa na rozwój

  Każdą opiekunkę, która chce otrzymywać jeszcze lepsze niż dotychczas oferty pracy, zachęcamy do tego, aby:

  • doskonaliła swoje umiejętności językowe – na kurs można się zapisać u nas, korzystając z oferty dostępnej na stronie,
  • podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe – doceniamy zrobienie prawa jazdy czy też odbycie specjalnego kursu dla opiekunów seniorów,
  • zdobywała doświadczenie – każdy kolejny wyjazd to nowe wyzwania oraz cenne doświadczenie,
  • budowała swoją markę – szczególnym zaufaniem darzymy opiekunki, które wyjeżdżają z nami od długiego czasu, bo wiemy, że można na nie zawsze liczyć.

  Praca – Niemcy opieka od zaraz, czy to możliwe?

  Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionym przez nas procesem rekrutacyjnym i skontaktowaniem się z nami. Wyjazd przez naszą agencję do pracy w Niemczech to szansa na zdobycie doświadczenia i rozwój zawodowy.


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
  Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
  Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.