Zgłoś się do nasJak aplikować?Jak aplikować? Możesz to zrobić na aż 3 sposoby:

 1. wypełnij formularz kontaktowe na naszej stronie
 2. napisz wiadomość na adres mailowy praca@avoria.pl
 3. zadzwoń do nas pod numer +48 600 50 20 20
Poznajmy sięRozmowa telefonicznaPo zgłoszeniu zadzwonimy do Ciebie w celu przedstawienia warunków współpracy. Będziemy chcieli poznać Twój poziom języka niemieckiego, doświadczenie, dyspozycyjność oraz wstępne preferencje dotyczące stanu podopiecznego.
Wypełnij kwestionariuszWypełnienie i odesłanie kwestionariuszaNastępnym krokiem będzie wypełnienie naszego kwestionariusza osobowego. Potrzebujemy go, aby w przyszłości dobierać oferty zgodnie z Twoimi preferencjami.
Możesz to zrobić:

 • wypełniając kwestionariusz online
 • pobierając kwestionariusz i odesłać skan mailem bądź wydrukować i wysłać pocztą
Oferta pracyOferta pracyW momencie pojawienia się oferty dopasowanej do Twoich preferencji, doświadczenia i poziomu znajomości języka, zadzwonimy do Ciebie i przedstawimy Ci szczegóły zlecenia.
Podpisz umowę i wyjedź z nami do pracyPodpisanie umowyi wyjazd do pracyJeśli zdecydujesz się na konkretną ofertę, wyślemy do Ciebie umowę. Następnie po odesłaniu jej do nas, zostanie Ci przydzielona koordynatorka, która udzieli Ci wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących wyjazdu. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji przed, podczas, a nawet po zleceniu.

Prawda, że proste? Dołącz do nas!

  Wypełnij formularz i zgłoś swoją kandydaturę!

  Opieka nad osobami starszymi (Niemcy) – rekrutacja

  Prowadzimy ciągłą rekrutację na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech. Aktualne oferty pracy publikujemy w zakładce praca Niemcy opieka. Zależy nam na zadowoleniu osób, z którymi współpracujemy i dlatego stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Zainteresowane osoby muszą pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, podczas którego sprawdzamy m.in. znajomość języka niemieckiego. Nasz pracownik zapyta również o doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

  Jeżeli interesuje Cię praca w charakterze opiekunki nad osobą starszą w Niemczech, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Krok po kroku objaśniamy, jak wygląda proces rekrutacyjny w naszej firmie i czego mogą spodziewać się kandydaci.

  Rozmowa rekrutacyjna – jak się do niej przygotować?

  Rozmowa rekrutacyjna jest dla nas niezwykle istotna – w ten sposób poznajemy bliżej osobę, która chce z nami współpracować. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to praca wymagająca konkretnych umiejętności, dlatego każdej zainteresowanej wyjazdem opiekunce zadajemy szereg pytań.

  Jeżeli chcesz się dobrze zaprezentować, przygotuj odpowiedzi na następujące pytania:

  • W jakim stopniu znasz język niemiecki? Jeżeli masz certyfikaty lub uczęszczałaś na kurs językowy, poinformuj o tym fakcie pracownika, z którym będziesz rozmawiać.
  • Jakim podopiecznym jesteś w stanie się opiekować? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad osobą leżącą jest bardziej wymagająca od opieki nad sprawnym fizycznie seniorem. Ponieważ zależy nam, aby opiekunka wywiązała się z podjętego zadania jak najlepiej, zawsze pytamy o preferencje względem stanu seniora.
  • Jak wygląda Twoja dyspozycyjność? Wiemy, że nie każda opiekunka może wyjechać do pracy z dnia na dzień. Z tego względu zawsze pytamy o przybliżoną datę wyjazdu oraz okres, przez który opiekunka może wykonywać swoje obowiązki.

  Pamiętaj też, że rozmowa rekrutacyjna nie jest jednostronna – Ty również możesz zadawać pytania. Jeżeli chcesz dopytać np. o zakres obowiązków, nie krępuj się – nasz pracownik chętnie udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

  Na wszystkie pytania zadawane przez naszych pracowników udzielaj szczerych odpowiedzi. Bardzo cenimy sobie długofalową współpracę z opiekunkami. Z wieloma opiekunkami współpracujemy od wielu lat. Doceniamy zarówno szczerość, jak i zaangażowanie – uważamy, że to podstawa udanej współpracy.

  Rekrutacja – praca opieka nad seniorami w Niemczech – czego wymagamy?

  Niemcy często poszukują opiekunek dla swoich bliskich. Aby zapewnić wysoki poziom opieki, od każdej kandydatki zainteresowanej pracą na terenie Niemiec wymagamy: 

  • co najmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego – musimy mieć pewność, że opiekunka będzie w stanie porozumieć się z podopiecznym i jego najbliższymi,
  • doświadczenia w opiece nad osobą starszą – mile widziane są referencje,
  • wysoko rozwiniętych umiejętności miękkich – przede wszystkim empatii i wrażliwości.

  Jeżeli nie znasz języka niemieckiego, a chciałabyś podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, skorzystaj z naszej oferty: nauka języka niemieckiego dla opiekunek. Poszczególne lekcje kursu zostały tak opracowane, aby osoba ucząca się mogła jak najlepiej poznać słownictwo i zwroty, które przydadzą się jej podczas codziennej pracy z podopiecznym.

  W jednym miejscu zgromadziliśmy także odnośniki do przydatnych materiałów, np. słownika polsko-niemieckiego i kursu audio, który pozwala ćwiczyć wymowę.

  Praca w opiece nad seniorami – ścieżka kariery

  Współpracujemy z opiekunkami osób starszych z całej Polski. Większość z nich wyjeżdża z nami do pracy od dłuższego czasu. Każdego pracownika traktujemy indywidualnie jak partnera. Rzetelność, uczciwość i lojalność wynagradzamy – stosujemy system premiowania.

  Każda opiekunka, która zdecyduje się z nami współpracować, może liczyć na:

  • godne warunki współpracy – wiemy, że opieka nad seniorami jest ciężką pracą, dlatego oferujemy dobre wynagrodzenia (w wysokości do 1500 euro),
  • legalne zatrudnienie i pełne ubezpieczenie (dokumenty A1 i EKUZ) – zależy nam na tym, aby opiekunka seniora miała dostęp do służby zdrowia,
  • pomoc – nasi pracownicy są dostępni przez 24 godziny 7 dni w tygodniu i pomagają w nagłych sytuacjach.

  Niemcy coraz częściej poszukują dla swoich bliskich opiekunów, którzy mają doświadczenie w opiece nad seniorami lub mają wykształcenie w tym zakresie. Ponieważ wychodzimy z założenia, że każdą pracę należy wykonywać najlepiej, jak się potrafi, doceniamy opiekunki podnoszące swoje kwalifikacje zawodowe.

  Praca za granicą – Niemcy opieka nad starszymi to szansa na rozwój

  Każdą opiekunkę, która chce otrzymywać jeszcze lepsze niż dotychczas oferty pracy, zachęcamy do tego, aby:

  • doskonaliła swoje umiejętności językowe – na kurs można się zapisać u nas, korzystając z oferty dostępnej na stronie,
  • podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe – doceniamy zrobienie prawa jazdy czy też odbycie specjalnego kursu dla opiekunów seniorów,
  • zdobywała doświadczenie – każdy kolejny wyjazd to nowe wyzwania oraz cenne doświadczenie,
  • budowała swoją markę – szczególnym zaufaniem darzymy opiekunki, które wyjeżdżają z nami od długiego czasu, bo wiemy, że można na nie zawsze liczyć.

  Praca – Niemcy opieka od zaraz, czy to możliwe?

  Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionym przez nas procesem rekrutacyjnym i skontaktowaniem się z nami. Wyjazd przez naszą agencję do pracy w Niemczech to szansa na zdobycie doświadczenia i rozwój zawodowy.


  Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

  Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

  1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka w Niemczech?

   Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
  2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

   Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
  3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

   Nasz zespół jest do dyspozycji całą dobę, siedem dni w tygodniu. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
  4. Czy mogę pracować jako opiekunka w Niemczech nie znając języka?

   Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego on-line, które są dostępne na naszej stronie internetowej.
  5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

   Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2400 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
  6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty opiekuna w Niemczech?

   Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
  7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

   Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie. 

   • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online lub wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez naszą rekruterkę. 

   • Pierwsze doświadczenia związane z opieką nad starszymi osobami można zdobyć podczas wolontariatu. Zadzwoń, a doradzimy, który wybrać.

   • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.

  8. Czy Avoria ma oferty pracy jako opiekunka tylko na terenie Niemiec?

   Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
  9. Ile trwa jedno zlecenie?

   Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
  10. Ile trzeba czekać na pracę jako opiekunka w Niemczech?

   Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
  11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece Niemcy?

   W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
  12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

   Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
  Avoria