Jesteś osobą empatyczną, cierpliwą i łatwo odnajdujesz się w nowym środowisku? Być może myślisz o pracy w charakterze opiekunki osób starszych, ale powstrzymuje Cię nieznajomość niemieckiego. Czy bez znajomości języka niemieckiego można zostać opiekunem lub opiekunką osób starszych? Sprawdź, czy opiekunka bez języka niemieckiego ma szansę na wyjazd.

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyHildesheim (31137)Herr Stefan1950 €15.06.20245 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Choruje na porażenie poprzeczne. Ma alergię na cytrusy i nietolerancję laktozy. Jest świadomą osobą, komunikacja i orientacja są u niego zachowane. Porusza się na wózku inwalidzkim, są przygotowane wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego i wózek elektryczny. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale ma urinalkondom i neuromodulację implantową pęcherza moczowego i jelit – stymulacja nerwów krzyżowych. Codziennie o godz. 4:00 trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

Codziennie rano przychodzi Pflegedienst do higieny. Podopieczny jest nadal aktywny zawodowo, ma pracę biurową. Codziennie o godz. 10:00 przyjeżdża do niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca około 14:00-16:00. Opiekunka zaczyna pracę o godzinie 16:00. Obiad jest o godz. 17:00. W weekendy Opiekunka zaczyna pracę po godz. 13:00.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu.

NiemcyOstercappeln-Venne (49179)Inge und Werner2150 €02.06.20245-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Pan Werner (100l., 168cm, 68kg). Cierpi na osłabienie starcze, nadciśnienie, jest po zawale i ma niewydolność serca. Nie ma demencji, jest świadomą osobą. Porusza się z pomocą przy rollatorze, potrzebuje też wsparcia przy wstawaniu i siadaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję, nosi wkładki. 1x w nocy potrzebuje pomocy (rodzina ma załatwić krzesełko WC i już nie będzie tej pomocy potrzebował).

Pani Inge (96l., 152cm, 60kg). Cierpi na nadciśnienie, reumatyzm i osteoporozę oraz arytmię serca. Ma odleżyny. Porusza się przy rollatorze. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma cewnik. Nie ma opieki w nocy.

Mieszkają w domu wielorodzinnym. Na osobnym piętrze mieszka córka. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower.

NiemcyKönigsmoos (86669)Frau Elsa1950 €09.06.20245-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Elsa (91l., 165cm, 85kg). Choruje na cukrzycę, niewydolność serca, depresję, jest osobą po udarze, ma lekką demencję. Nosi okulary. Jest całkiem świadomą osobą. Porusza się przy pomocy rollatora, potrzebuje asekuracji przy wstawaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Czasami zdarza jej się inkontynencja, nosi wkładki. 1x w nocy potrzebuje pomocy przy WC.

Seniorka lubi towarzystwo, jest spokojna. Czyta gazety i lubi grać w gry.

Mieszka w mieszkaniu w domu wielorodzinnym. W osobnym mieszkaniu mieszka syn z żoną i z dziećmi. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. W zakupach pomaga rodzina. Jest rower.

Praca opiekunki w Niemczech bez znajomości języka – czy to możliwe?

Praca w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego jest możliwa w wielu branżach, nawet w branży opiekuńczej. Jako agencja opiekunek osób starszych często otrzymujemy pytania, czy opiekunka osób starszych bez znajomości języka niemieckiego ma szansę na wyjazd. Odpowiadając uczciwie – szansa jest, ale niewielka. Powodem jest ograniczona liczba ofert zatytułowanych jako „praca opiekunka Niemcy bez języka”, „opieka Niemcy w języku polskim” czy „praca opiekunka osób starszych Niemcy bez języka”.

Opiekunki w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego znajdują zatrudnienie głównie u polskich rodzin, które osiedliły się w tym kraju. Jednak nawet praca dla polskich rodzin nie oznacza, że znajomość języka niemieckiego jest zbędna – senior wymagający opieki może co prawda porozumiewać się w języku polskim, ale jego najbliższe otoczenie już niekoniecznie. Znajomość języka niemieckiego przydaje się również podczas zakupów czy w sytuacjach kryzysowych.

Z doświadczenia wiemy, że opiekunki osób starszych, które znają język niemiecki choćby w podstawowym stopniu, czują się pewniej. Znajomość języka niemieckiego przez opiekunkę zmniejsza barierę komunikacyjną i sprawia, że zatrudniająca ją rodzina jest spokojna.

Jak znaleźć pracę opiekunki w Niemczech bez języka?

Interesuje Cię praca opiekunki w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego? Rodziny zainteresowanej zaangażowaniem do opieki nad seniorem opiekunki z językiem polskim możesz poszukać na portalach ogłoszeniowych albo zdać się na nas – do agencji Avoria sporadycznie trafiają oferty typu „opieka Niemcy bez języka”. Jednak uczciwie zaznaczamy, że takich ofert pracy jest niewiele, więc nie możesz liczyć na dużo propozycji.

Praca dla opiekunek Niemcy bez języka niemieckiego – jak się zgłosić do agencji Avoria:

 • Przejrzyj aktualne oferty pracy. W treści każdego ogłoszenia znajdziesz warunki pracy, stan zdrowia seniora (np. praca z osobą leżącą albo osobą starszą, która potrzebuje niewielkiej pomocy), wymagania wobec opiekunki (np. doświadczenie, oczekiwana znajomość języka niemieckiego).
 • Odpowiedz na ofertę zatrudnienia. Pod każdym ogłoszeniem znajduje się formularz – wystarczy, że go wypełnisz, a weźmiesz udział w rekrutacji.
 • Zadzwoń do nas lub prześlij nam swoje CV – jeżeli na naszej stronie nie znajdują się aktualnie oferty bez znajomości języka niemieckiego. Po zapoznaniu się z Twoją kandydaturą sprawdzimy, czy masz szansę na wyjazd i w jakim terminie mógłby się on odbyć.

Praca jako opiekunka bez znajomości języka – jak sprawdzić swój poziom niemieckiego?

Planujesz pracę z osobami starszymi na terenie Niemiec i wiesz, że praca opiekunki bez znajomości języka niemieckiego jest trudna. Od pewnego czasu przygotowujesz się do wyjazdu – rozwijasz umiejętności, jesteś w trakcie kursu pierwszej pomocy i uczysz się języka niemieckiego. Czy możesz jednak określić swój poziom znajomości języka niemieckiego? Wiele opiekunek osób starszych potrzebuje wsparcia w tym zakresie. Jak sprawdzić poziom języka niemieckiego?

W agencji Avoria weryfikujemy znajomość języka niemieckiego – wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Jedna lub dwie rozmowy po niemiecku z naszym pracownikiem pozwolą nam określić, w jakim stopniu znasz język niemiecki. Rodziny zatrudniające przy opiece osób starszych w Niemczech najczęściej są zainteresowane zatrudnieniem opiekunki, która zna język niemiecki w stopniu podstawowym lub komunikatywnym.

Opieka Niemcy – poziomy znajomości języka niemieckiego:

 • Poziom podstawowy (A1, A2). To podstawowa znajomość języka. Opiekunka osób starszych rozumie podstawowe zdania, jest też w stanie je budować, dzięki czemu porozumiewa się w codziennych sytuacjach.
 • Poziom komunikatywny (średniozaawansowany – B1, B2). Kandydatka na opiekunkę rozumie podopiecznego i może z nim porozmawiać na wiele tematów. Ten poziom znajomości języka niemieckiego daje poczucie pewności za granicą – opiekunka osób starszych poradzi sobie w każdej sytuacji komunikacyjnej.
 • Poziom zaawansowany (C1, C2). Opiekun lub opiekunka osób starszych porozumiewa się w języku niemieckim niemal tak dobrze jak w języku polskim. W konsekwencji liczba dostępnych ofert pracy jest duża.

Praca opiekunki bez znajomości języka niemieckiego – darmowy kurs języka niemieckiego

Ponieważ praca jako opiekunka bez znajomości języka zdarza się sporadycznie, pojawia się naturalne pytanie – jak zwiększyć swoje szanse na szybki wyjazd do pracy? W tym przypadku nie ma drogi na skróty – pozostaje nauka języka niemieckiego. Obawiasz się kosztów? Niepotrzebnie, bo dziś nauka języka niemieckiego jest dostępna bezpłatnie – dobrym przykładem jest udostępniany przez nas kurs języka niemieckiego dla opiekunek, z którego możesz skorzystać, przygotowując się do wyjazdu.

Język niemiecki dla opiekunek to kurs stworzony specjalnie z myślą o opiekunkach zajmujących się osobami starszymi i rozważających wyjazd do Niemiec. Czego się z niego dowiesz? Nasz kurs:

 • Uczy podstawowego słownictwa i zwrotów, których opiekunka będzie używać na co dzień podczas swojego pobytu w Niemczech. W zakresie słownictwa nacisk jest położony na przyswojenie sobie słów z zakresu m.in. życia domowego.
 • Pozwala poznać czasy w języku niemieckim. Kursanci uczą się, jak prawidłowo tworzyć zdania, mówiąc o przeszłości czy przyszłości.
 • Umożliwia poznanie niemieckich świąt i tradycji. Ta wiedza przyda się podczas wykonywania zlecenia i pobytu w Niemczech.

Chociaż interesują Cię oferty typu „opieka Niemcy bez znajomości języka niemieckiego”, to jesteś też osobą pracowitą, ambitną i nie obawiasz się wyzwań? Z doświadczenia wiemy, że praca opiekunki w Niemczech bez języka jest stresująca, trudna i wiąże się z niższymi zarobkami. Jeżeli chcesz otrzymać szybko pierwsze zlecenie, skorzystaj z naszego kursu – w ten sposób zdobędziesz, odświeżysz sobie lub rozwiniesz znajomość języka niemieckiego.

Praca opiekunki w Niemczech bez języka z agencją Avoria

Szukasz ofert pracy z kategorii „opieka Niemcy bez języka” albo „praca w Niemczech bez znajomości języka”? Masz nie tylko doświadczenie w opiece nad seniorami, ale również znasz język niemiecki w stopniu komunikatywnym? W agencji Avoria wciąż poszukujemy opiekunek osób starszych, które mają pozytywne nastawienie, doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem i chcą wyjechać do pracy do Niemiec.

Nie zwlekaj – jeżeli nie znasz języka niemieckiego, rozpocznij naukę, aby zyskać szansę na perspektywiczną pracę w branży opiekuńczej. Jeżeli znasz język niemiecki i chcesz szybko wyjechać, zgłoś się do nas – możemy zaproponować Ci pracę nawet od zaraz.

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria