Jesteś osobą empatyczną, cierpliwą i łatwo odnajdujesz się w nowym środowisku? Być może myślisz o pracy w charakterze opiekunki osób starszych, ale powstrzymuje Cię nieznajomość niemieckiego? Opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości języka też ma szansę na pracę, choć takie oferty trafiają się rzadko.

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyDonaueschingen (78166)Herr Manfred1500 €01.07.20226-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Manfred (86l., 170cm, 75kg). Cierpi na początkową demencję i ma inkontynencję (cewnik). Nosi okulary. Porusza się samodzielnie, jest mobilną osobą. Potrzebuje wsparcia przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka w mieszkaniu (ok. 100m2). Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. W zakupach pomaga rodzina.

NiemcySchorndorf (73614)Frau Lina1550 €23.06.20226-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Pani Lina (91l., 58kg, 158cm). Choruje na początkową demencję, nadciśnienie oraz depresję. W 2021r. przeszła udar i od tego czasu ma silne bóle kręgosłupa oraz problemy z mową. Podopieczna jest w miarę mobilna, porusza się za pomocą rollatora. Potrzebuje częściowej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Seniorka ma inkontynencje moczu, nosi pieluchomajtki. Podopieczna przesypia noce oraz często robi sobie drzemki w ciągu dnia.

Podopieczna mieszka w mieszkaniu w domu wielorodzinnym, w którym znajduje się również mieszkanie syna. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobne piętro z dostępem do Internetu. Do sklepu jest. ok 100m. Drobne zakupy robi Opiekunka, przy większych zakupach pomaga rodzina.

Opiekunka osób starszych bez znajomości języka – czy to możliwe?

Jako agencja opiekunek osób starszych otrzymujemy oferty pracy zatytułowane jako „opiekunka Niemcy bez języka” czy „praca opieka Niemcy bez języka”. Takich propozycji jest jednak stosunkowo niewiele. Senior wymagający opieki może, co prawda, porozumiewać się w języku polskim, ale jego najbliższe otoczenie już niekoniecznie. To z kolei rodzi problemy komunikacyjne i często jest źródłem stresu zarówno dla opiekunki, jak i rodziny, która ją zatrudnia.

Ponieważ oferty typu „opieka w Niemczech bez języka” są rzadko spotykane, zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Z myślą o osobach zainteresowanych pracą opiekunki przygotowaliśmy bezpłatny kurs języka niemieckiego (sprawdź język niemiecki dla opiekunek). Poszczególne lekcje zostały opracowane z myślą o codziennej komunikacji opiekunki z seniorem – uczą podstawowego słownictwa i zwrotów.

Dlaczego, mimo że opieka nad osobami starszymi bez znajomości języka jest możliwa, warto przyswoić sobie podstawy? To sposób, aby:

 • Szybko znaleźć zatrudnienie. Ofert pracy dla opiekunek z komunikatywnym niemieckim jest znacznie więcej.

 • Zapobiec stresującym sytuacjom. Jeżeli senior będzie wymagał pomocy lekarza, brak minimalnej znajomości niemieckiego może mieć poważne skutki.

 • Otrzymać atrakcyjną pracę. Część seniorów wymaga jedynie towarzystwa. Opiekunka osób starszych bez znajomości języka niemieckiego nie może liczyć na takie oferty.

Chociaż opiekunka nieznająca języka ma szanse na zatrudnienie, polecamy naukę niemieckiego. Im lepszą znajomością tego języka może pochwalić się opiekunka, na tym lepsze oferty pracy może liczyć.

Opieka w Niemczech bez znajomości języka – sprawdź nasze oferty

Praca dla opiekunki Niemcy wiąże się z licznymi wyzwaniami, ale może być też źródłem satysfakcji. Znasz niemiecki w stopniu co najmniej podstawowym? Jeżeli szukasz zatrudnienia w branży opiekuńczej, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami pracy.

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.