Niemiecki system długoterminowej domowej opieki nad seniorami bazuje na pracy opiekunek osób starszych. Szczególnie cenione są opiekunki z Polski, na które w wielu niemieckich miastach praca czeka od zaraz. Chcesz wyjechać do Niemiec jako opiekunka osób starszych? Poznaj listę najczęstszych obowiązków i aktualne oferty pracy.

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyHannover (30519)Frau Irmgard1900 €03.01.20236-8 tygodnimocna, komunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Irmgard (93l., 50kg, 163cm). Cierpi na artrozę, demencję, depresję, jest osobą po wylewie, ma arytmię serca i jest po udarze (prawostronnym). Podopieczna ma zwyrodnienie plamki żółtej. Jest świadomą osobą. Porusza się przy rollatorze, ale potrzebuje asekuracji przy wstawaniu. Na spacery ma wózek inwalidzki. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję, nosi pieluchomajtki. Nie ma opieki w nocy.

Podopieczna mieszka w domu w zabudowie szeregowej. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Jest rower.

NiemcyAugsburg (86165)Frau Margot1900 €06.01.20246-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Margot (88l., 50kg, 155cm). Cierpi na nadciśnienie, osteoporozę, ma COPD (aparat tlenowy). Ma alergię na pyłki i koty. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Porusza się przy pomocy rollatora. Ma również do dyspozycji łóżko medyczne oraz windę przy schodach. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji. Noce spokojnie przesypia.

Lubi towarzystwo, jest osobą spokojną i otwartą. Była florystką. Lubi rozwiązywać krzyżówki i grać w gry. Podopieczna jest osobą palącą. 

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z dostępem do Internetu i TV. W tym samym domu, ale na osobnym piętrze mieszka córka. Sklepy są na miejscu.

NiemcyAub (97239)Herr Franz2200 €04.01.20246 - 8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Franz (84l., 71kg, 172cm) choruje na Parkinsona, niewydolność serca oraz osłabienie starcze. Podopieczny jest osoba demencyjną. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Senior potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Podopieczny ma inkontynencję moczu. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

Mieszka domu jednorodzinnym wraz z żoną oraz synem. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostęp do Internetu. Zakupy robi rodzina.

NiemcyRietberg (33397)Senior2100 € + do 600 €15.12.20236-8 tygodnidobraOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan (85l., 58kg, 170cm). Cierpi na nowotwór, zbiera mu się woda w nogach. Ma wdrożoną opiekę paliatywną. Podopieczny ma lekką depresję i niedowład prawej ręki. Jest świadomą osobą. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrafi stać, ale jest słaby i potrzebuje pomocy przy wstawaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie, ubieraniu oraz jedzeniu. Ma inkontynencję, nosi wkładki i pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Żona Podopiecznego gotuje i zajmuje się domem. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower. Sklepy są na miejscu.

NiemcyÖhningen (78337)Frau Gundrun1700 € + 75 €27.12.20233,5 tygodniapodstawowaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Gudrun (90l., 70kg, 165cm). Choruje na osteoporozę, niewydolność serca oraz osłabienie starcze, jest również osoba niewidomą. Podopieczna jest osobą demencyjną. Seniorka jest osobą leżącą, aczkolwiek przesadza się ją raz dziennie na wózek inwalidzki, Higienę przy Podopiecznej wykonuje się w łóżku. Jest inkontynencja pełna. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi się z pomocą rodziny.

NiemcyHamburg (22147)Seniorin1950 € + do 600 €15.12.20236-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani (90l., 150cm, 53kg). Cierpi na nadciśnienie, osteoporozę, osłabienie starcze, ma lekką nietolerancję laktozy i bóle pleców. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma demencji, jest świadomą osobą. Porusza się głównie na wózku inwalidzkim, ale czynnie współpracuje. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest 10 minut.

NiemcyHildesheim (31137)Herr Stefan1900 €10.01.20246-8 tygodnikomunikatywnaOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Pacjent jest sparaliżowany poprzecznie. Cierpi na nietolerancję laktozy i alergię na cytrusy. Porusza się na wózku inwalidzkim, są dostępne wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego, wózek elektryczny itp. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Poranną higienę wykonuje Pflegedienst. Podopieczny nie ma inkontynencji, ale ma założony urinalkondom. 1x w nocy (4:00) trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

Podopieczny jest nadal aktywną osobą, nadal pracuje. Codziennie o 10:00 przyjeżdża po niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca ok. 14-16:00. Opiekun/ka zaczyna swoją pracę dopiero o 16:00, a w weekend od 13:00.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Jest auto na zleceniu.

NiemcyGomaringen (72810)Frau Elfriede2000 €03.01.20246-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Elfriede (95l., 165cm, 65kg). Cierpi na osłabienie starcze i nadciśnienie. Ma lekką, początkową demencję, ale komunikacja jest z nią zachowana. Podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim, współpracuje, ale potrzebuje też pomocy. Ma do dyspozycji łóżko medyczne, krzesełko z toaletą oraz krzesełko pod prysznic. Ma inkontynencję, nosi pieluchy. Podopieczna potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. 1x w nocy potrzebuje pomocy.

Jest osobą miłą, bezkonfliktową, ale też wycofaną. Lubi szydełkować.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Sklepy są na miejscu.

NiemcyBischweier (76476)Frau Eva1800 €03.01.20246-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Eva (95l., 45kg, 150cm). Cierpi na demencję. Nosi okulary. Ma problemy z mową, czasami mówi niewyraźnie. Jest świadomą osobą, orientacja jest u niej całkowicie zachowana. Porusza się przy pomocy rollatora. Potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Pani Eva nie ma inkontynencji. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki w nocy.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój  z łazienką oraz dostępem do Internetu. Do sklepu pieszo jest 10 minut.

NiemcyNeusäß (86356)Frau Magdalena1850 u + do 600 €15.12.20236-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Magdalena (99l., 148cm, 48kg). Cierpi na niewydolność serca, aktualnie przebywa w szpitalu z powodu niedoborów elektrolitów. Podopieczna jest osobą niewidomą. Nie ma demencji. Porusza się przy pomocy rollatora. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale nosi pieluchy. Noce spokojnie przesypia.

Podopieczna lubi towarzystwo i jest bardzo serdeczną osobą. Je mało mięsa.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Jest rower na zleceniu. Do sklepu jest dalej, ale można jechać autem z sąsiadką.

Praca w Niemczech od zaraz – opiekunka i zakres jej obowiązków

Jak wygląda praca opiekunki Niemcy od zaraz? Praca opiekunek osób starszych polega na wspieraniu seniorów w codziennym funkcjonowaniu. Zakres wsparcia zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Niekiedy opiekunka zajmuje się jedynie prowadzeniem gospodarstwa domowego i zawożeniem seniora do lekarza, na zajęcia fizyczne lub rehabilitację. Zazwyczaj jednak zakres zadań opiekunek osób starszych jest szerszy.

Praca opieka Niemcy od zaraz – w zakresie obowiązków opiekunka seniora może mieć:

 • pomoc seniorowi w przemieszczaniu się – zdarza się, że senior ma problemy z chodzeniem i to właśnie w tym zakresie potrzebuje pomocy (asekuracji);
 • wsparcie seniora w ubieraniu się – senior może być sprawny fizycznie, ale mieć problemy np. z zakładaniem (zdejmowaniem) ubrań;
 • całościowe wsparcie seniora – opieka seniora jest wówczas kompleksowa; opiekunka pomaga seniorowi w codziennym funkcjonowaniu, w tym w higienie.

Jeżeli senior jest sprawny intelektualnie, komunikatywna znajomość języka niemieckiego posiadana przez opiekunkę jest szczególnie istotna – rolą opiekunki jest wówczas zapewnianie towarzystwa. Niekiedy niemieckie rodziny szukają opiekunek osób starszych, które mają wykształcenie medyczne. Takie opiekunki osób starszych w Niemczech zajmują się seniorami leżącymi, są też odpowiedzialne za podawanie leków.

Jak znaleźć pracę opiekunki w Niemczech od zaraz?

Opiekunka Niemcy od zaraz – szukasz takich ofert? Ponieważ opiekunki seniora z Polski są bardzo cenione przez niemieckie rodziny, to znalezienie pracy w charakterze opiekunki osób starszych nie jest problemem – ofert pracy jest dużo. Ogłoszenia zatytułowane „praca opieka Niemcy” lub „praca opiekunka Niemcy od zaraz” można znaleźć w wielu miejscach, w tym na portalach ogłoszeniowych. Jednak wiele opiekunek osób starszych preferuje wyjazd przez agencję zatrudnienia, np. Avoria. Dlaczego?

Opiekunki osób starszych w Niemczech wyjeżdżające do pracy z agencją opiekunek osób starszych zyskują szereg korzyści – wymienić wystarczy:

 • ciągłość zatrudnienia – opiekunka osób starszych, która rzetelnie wykonuje pracę i otrzymuje rekomendacje od rodziny seniora, może liczyć, że po zakończeniu jednego kontraktu agencja opiekunek osób starszych zapewni jej kolejne długie lub krótkie zlecenie (zgodnie z jej preferencjami);
 • wsparcie na miejscu – w pracy opiekunki może wydarzyć się wiele niespodziewanych sytuacji, a wówczas pomoc mówiącego po polsku koordynatora jest nieoceniona;
 • legalne zatrudnienie – praca opiekunki wyjeżdżającej przez agencję opiekunek osób starszych odbywa się na podstawie umowy, która podpisywana jest jeszcze na terenie Polski; w konsekwencji praca jest w pełni legalna, zapewnia też ubezpieczenie zdrowotne i emeryturę.

Oferty pracy w Niemczech w opiece od zaraz – na co zwrócić uwagę?

Jesteś osobą empatyczną, troskliwą i lubisz pracę z ludźmi? Przeglądasz oferty pracy w Niemczech w opiece od zaraz? Jeżeli chcesz sprawdzić się jako opiekunka osoby starszej, zacznij od znalezienia propozycji wyjazdu. Aktualne i sprawdzone oferty pracy dla opiekunek znajdziesz na naszej stronie internetowej. Na co zwrócić uwagę, zapoznając się z treścią ogłoszeń?

Praca w opiece seniora – jak czytać oferty pracy dla opiekunki do Niemiec od zaraz:

 • stan zdrowia podopiecznego – ponieważ praca opiekunki jest odpowiedzialna, upewnij się, że podołasz zakresowi obowiązków;
 • dodatkowe wymagania osoby starszej lub jej rodziny – zdarza się, że do obowiązków zalicza się też prowadzenie gospodarstwa domowego i robienie codziennych zakupów;
 • sprawdź, jakiego stopnia znajomości języka niemieckiego wymaga rodzina osoby starszej – znajomość języka niemieckiego na ogół jest wymagana, bo oferty pracy u polskiej rodziny zdarzają się rzadko;
 • zarobki – to, ile zarabia opiekunka, jest uzależnione od kilku czynników, w tym stanu zdrowia osoby starszej i stopnia znajomości języka niemieckiego opiekunki;
 • warunki zatrudnienia – najczęściej do dyspozycji opiekunki jest w pełni wyposażony pokój, rodzina seniora może zapewnić jej też samochód oraz kilka dni wolnego w tygodniu.

Praca jako opiekun w Niemczech od zaraz – jak się przygotować?

Szukasz pracy w branży opiekuńczej na terenie Niemiec? Chcesz się zatrudnić jako opiekun Niemcy od zaraz? Ponieważ ta praca wiąże się z wyjazdem, pozostaje pytanie, jak się przygotować. Dobre agencje opiekunek osób starszych, jak Avoria, wspierają pracowników i podpowiadają, co ze sobą zabrać. Jedną z podstawowych spraw do załatwienia jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). To dokument potwierdzający prawo do korzystania ze świadczeń medycznych za granicą na zasadach identycznych jak obywatele danego kraju.

Ponieważ praca opiekunki w Niemczech wiąże się z komunikowaniem się w języku niemieckim, do walizki warto spakować słownik. Dobrym pomysłem będzie też aplikacja wspierająca w tłumaczeniach oraz programy do tworzenia list zakupów i przypominające o godzinach podania leków. Odpowiedziałeś na ogłoszenie „opiekun Niemcy praca od zaraz”? Do wymienionych już rzeczy dodać należy dokumenty potwierdzające uprawnienia (np. do kierowania pojazdami) czy dyplomy potwierdzające posiadanie wykształcenia medycznego.

Opiekunka w Niemczech od zaraz – dlaczego warto skorzystać z agencji Avoria?

Opiekunki, których celem jest praca z osobami starszymi, cenią nas za przejrzyste oferty pracy i wsparcie – proponujemy m.in. bezpłatny kurs niemieckiego dla opiekunek. Nasi stali współpracownicy wiedzą, że można na nas polegać – zapewniamy uczciwe warunki pracy przy opiece seniora i doceniamy zaangażowanie nie tylko dobrym słowem, ale również finansowo. To właśnie powoduje, że opiekunki szukają pracy na terenie Niemiec właśnie w naszej agencji – jesteśmy solidną i wypłacalną firmą, która zgromadziła wiele pozytywnych opinii.

Jesteś gotowa lub gotowy do podjęcia pracy od zaraz jako opiekunka (opiekun) osoby starszej? Nie zwlekaj – w Avorii czeka na Ciebie legalna praca, atrakcyjne zarobki i satysfakcja płynąca z pomocy seniorom. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć ofertę pracy pasującą do Twojego doświadczenia, umiejętności i możliwości czasowych.

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria