Niemiecki system długoterminowej domowej opieki nad seniorami bazuje na pracy opiekunek osób starszych. Szczególnie cenione są opiekunki z Polski, na które w wielu niemieckich miastach praca czeka od zaraz. Chcesz wyjechać do Niemiec jako opiekunka osób starszych? Poznaj listę najczęstszych obowiązków i aktualne oferty pracy.

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyHildesheim (31137)Herr Stefan1950 €15.06.20245 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Choruje na porażenie poprzeczne. Ma alergię na cytrusy i nietolerancję laktozy. Jest świadomą osobą, komunikacja i orientacja są u niego zachowane. Porusza się na wózku inwalidzkim, są przygotowane wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego i wózek elektryczny. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale ma urinalkondom i neuromodulację implantową pęcherza moczowego i jelit – stymulacja nerwów krzyżowych. Codziennie o godz. 4:00 trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

Codziennie rano przychodzi Pflegedienst do higieny. Podopieczny jest nadal aktywny zawodowo, ma pracę biurową. Codziennie o godz. 10:00 przyjeżdża do niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca około 14:00-16:00. Opiekunka zaczyna pracę o godzinie 16:00. Obiad jest o godz. 17:00. W weekendy Opiekunka zaczyna pracę po godz. 13:00.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu.

NiemcyOfterdingen (72131)Frau Helga2100 €02.06.20245-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Helga (95l., 151cm, 51kg). Cierpi na alergię, jest osobą po zawale, ma reumatyzm, osteoporozę, nadciśnienie, niewydolność nerek i białaczkę. Porusza się przy rollatorze, ma też do dyspozycji wózek inwalidzki. Jest do dyspozycji podnośnik przy wannie oraz łóżko medyczne. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce przesypia.

1x w tygodniu przychodzi Pflegedienst do kąpieli.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Sklepy są na miejscu. Jest samochód z automatyczną skrzynią biegów.

NiemcyGeorgsmarienhütte (49124)Frau Erika1900 €31.05.20245-8 tygodnimocna, komunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Erika (83l., 76kg, 167cm). Cierpi na osłabienie starcze, Parkinsona, nadciśnienie. Świadomość jest u niej w pełni zachowana. Nie ma żadnych problemów z komunikacją. Jest osobą całkowicie mobilną, porusza się samodzielnie lub z pomocą rollatora. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, sama korzysta z WC, ale ma też pieluchomajtki profilaktycznie. Nie ma opieki w nocy.

Mieszka sama w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Do sklepu ok. 20 minut. 1x w tygodniu przyjeżdża znajoma Podopiecznej i jedzie się z nią na cięższe zakupy.

NiemcyBruchköbel (63486)Senior2050 €01.06.20245-8 tygodnidobraOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan (87l., 165cm, 60kg). Cierpi na początkową demencję, nadciśnienie, po udarze źle widzi na lewe oko i ma zakłóconą orientację. Podopieczny ma również artrozę i alergię na penicylinę oraz wczesne kwiaty. Porusza się przy pomocy rollatora oraz wózka inwalidzkiego. Potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Ma do dyspozycji łóżko medyczne. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale nosi pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

Kocha przyrodę, zwierzęta, muzykę klasyczną, czyta gazety i słucha radia. Jest komunikatywny oraz sympatyczny. Osłabiony po 12 tygodniowym pobycie w szpitalu.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Na osobnym piętrze i innym mieszkaniu mieszka córka z rodziną. Mają psa, który czasem odwiedza seniora. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz aneksem kuchennym i dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest ok. 20 minut. Dodatkowo oprócz pauzy codziennie, 2x ½ dnia lub 1 cały dzień wolny.

NiemcyOstercappeln-Venne (49179)Inge und Werner2150 €02.06.20245-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Pan Werner (100l., 168cm, 68kg). Cierpi na osłabienie starcze, nadciśnienie, jest po zawale i ma niewydolność serca. Nie ma demencji, jest świadomą osobą. Porusza się z pomocą przy rollatorze, potrzebuje też wsparcia przy wstawaniu i siadaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję, nosi wkładki. 1x w nocy potrzebuje pomocy (rodzina ma załatwić krzesełko WC i już nie będzie tej pomocy potrzebował).

Pani Inge (96l., 152cm, 60kg). Cierpi na nadciśnienie, reumatyzm i osteoporozę oraz arytmię serca. Ma odleżyny. Porusza się przy rollatorze. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma cewnik. Nie ma opieki w nocy.

Mieszkają w domu wielorodzinnym. Na osobnym piętrze mieszka córka. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower.

NiemcyEgenhofen (82281)Frau Magdalena2000 €05.06.20245-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Magdalena (92l., 54kg, 157cm). Cierpi na cukrzycę, nadciśnienie, niewydolność serca i ma małą, otwartą ranę na nodze – zajmuje się nią córka. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma zdiagnozowanej demencji, ale zdarza jej się zakłócona orientacja co do czasu. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrzebuje asekuracji przy wstawaniu i siadaniu. Ma do dyspozycji krzesełko WC, windę przy schodach i rollator. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchy. Opieka w nocy sporadycznie.

Lubi towarzystwo, jest otwarta. 1x w tygodniu chodzi do Tagespflege. Przychodzi Pflege do insuliny.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z własną toaletą oraz dostępem do Internetu. W ciężkich zakupach pomaga rodzina.

NiemcyEschborn (65760)Senior2250 €02.06.20242 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Senior (88l., 163cm, 90kg). Cierpi na demencję i jest po operacji pleców, słabo chodzi. Jest świadomą osobą, nosi okulary i aparat słuchowy. Porusza się przy balkoniku, potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Ma do dyspozycji windę przy schodach. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję, nosi pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest całe piętro z 2 pokojami,  łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest 10 minut.

NiemcySolnhofen (91807)Senior2100 €05.06.20245-8 tygodniangielski lub niemiecki (dobry)OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Senior (91l., 176cm, 62kg). Choruje na początkową demencję oraz osłabienie starcze. Ma lekkie problemy z mową. Jest całkowicie świadomą osobą. Porusza się przy pomocy rollatora oraz wózka inwalidzkiego, jest pacjentem współpracującym. Ma też do dyspozycji łóżko medyczne. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma częściową inkontynencję moczu, nosi pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

Jest spokojny, lubi siedzieć w ogrodzie i czytać gazety. Mieszkanie Podopiecznego znajduje się w starym, ale w wyremontowanym budynku, w którym kiedyś był klasztor. Rodzina ma tam też piekarnię oraz kawiarnię. Każdy mieszka w osobnych mieszkaniach. Opiekunka może mówić po angielsku lub po niemiecku.

Mieszka w mieszkaniu w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest 10 minut. Na podwórku jest pies i kot, dlatego ważne, by Opiekunka nie miała alergii.

NiemcySchutterwald (77746)Irmgard und Dieter2300 €22.06.20246-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Pani Irmgard (91l., 50kg, 165cm). Cierpi na osłabienie starcze. Nie ma demencji, jest świadomą osobą, ale ma wahania depresyjne. Podopieczna jest leżąco-siedząca, potrafi przejść sama do toalety, ale czasami trzeba jej w tym pomóc – wszystko zależne od dnia i kondycji psychicznej oraz fizycznej.  Higienę przy Podopiecznej wykonuje Pflegedienst ( w łóżku). Nie ma inkontynencji. Nie ma opieki w nocy.

Pan Dieter (89l., 170cm, 70kg). Cierpi na demencję. Ma słabszy wzrok oraz słuch. Mimo demencji, jest świadomą osobą. Porusza się całkiem samodzielnie, sam również wykonuje higienę oraz ubieranie. Nie ma inkontynencji. Noce przesypia.

Mieszkają w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest własne mieszkanie z balkonem, kuchnią i łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Na zakupy jeździ się z synem 1x w tygodniu.

NiemcyOberstenfeld (71720)Herr Gunter2100 €07.06.20244-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Günter (83l., 84kg, 177cm). Cierpi na Alzheimera, cukrzycę, demencję, nadciśnienie i Parkinsona. Ma rozrusznik serca. Występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu oraz miejsca. Porusza się o lasce, trzeba mu pomóc przy wstawaniu. Wymaga wsparcia w higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, chodzi sam do toalety, ale asekuracyjnie również zakłada się mu pampersy. Opieka w nocy tylko w awaryjnych sytuacjach, ale jest to bardzo rzadkie.

Podopieczny jest osobą rozmowną, miłą, spokojną, pełną humoru i optymistyczną. Lubi oglądać TV i grać w karty.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest ok. 10 minut.

NiemcyKönigsmoos (86669)Frau Elsa1950 €09.06.20245-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Elsa (91l., 165cm, 85kg). Choruje na cukrzycę, niewydolność serca, depresję, jest osobą po udarze, ma lekką demencję. Nosi okulary. Jest całkiem świadomą osobą. Porusza się przy pomocy rollatora, potrzebuje asekuracji przy wstawaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Czasami zdarza jej się inkontynencja, nosi wkładki. 1x w nocy potrzebuje pomocy przy WC.

Seniorka lubi towarzystwo, jest spokojna. Czyta gazety i lubi grać w gry.

Mieszka w mieszkaniu w domu wielorodzinnym. W osobnym mieszkaniu mieszka syn z żoną i z dziećmi. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. W zakupach pomaga rodzina. Jest rower.

NiemcyWeissach im Tal (71554)Frau Sandra2100 €20.06.20245-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Sandra (54l., 167cm, 65kg). Cierpi na nadciśnienie, niewydolność serca, cukrzycę, depresję. Nosi okulary. Ma czasami problemy ze znalezieniem słów. Porusza się przy pomocy rollatora, na spacery ma wózek. Ubiera się sama, ale potrzebuje pomocy przy higienie. Nie ma inkontynencji, ale zapobiegawczo zakłada sobie pieluchy. 1x w nocy potrzebuje pomocy (trzeba jej pomóc wstać z łóżka, aby poszła do WC).

Pani Sandra 30 lat temu przeszła 4x nowotwór, a później miała wypadek, który spowodował skutki neurologiczne – stąd też jej aktualny stan zdrowia. Potrzebuje dużo motywacji do działania. Jeździ na rowerku stacjonarnym.

Mieszka w mieszkaniu w domu wielorodzinnym. Ma kota. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z WC oraz dostępem do Internetu. Do sklepu jest 15 minut. Jest rower oraz samochód.

NiemcyKöln (50939)Frau Sabrina1900 €16.06.20246-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Sabrina (37l., 60kg. 168cm). Ma niepełnosprawność intelektualną wynikającą z komplikacji przy porodzie. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Jest świadomą osobą. Pani Sabrina jest mobilna, porusza się samodzielnie. Pomoc przy higienie tylko rano, trzeba jej przypomnieć co ma zrobić. Ubiera się sama. Nie ma inkontynencji. Noce przesypia.

𝐍𝐚 𝐳𝐥𝐞𝐜𝐞𝐧𝐢𝐮 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐝𝐮𝐳̇𝐨 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐮 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 > Całkowitą higieną Podopiecznej zajmuje się Pani, która przychodzi do pomocy w godzinach południowych i zostaje do wieczora. Ona gotuje i zajmuje się również domem. Pani Sabrina w tygodniu chodzi do pracy. Potrzebuje głównie towarzystwa, stabilności i spokojnej atmosfery. Ma siostrę bliźniaczkę.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower. Opiekunka robi zakupy dla siebie.

Praca w Niemczech od zaraz – opiekunka i zakres jej obowiązków

Jak wygląda praca opiekunki Niemcy od zaraz? Praca opiekunek osób starszych polega na wspieraniu seniorów w codziennym funkcjonowaniu. Zakres wsparcia zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Niekiedy opiekunka zajmuje się jedynie prowadzeniem gospodarstwa domowego i zawożeniem seniora do lekarza, na zajęcia fizyczne lub rehabilitację. Zazwyczaj jednak zakres zadań opiekunek osób starszych jest szerszy.

Praca opieka Niemcy od zaraz – w zakresie obowiązków opiekunka seniora może mieć:

 • pomoc seniorowi w przemieszczaniu się – zdarza się, że senior ma problemy z chodzeniem i to właśnie w tym zakresie potrzebuje pomocy (asekuracji);
 • wsparcie seniora w ubieraniu się – senior może być sprawny fizycznie, ale mieć problemy np. z zakładaniem (zdejmowaniem) ubrań;
 • całościowe wsparcie seniora – opieka seniora jest wówczas kompleksowa; opiekunka pomaga seniorowi w codziennym funkcjonowaniu, w tym w higienie.

Jeżeli senior jest sprawny intelektualnie, komunikatywna znajomość języka niemieckiego posiadana przez opiekunkę jest szczególnie istotna – rolą opiekunki jest wówczas zapewnianie towarzystwa. Niekiedy niemieckie rodziny szukają opiekunek osób starszych, które mają wykształcenie medyczne. Takie opiekunki osób starszych w Niemczech zajmują się seniorami leżącymi, są też odpowiedzialne za podawanie leków.

Jak znaleźć pracę opiekunki w Niemczech od zaraz?

Opiekunka Niemcy od zaraz – szukasz takich ofert? Ponieważ opiekunki seniora z Polski są bardzo cenione przez niemieckie rodziny, to znalezienie pracy w charakterze opiekunki osób starszych nie jest problemem – ofert pracy jest dużo. Ogłoszenia zatytułowane „praca opieka Niemcy” lub „praca opiekunka Niemcy od zaraz” można znaleźć w wielu miejscach, w tym na portalach ogłoszeniowych. Jednak wiele opiekunek osób starszych preferuje wyjazd przez agencję zatrudnienia, np. Avoria. Dlaczego?

Opiekunki osób starszych w Niemczech wyjeżdżające do pracy z agencją opiekunek osób starszych zyskują szereg korzyści – wymienić wystarczy:

 • ciągłość zatrudnienia – opiekunka osób starszych, która rzetelnie wykonuje pracę i otrzymuje rekomendacje od rodziny seniora, może liczyć, że po zakończeniu jednego kontraktu agencja opiekunek osób starszych zapewni jej kolejne długie lub krótkie zlecenie (zgodnie z jej preferencjami);
 • wsparcie na miejscu – w pracy opiekunki może wydarzyć się wiele niespodziewanych sytuacji, a wówczas pomoc mówiącego po polsku koordynatora jest nieoceniona;
 • legalne zatrudnienie – praca opiekunki wyjeżdżającej przez agencję opiekunek osób starszych odbywa się na podstawie umowy, która podpisywana jest jeszcze na terenie Polski; w konsekwencji praca jest w pełni legalna, zapewnia też ubezpieczenie zdrowotne i emeryturę.

Oferty pracy w Niemczech w opiece od zaraz – na co zwrócić uwagę?

Jesteś osobą empatyczną, troskliwą i lubisz pracę z ludźmi? Przeglądasz oferty pracy w Niemczech w opiece od zaraz? Jeżeli chcesz sprawdzić się jako opiekunka osoby starszej, zacznij od znalezienia propozycji wyjazdu. Aktualne i sprawdzone oferty pracy dla opiekunek znajdziesz na naszej stronie internetowej. Na co zwrócić uwagę, zapoznając się z treścią ogłoszeń?

Praca w opiece seniora – jak czytać oferty pracy dla opiekunki do Niemiec od zaraz:

 • stan zdrowia podopiecznego – ponieważ praca opiekunki jest odpowiedzialna, upewnij się, że podołasz zakresowi obowiązków;
 • dodatkowe wymagania osoby starszej lub jej rodziny – zdarza się, że do obowiązków zalicza się też prowadzenie gospodarstwa domowego i robienie codziennych zakupów;
 • sprawdź, jakiego stopnia znajomości języka niemieckiego wymaga rodzina osoby starszej – znajomość języka niemieckiego na ogół jest wymagana, bo oferty pracy u polskiej rodziny zdarzają się rzadko;
 • zarobki – to, ile zarabia opiekunka, jest uzależnione od kilku czynników, w tym stanu zdrowia osoby starszej i stopnia znajomości języka niemieckiego opiekunki;
 • warunki zatrudnienia – najczęściej do dyspozycji opiekunki jest w pełni wyposażony pokój, rodzina seniora może zapewnić jej też samochód oraz kilka dni wolnego w tygodniu.

Praca jako opiekun w Niemczech od zaraz – jak się przygotować?

Szukasz pracy w branży opiekuńczej na terenie Niemiec? Chcesz się zatrudnić jako opiekun Niemcy od zaraz? Ponieważ ta praca wiąże się z wyjazdem, pozostaje pytanie, jak się przygotować. Dobre agencje opiekunek osób starszych, jak Avoria, wspierają pracowników i podpowiadają, co ze sobą zabrać. Jedną z podstawowych spraw do załatwienia jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). To dokument potwierdzający prawo do korzystania ze świadczeń medycznych za granicą na zasadach identycznych jak obywatele danego kraju.

Ponieważ praca opiekunki w Niemczech wiąże się z komunikowaniem się w języku niemieckim, do walizki warto spakować słownik. Dobrym pomysłem będzie też aplikacja wspierająca w tłumaczeniach oraz programy do tworzenia list zakupów i przypominające o godzinach podania leków. Odpowiedziałeś na ogłoszenie „opiekun Niemcy praca od zaraz”? Do wymienionych już rzeczy dodać należy dokumenty potwierdzające uprawnienia (np. do kierowania pojazdami) czy dyplomy potwierdzające posiadanie wykształcenia medycznego.

Opiekunka w Niemczech od zaraz – dlaczego warto skorzystać z agencji Avoria?

Opiekunki, których celem jest praca z osobami starszymi, cenią nas za przejrzyste oferty pracy i wsparcie – proponujemy m.in. bezpłatny kurs niemieckiego dla opiekunek. Nasi stali współpracownicy wiedzą, że można na nas polegać – zapewniamy uczciwe warunki pracy przy opiece seniora i doceniamy zaangażowanie nie tylko dobrym słowem, ale również finansowo. To właśnie powoduje, że opiekunki szukają pracy na terenie Niemiec właśnie w naszej agencji – jesteśmy solidną i wypłacalną firmą, która zgromadziła wiele pozytywnych opinii.

Jesteś gotowa lub gotowy do podjęcia pracy od zaraz jako opiekunka (opiekun) osoby starszej? Nie zwlekaj – w Avorii czeka na Ciebie legalna praca, atrakcyjne zarobki i satysfakcja płynąca z pomocy seniorom. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć ofertę pracy pasującą do Twojego doświadczenia, umiejętności i możliwości czasowych.

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria