Niemiecki system długoterminowej domowej opieki nad seniorami w dużej mierze opiera się na opiekunkach z zagranicy. Szczególnie cenione są opiekunki z Polski, na które w wielu niemieckich miastach praca czeka od zaraz.

Interesuje Cię praca dla opiekunki Niemcy od zaraz? W agencji opiekunek Avoria to możliwe – mamy wiele ofert. Z nami do pracy w charakterze opiekunki osób starszych wyjedziesz w ciągu zaledwie kilku dni!

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyStuttgart (70435)Herr Kurt1600 €13.02.20226 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki Pan Kurt (78l., 176cm). Choruje na Alzheimera. Występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu. Nosi okulary. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie. Stara się samy wykonywać higienę oraz ubieranie. Nie ma inkontynencji, sam korzysta z toalety. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Na zleceniu jest rower. Czas wolny codziennie od 13:00-16:00 i w sobotę od 13:00 do 18:00.

NiemcyKusterdingen (72127)Frau Rosa1600 €28.02.20226-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Rosa (86l., 80kg, 170cm). Choruje na astmę i ma osłabienie starcze. Nie ma problemów z komunikacją i orientacją. Jest osobą mobilną, wspiera się rollatorem. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, profilaktycznie nosi wkładki. Podopieczna nie jest wymagającą osobą. Noce przesypia.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. 1x w tygodniu przychodzi sprzątaczka. Na zleceniu jest samochód.

NiemcyBacknang (71522)Ursula und Reinhold1750 € + 200 €01.03.20222 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Pan Reinhold (88l., 69kg, 168cm). Choruje na nadciśnienie, niewydolność serca i jest osobą po zawale. Nosi okulary. Komunikacja i orientacja są u niego zachowane. Porusza się na wózku inwalidzkim i przy rollatrze. Potrzebuje wsparcia przy transferze. Nie ma inkontynencji, korzysta z WC. Noce przesypia. 

Pan Reinhold ma dializy – trzeba go zaprowadzić i odebrać z taksówki.

Pani Ursula (78l., 165cm, 91kg). Choruje na alergię, osteoporozę i zwłóknienie płuc. Porusza się na wózku inwalidzkim – współpracuje. Orientacja jest u niej zachowana, nie ma demencji. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce przesypia.

Mieszkają w domu wielorodzinnym, w mieszkaniu na 1 piętrze. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu oraz TV. Do sklepu jest 15 minut.

NiemcyBad Oeynhausen (32549)Frau Margarete1800 €08.02.20228 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Margarete (87l., 84kg, 168cm). Choruje na demencję, depresję i inkontynencję. Nosi okulary. Występuje u niej zakłócona orientacja co do czasu. Po domu porusza się przy rollatorze, a na spacery ma wózek inwalidzki. Potrzebuje asekuracji przy wstawaniu.  Jest winda przy schodach w domu. Korzysta również z krzesełka pod prysznic i krzesełka toaletowego. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka z mężem w domu jednorodzinnym z ogrodem. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Na zleceniu jest samochód z automatyczną skrzynią biegów.

NiemcyKirchlengern (32278)Waltraud und Edmund1800 € + 200 €16.02.20222 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Pan Edmund (88l., 80kg, 163cm). Choruje na cukrzycę, inkontynencję i nadciśnienie. Ma nowotwór prostaty. Nie ma problemów ze świadomością. Porusza się przy pomocy rollatora. Korzysta z krzesłka pod prysznic i łóżka medycznego. Nie ma opieki nocnej.

Pani Waltraud (88l., 160cm, 63kg). Choruje na cukrzycę, demencję, nadciśnienie i osteoporozę. Wspiera się rollatorem. Stara się higienę i ubieranie wykonywać samodzielnie. Nie ma opieki nocnej.

Do Podopiecznych codziennie przychodzi Pflegedienst: podają lekarstwa, mierzą cukier i podają insulinę.

Mieszkają w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Jest rower. W zakupach pomaga rodzina, ale Opiekunka robi listę lub jedzie z nimi.

Praca opiekunka Niemcy od zaraz – jak otrzymać pracę?

W Avoria oferty zatytułowane „Opiekunka Niemcy od zaraz” czy „Opieka Niemcy od zaraz” są dostępne przez cały rok. Jak szybko otrzymać pracę przy opiece nad osobami starszymi? Niezbędne kroki to:

 1. Kontakt z nami. Przedstawimy Ci aktualne oferty pracy. Otrzymasz od nas rzetelne informacje m.in. o stanie zdrowia seniora i wysokości wynagrodzenia. Sprawdzimy też Twoją znajomość języka niemieckiego.

 2. Podpisanie umowy. Jeżeli zdecydujesz się podjąć pracę, podpiszemy umowę jeszcze przed Twoim wyjazdem – będzie to dla Ciebie dodatkowe zabezpieczenie. Po podpisaniu umowy następuje wyjazd i rozpoczęcie zatrudnienia.

 3. Organizacja wyjazdu do Niemiec. Wiemy, że opiekunka wyjeżdżająca do pracy od zaraz nie ma wiele czasu, aby się przygotować, dlatego organizujemy wygodne połączenie.

Z ofertami pracy od zaraz możesz zapoznać się również bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Jeżeli masz dodatkowe pytania, wystarczy do nas zadzwonić lub napisać.

Opieka Niemcy od zaraz – wyjedź do legalnej pracy

Ze względu na koniec kontraktu szukasz zatrudnienia od zaraz, bo chcesz uniknąć powrotu do Polski? Chcesz szybko podreperować domowy budżet i pilnie szukasz pracy, najlepiej w branży opiekuńczej? Praca jako opiekunka od zaraz, którą oferuje agencja opiekunek osób starszych Avoria, to szansa na dobrze płatne zatrudnienie.

Jeżeli jest to opcja, która wydaje Ci się atrakcyjna, skontaktuj się z nami. Zaproponujemy Ci zatrudnienie na okres od 4 do 8 tygodni z możliwością przedłużenia kontraktu w innym miejscu. Bez względu na długość zatrudnienia i lokalizację, otrzymasz od nas wsparcie przez cały okres trwania umowy. Sprawdź nasze oferty i dołącz do zespołu opiekunek Avoria!

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie.

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online.
  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.
 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.