Chcesz pracować jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Agencja opiekunek osób starszych Avoria prowadzi ciągłą rekrutację. Szukamy osób zmotywowanych do pracy, empatycznych, wrażliwych na potrzeby innych i znających język niemiecki. Jeżeli jesteś jedną z nich, zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza osobowego.

Kwestionariusz osobowy

Wypełnij online   Pobierz

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyObernkirchen (31683)Herr Heinrich1500 € + 250 €29.10.20212 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Heinrich (89l., 67kg, 180cm). Choruje na demencję, depresję, nadciśnienie, osłabienie starcze, Parkinsona i ma problemy ze wzrokiem. Występuje u niego czasowo zakłócona orientacja. Jest osobą mobilną, wspiera się laską. Sam wykonuje higienie oraz ubieranie. Nie ma inkontynencji, ale profilaktycznie nosi wkładki. Noce przesypia.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Na zleceniu jest rower do dyspozycji. Zakupy są zamawiane on-line.

NiemcyGarbsen (30823)Herr Hermann1500 € + 200 €30.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Hermann (71l., 85kg, 168cm). Cierpi na inkontynencję, cukrzycę, jest po wypadku i ma uszkodzone nerwy dlatego porusza się powoli. Jest osobą całkowicie świadomą, nie ma żadnych problemów z orientacją. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrzebuje pomocy przy przechodzeniu. Ma do dyspozycji krzesełko z toaletą, windę przy schodach oraz uchwyty w łazience. Noce przesypia.

Podopieczny jest czynnie pracującym notariuszem. Swoje biuro ma blisko miejsca zamieszkania.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Ma psa – labradora. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Na zleceniu jest rower oraz samochód z automatyczną skrzynią biegów.

NiemcyLangenhagen (30855)Frau Ilse1400 € + 300 €06.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Ilse (89l., 54kg, 141cm). Choruje na demencję. Występują u niej czasowe problemy z orientacją. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie a na spacery ma rollator. Ma do dyspozycji łóżko medyczne oraz krzesełko pod prysznic. Przychodzi do niej Pflegedienst do pomocy przy higienie. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką, dostępem do Internetu oraz TV. Zakupy robi Opiekunka.

NiemcyBad Fallingbostel (29683)Herr Manfred1550 €13.11.20215,5 tygodniakomunikatywnaOpiekunaSzczegóły

Do opieki jest Pan Manfred (74l., 73kg, 165cm). Choruje na cukrzycę, demencję, nadciśnienie, jest osobą po wylewie i występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu, miejsca oraz osób. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie. Ma do dyspozycji krzesełko pod prysznic. Podopieczny sam wykonuje higienę, a przy ubieraniu potrzebuje asekuracji. Noce przesypia.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekuna do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką, małą kuchnią oraz dostępem do Internetu oraz TV. Jest rower. Sklepy są w pobliżu (Netto, Lidl).

NiemcyRosenfeld (72348)Herr Joachim1500 €09.11.20211 miesiącmocna, podstawowaOpiekunaSzczegóły

Do opieki jest Pan Joachim (82l., 78kg, 186cm). Choruje na inkontynencję, nadciśnienie, osłabienie starcze, Parkinsona i jest osobą po wylewie. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Ma problemy z orientacją. Jest osobą leżącą, ale potrzebuje pomocy przy mobilizacji do pozycji siedzącej. Przychodzi do niego Pflegedienst – 2x dziennie (higiena, transferowanie).

Podopieczny ma do dyspozycji łóżko medyczne, lift przy wannie, krzesełko z toaletą, windę przy schodach oraz wózek inwalidzki. Sporadycznie potrzebuje pomocy w nocy (trzeba mu podać szklankę z wodą).

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekuna do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Do sklepu jest 10 minut.

NiemcyOldenburg (26135)Herr Dieter1600 € + 300 €02.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekuna / OpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Dieter (83l., 171cm, 100kg). Choruje na cukrzycę, reumatyzm, nowotwór i chorobę serca. Nie ma inkontynencji, sam korzysta z toalety. Podopieczny nie ma demencji, komunikacja z nim jest całkowicie zachowana. Jest osobą mobilną, porusza się samodzielnie. Na spacery ma wózek inwalidzki, ale sam się na niego przesiada. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki/a do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Na zleceniu jest rower.

NiemcyRödinghausen (32289)Frau Hildegard1600 €20.10.20212 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Hildegard (94l., 55kg, 160cm). Choruje na artrozę, inkontynencję. Ma również sztuczne biodro oraz zastawkę serca. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma demencji, jest osobą świadomą. Porusza się przy pomocy rollatora, a na spacery ma wózek inwalidzki. Ma do dyspozycji łóżko medyczne, krzesełko z toaletą oraz podwyższenie na WC. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z WC oraz dostępem do Internetu. Na zleceniu jest również rower.

NiemcyVisselhövede (27374)Frau Inge1400 € + 300 €09.10.20212 miesiącepodstawowaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Inge (87l., 85kg, 168cm). Choruje na demencję, depresję oraz inkontynencję. Ma również niewydolność nerek – jeździ na dializy (3x w tygodniu od 7.00 do 13.00). Ma problemy z orientacją, ale komunikacja z nią jest zachowana. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma do dyspozycji łóżko medyczne oraz krzesełko z toaletą. Noce przesypia.

Podopieczna 2x w tygodniu jest w Tagespflege.

Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu oraz TV. Syn z rodziną mieszka u góry. Na zleceniu jest rower.

NiemcySpardorf (91080)Herr Bernd1500 € + 300 €02.11.20216-12 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły
NiemcyNeuburg (86633)Frau Hildegard1500 € + 300 €05.11.20212 miesiącekomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Hildegard (90l., 68kg, 158cm). Choruje na nadciśnienie, inkontynencję, osłabienie starcze. Podopieczna porusza się przy rollatorze, potrzebuje wsparcia przy wstawaniu i siadaniu. Na spacery ma wózek inwalidzki. Potrafi przejść sama parę metrów. Podopieczna ma również podpięty aparat tlenowy. Ma do dyspozycji łóżko medyczne. Noce spokojnie przesypia.

Mieszka w domu jednorodzinnym z ogrodem. Dla Opiekunki do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi córka Podopiecznej, ale listę robi Opiekunka. Nie ma z tym żadnych problemów. Na zleceniu pracuje Opiekunka, która wprowadzi w obowiązki.

Powyżej prezentujemy aktualne oferty pracy w Niemczech. Wiemy, że praca jako opiekunka to zadanie ciężkie fizycznie i psychicznie. Z tego względu w naszej bazie ofert posiadamy propozycje wyjazdów głównie na okres 2 miesięcy (od 6 do 8 tygodni), chociaż zdarzają się kontrakty krótsze, np. na okres miesiąca.

Dzięki współpracy z wieloma niemieckimi agencjami zatrudnienia, praca w opiece jest dostępna w różnych niemieckich miastach. Współpracujące z nami opiekunki często wyjeżdżają m.in. do największych miast Niemiec, np. Berlina czy Hamburga.

Opiekun osoby starszej Niemcy – zapoznaj się ze szczegółami ofert

W agencji Avoria działamy transparentnie – dbamy, aby nasze oferty pracy rzetelnie informowały o oczekiwaniach rodziny seniora i warunkach zatrudnienia. W treści każdej oferty znajdziesz informacje o: stanie podopiecznego, zakresie obowiązków, wynagrodzeniu i oczekiwanym poziomie znajomości języka niemieckiego. Podajemy także datę wyjazdu i docelowe miasto.

Masz wątpliwości? Zawsze możesz nas zapytać – zależy nam na tym, aby opiekunka (czy opiekun) była usatysfakcjonowana ze współpracy z nami.

Opiekunka Niemcy – poznaj specyfikę pracy

Na czym polega codzienna praca dla opiekunki w Niemczech? W dużej mierze zależy to od stanu zdrowia seniora. W każdym przypadku praca jako opiekunka to zajęcie wymagające dobrej organizacji, silnej psychiki i sprawności fizycznej. Opiekun musi być przygotowany do zaspokajania potrzeb życiowych i emocjonalnych podopiecznego. Niektórzy seniorzy potrzebują wszechstronnej pomocy, gdyż cierpią na szereg schorzeń charakterystycznych dla podeszłego wieku, np. chorobę Alzheimera, cukrzycę czy otępienie starcze.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że każda rodzina może mieć inne wymagania co do opiekunki. Ponieważ zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z opiekunkami, niemieckimi agencjami pracy i samymi rodzinami, kładziemy duży nacisk na poznanie oczekiwań każdej ze stron. Wierzymy, że to klucz do satysfakcji – rodzina będzie zadowolona ze świadczonej opieki, z kolei opiekun z pracy.

Praca dla opiekunki Niemcy – jak sprawdzić, czy agencja jest uczciwa?

Decyzja o wyjeździe do Niemiec jako opiekun osoby starszej nie zawsze przychodzi łatwo – podjęcie takiej pracy oznacza rozłąkę z bliskimi na wiele tygodni. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, przed wyjazdem warto upewnić się, że wybrana agencja jest uczciwa. Na co zwrócić uwagę? Przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, sprawdź, czy:

 • Agencja nie pobiera opłat za znalezienie pracy. Avoria nie wymaga wnoszenia żadnych opłat za znalezienie zatrudnienia. Pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech znajdziemy dla Ciebie bezpłatnie.

 • Podpiszesz umowę jeszcze przed wyjazdem, czyli będąc w Polsce. W Avoria dbamy o bezpieczeństwo naszych opiekunek, dlatego każdy opiekun podpisuje umowę o pracę jeszcze przed wyjazdem. Wyślemy ją do Ciebie kurierem, pocztą lub podpiszesz ją u nas w biurze! Nie chcesz wychodzić z domu? Możemy podpisać umowę również on-line!

 • Treść umowy jest dla Ciebie jasna. Zaniepokoić powinny Cię informacje m.in. o wysokich karach finansowych. W Avoria wiemy, że praca w opiece seniorów jest wymagająca i trudno przewidzieć wszystkie sytuacje, dlatego zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie – mamy w Niemczech koordynatorów.

Interesuje Cię praca dla opiekunki w Niemczech? Pamiętaj, że dobra agencja pracy wspiera swoje opiekunki, oferując choćby darmowy kurs niemieckiego – sprawdź język niemiecki dla opiekunek. Nasza agencja cieszy się dobrymi opiniami. Znajdziesz je m.in. w mediach społecznościowych.

Oferty pracy dla opiekunek na dobrych warunkach

Wiemy, że praca jako opiekun nie jest łatwa. Każdej opiekunce, która podejmie się pracy przez naszą agencję, zapewniamy:

 • Legalne zatrudnienie. Jako opiekun podpiszesz umowę, która będzie zobowiązywać nas do odprowadzania składek na ubezpieczenia (w tym zdrowotne) i podatków.

 • Godziwe wynagrodzenie. Wychodzimy z założenia, że ciężka praca jako opiekunka powinna być odpowiednio wynagradzana i dlatego proponujemy atrakcyjną pensję – w wysokości nawet 2000€.

 • Premie dla opiekunek i bonusy świąteczne. Cenimy sobie rzetelność. Każdy opiekun osoby starszej, który współpracuje z nami od dłuższego czasu, może liczyć na dodatkowe wynagrodzenie.

Interesuje Cię praca jako opiekunka w Niemczech na zaprezentowanych warunkach? Skontaktuj się nami – znajdziemy ofertę, która będzie odpowiadać Twoim kwalifikacjom.

Praca jako opiekunka Niemcy – czego wymagamy?

Praca jako opiekunka osoby starszej wymaga określonych kwalifikacji. Aby mieć pewność, że potencjalny opiekun wywiąże się ze swoim obowiązków, od wszystkich zgłaszających się do nas kandydatów wymagamy:

 • Znajomości języka niemieckiego lub chęci nauki. Opiekunka osoby starszej musi potrafić porozumieć się z seniorem i jego rodziną. Ponieważ komunikacja w pracy opiekunki osób starszych to podstawa, znajomość języka weryfikujemy podczas rozmowy telefonicznej. Oferujemy również pracę bez znajomości języka, dlatego warto przeglądać wszystkie nasze oferty.

 • Doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Opiekun powinien umieć zatroszczyć się o seniora. Poza prowadzeniem domu czy podawaniem leków ważna jest też umiejętność nawiązania dobrych relacji z podopiecznym.

 • Empatii i zaangażowania. Dobry opiekun dla seniora potrafi wczuć się w potrzeby podopiecznego i wesprzeć go w codziennym funkcjonowaniu. Zależy nam na współpracy z osobami wysoce wrażliwymi na drugiego człowieka.

Jeżeli zgłaszający się do nas opiekun osoby starszej skończył np. kurs języka niemieckiego, kurs pierwszej pomocy czy ukończył studia podyplomowe w zakresie opieki nad osobą starszą, będzie to dla nas dodatkowym atutem.

Często aktualizowane oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Dołącz do nas!

Niemcy to bardzo ciekawy kraj, w którym możesz nabyć nowe doświadczenia. Praca jako opiekunka osób starszych to coś, co chcesz robić? Jeżeli szukasz atrakcyjnych ofert pracy, dobrze trafiłeś – jesteśmy agencją, która już od wielu lat wysyła opiekunki osób starszych, by wspierały seniorów w Niemczech. Dołącz do naszego zespołu – poznaj aktualne oferty zatrudnienia lub skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest do dyspozycji całą dobę, siedem dni w tygodniu. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 1800 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie. 

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online lub wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez naszą rekruterkę. 

  • Pierwsze doświadczenia związane z opieką nad starszymi osobami można zdobyć podczas wolontariatu. Zadzwoń, a doradzimy, który wybrać.

  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.

 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.
Avoria
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.