Chcesz pracować jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Agencja opiekunek osób starszych Avoria prowadzi ciągłą rekrutację. Szukamy osób zmotywowanych do pracy, empatycznych, wrażliwych na potrzeby innych i znających język niemiecki. Jeżeli jesteś jedną z nich, zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza osobowego.

Kwestionariusz osobowy

Wypełnij online   Pobierz

KrajMiastoPodopiecznyWynagrodzenieData wyjazduOkres wyjazduZnajomość językaPoszukujemy
NiemcyRodenbach (63517)Frau Margarete1650 €16.06.20226-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Margarete (84l., 70kg, 165cm). Choruje na nadciśnienie oraz reumatyzm. Podopieczna ma nietolerancję laktozy oraz glutenu. Nosi okulary. Zdarza jej się zapominać. Jest osobą mobilną, wspiera się laską. Sama wykonuje higienę oraz ubieranie. Sporadycznie może potrzebować pomocy w nocy, ale nie jest to regularne.

Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z osobnym WC oraz dostępem do Internetu i TV. Zakupy robi Opiekunka. Na zleceniu jest samochód.

NiemcySpringe (31832)Günter und Hella1800 €15.06.20226 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Pan Günter (83l., 95kg, 181cm). Cierpi na demencję, osłabienie starcze i ma inkontynencję. Nosi okulary. Występuje u niej zakłócona orientacja co do miejsca. Porusza się przy pomocy rollatora. Podopieczny korzysta z krzesełka pod prysznic, windy przy schodach oraz uchwytów w łazience. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki nocnej.

Pani Hella (84l., 50kg, 160cm). Cierpi na osteoporozę i nie słyszy na prawe ucho. Nosi aparat słuchowy. Nie ma problemów z orientacją oraz komunikacją. Jest osobą mobilną, wspiera się rollatorem. Potrzebuje wsparcia przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontyencji. Noce spokojnie przesypia.

Podopieczni chodzą do Tagespflege, przez co Opiekunka ma więcej czasu wolnego dla siebie.

Mieszkają w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki do dyspozycji jest własne mieszkanie z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Na zleceniu jest również rower. Zakupy robi Opiekunka.

NiemcyDonaueschingen (78166)Herr Manfred1500 €01.07.20226-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pan Manfred (86l., 170cm, 75kg). Cierpi na początkową demencję i ma inkontynencję (cewnik). Nosi okulary. Porusza się samodzielnie, jest mobilną osobą. Potrzebuje wsparcia przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka w mieszkaniu (ok. 100m2). Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. W zakupach pomaga rodzina.

NiemcyKreutzal (57223)Seniorin1750 €31.05.20222 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Pani (88l., 155cm, 65kg). Cierpi na osłabienie starcze i demencję. Nie ma problemów z komunikacją, ale występuje u niej zakłócona orientacja co do czasu, miejsca oraz osób. Porusza się przy rollatorze i na wózku inwalidzki, ale na zleceniu ma transferu, tylko pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Podopieczna potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchy. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest  minut. W ciężkich zakupach pomaga rodzina. 1x w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

NiemcyBad Friedrichshall (74177)Helga und Johan1800 €18.06.20226-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Pani Helga (82l., 50kg, 160cm). Cierpi na nadciśnienie, osłabienie starcze i osteoporozę. Jest osobą po udarze i operacji na kręgosłup. Nie ma problemów z komunikacją i orientacją. Porusza się przy pomocy rollatora. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, sama korzysta z toalety. Nie ma opieki nocnej.

Pan Johan (85l., 75kg, 178cm). Cierpi na początkową demencję, zdarza mu się zapominać, ale jest świadomą osobą i nie ma problemu z komunikacją. Porusza się w pełni samodzielnie. Podopieczny sam wykonuje higienę oraz ubieranie. Nie ma inkontynencji, korzysta z WC. Noce spokojnie przesypia.

Mieszkają na dwóch piętrach domu wielorodzinnego. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest trzecie piętro z łazienką i kuchnią oraz dostępem do Internetu. Dodatkowo Opiekunka ma wolną niedzielę. Do sklepu jest około 10 minut pieszo. W ciężkich zakupach pomaga rodzina.

NiemcyNürnberg (90491)Frau Erika1850 €01.06.20222 miesiącedobraOpiekunkiSzczegóły

Pani Erika (90l., 170cm, 68kg) Cierpi na cukrzycę, osłabienie starcze, depresję, nadciśnienie, ma duże problemy ze wzrokiem i inkontynencję moczu. Jest mobilną osobą, wspiera się rollatorem. Sama wykonuje higienę oraz ubieranie. Nie ma opieki nocnej.

Mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobne mieszkanie z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. 1x w tygodniu przychodzi sprzątaczka. Na zleceniu jest samochód.

NiemcySchorndorf (73614)Frau Lina1550 €23.06.20226-8 tygodnikomunikatywnaOpiekunkiSzczegóły

Pani Lina (91l., 58kg, 158cm). Choruje na początkową demencję, nadciśnienie oraz depresję. W 2021r. przeszła udar i od tego czasu ma silne bóle kręgosłupa oraz problemy z mową. Podopieczna jest w miarę mobilna, porusza się za pomocą rollatora. Potrzebuje częściowej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Seniorka ma inkontynencje moczu, nosi pieluchomajtki. Podopieczna przesypia noce oraz często robi sobie drzemki w ciągu dnia.

Podopieczna mieszka w mieszkaniu w domu wielorodzinnym, w którym znajduje się również mieszkanie syna. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobne piętro z dostępem do Internetu. Do sklepu jest. ok 100m. Drobne zakupy robi Opiekunka, przy większych zakupach pomaga rodzina.

NiemcyVaihingen an der Enz (71665)Frau Hanna1600 €01.06.20226-8 tygodnidobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Hanna (94l., 165cm, 65kg). Nie ma demencji, jest świadomą osobą. Komunikacja i orientacja są u niej w pełni zachowane. Podopieczna ma jedną nerkę. Jest mobilną osobą, wspiera się rollatorem. Podopieczna jest bardzo samodzielna – sama się myje i ubiera. Ma lekką inkontynencję moczu, nosi wkładki, które sama sobie zmienia. Noce spokojnie przesypia.

Jest spokojną, rozmowną osobą, z dużym poczuciem humoru. Lubi rośliny, gry, śpiew i spacery. Ważne, by Opiekunka dotrzymywała jej towarzystwa, gdyż Podopieczna nie ma bliskiej rodziny.

Mieszka sama w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Na zakupy można jechać taxi.

NiemcyEggenstein (76344)Frau Leonie1600 € + 100 €19.06.20222,5 miesiącadobraOpiekunkiSzczegóły

Do opieki jest Pani Leonie (91l., 60kg, 170cm). Cierpi na demencję, osteoporozę, nadciśnienie i niewydolność serca. Nosi okulary i aparat słuchowy. Jest mobilną osobą, wspiera się rollatorem. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji. Noce przesypia.

W poniedziałki przychodzą Diakoni, którzy aktywizują Podopieczną i rozkładają jej lekarstwa. 2x w tygodniu przychodzi rehabilitantka.  1 x w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

Mieszka sama w mieszkaniu. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Sklepy są w pobliżu (Lidl, Edeka, Rossmann).

Powyżej prezentujemy aktualne oferty pracy w Niemczech. Wiemy, że praca jako opiekunka to zadanie ciężkie fizycznie i psychicznie. Z tego względu w naszej bazie ofert posiadamy propozycje wyjazdów głównie na okres 2 miesięcy (od 6 do 8 tygodni), chociaż zdarzają się kontrakty krótsze, np. na okres miesiąca.

Dzięki współpracy z wieloma niemieckimi agencjami zatrudnienia, praca w opiece jest dostępna w różnych niemieckich miastach. Współpracujące z nami opiekunki często wyjeżdżają m.in. do największych miast Niemiec, np. Berlina czy Hamburga.

Opiekun osoby starszej Niemcy – zapoznaj się ze szczegółami ofert

W agencji Avoria działamy transparentnie – dbamy, aby nasze oferty pracy rzetelnie informowały o oczekiwaniach rodziny seniora i warunkach zatrudnienia. W treści każdej oferty znajdziesz informacje o: stanie podopiecznego, zakresie obowiązków, wynagrodzeniu i oczekiwanym poziomie znajomości języka niemieckiego. Podajemy także datę wyjazdu i docelowe miasto.

Masz wątpliwości? Zawsze możesz nas zapytać – zależy nam na tym, aby opiekunka (czy opiekun) była usatysfakcjonowana ze współpracy z nami.

Opiekunka Niemcy – poznaj specyfikę pracy

Na czym polega codzienna praca dla opiekunki w Niemczech? W dużej mierze zależy to od stanu zdrowia seniora. W każdym przypadku praca jako opiekunka to zajęcie wymagające dobrej organizacji, silnej psychiki i sprawności fizycznej. Opiekun musi być przygotowany do zaspokajania potrzeb życiowych i emocjonalnych podopiecznego. Niektórzy seniorzy potrzebują wszechstronnej pomocy, gdyż cierpią na szereg schorzeń charakterystycznych dla podeszłego wieku, np. chorobę Alzheimera, cukrzycę czy otępienie starcze.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że każda rodzina może mieć inne wymagania co do opiekunki. Ponieważ zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z opiekunkami, niemieckimi agencjami pracy i samymi rodzinami, kładziemy duży nacisk na poznanie oczekiwań każdej ze stron. Wierzymy, że to klucz do satysfakcji – rodzina będzie zadowolona ze świadczonej opieki, z kolei opiekun z pracy.

Praca dla opiekunki Niemcy – jak sprawdzić, czy agencja jest uczciwa?

Decyzja o wyjeździe do Niemiec jako opiekun osoby starszej nie zawsze przychodzi łatwo – podjęcie takiej pracy oznacza rozłąkę z bliskimi na wiele tygodni. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, przed wyjazdem warto upewnić się, że wybrana agencja jest uczciwa. Na co zwrócić uwagę? Przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, sprawdź, czy:

 • Agencja nie pobiera opłat za znalezienie pracy. Avoria nie wymaga wnoszenia żadnych opłat za znalezienie zatrudnienia. Pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech znajdziemy dla Ciebie bezpłatnie.

 • Podpiszesz umowę jeszcze przed wyjazdem, czyli będąc w Polsce. W Avoria dbamy o bezpieczeństwo naszych opiekunek, dlatego każdy opiekun podpisuje umowę o pracę jeszcze przed wyjazdem. Wyślemy ją do Ciebie kurierem, pocztą lub podpiszesz ją u nas w biurze! Nie chcesz wychodzić z domu? Możemy podpisać umowę również on-line!

 • Treść umowy jest dla Ciebie jasna. Zaniepokoić powinny Cię informacje m.in. o wysokich karach finansowych. W Avoria wiemy, że praca w opiece seniorów jest wymagająca i trudno przewidzieć wszystkie sytuacje, dlatego zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie – mamy w Niemczech koordynatorów.

Interesuje Cię praca dla opiekunki w Niemczech? Pamiętaj, że dobra agencja pracy wspiera swoje opiekunki, oferując choćby darmowy kurs niemieckiego – sprawdź język niemiecki dla opiekunek. Nasza agencja cieszy się dobrymi opiniami. Znajdziesz je m.in. w mediach społecznościowych.

Oferty pracy dla opiekunek na dobrych warunkach

Wiemy, że praca jako opiekun nie jest łatwa. Każdej opiekunce, która podejmie się pracy przez naszą agencję, zapewniamy:

 • Legalne zatrudnienie. Jako opiekun podpiszesz umowę, która będzie zobowiązywać nas do odprowadzania składek na ubezpieczenia (w tym zdrowotne) i podatków.

 • Godziwe wynagrodzenie. Wychodzimy z założenia, że ciężka praca jako opiekunka powinna być odpowiednio wynagradzana i dlatego proponujemy atrakcyjną pensję – w wysokości nawet 2000€.

 • Premie dla opiekunek i bonusy świąteczne. Cenimy sobie rzetelność. Każdy opiekun osoby starszej, który współpracuje z nami od dłuższego czasu, może liczyć na dodatkowe wynagrodzenie.

Interesuje Cię praca jako opiekunka w Niemczech na zaprezentowanych warunkach? Skontaktuj się nami – znajdziemy ofertę, która będzie odpowiadać Twoim kwalifikacjom.

Praca jako opiekunka Niemcy – czego wymagamy?

Praca jako opiekunka osoby starszej wymaga określonych kwalifikacji. Aby mieć pewność, że potencjalny opiekun wywiąże się ze swoim obowiązków, od wszystkich zgłaszających się do nas kandydatów wymagamy:

 • Znajomości języka niemieckiego lub chęci nauki. Opiekunka osoby starszej musi potrafić porozumieć się z seniorem i jego rodziną. Ponieważ komunikacja w pracy opiekunki osób starszych to podstawa, znajomość języka weryfikujemy podczas rozmowy telefonicznej. Oferujemy również pracę bez znajomości języka, dlatego warto przeglądać wszystkie nasze oferty.

 • Doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Opiekun powinien umieć zatroszczyć się o seniora. Poza prowadzeniem domu czy podawaniem leków ważna jest też umiejętność nawiązania dobrych relacji z podopiecznym.

 • Empatii i zaangażowania. Dobry opiekun dla seniora potrafi wczuć się w potrzeby podopiecznego i wesprzeć go w codziennym funkcjonowaniu. Zależy nam na współpracy z osobami wysoce wrażliwymi na drugiego człowieka.

Jeżeli zgłaszający się do nas opiekun osoby starszej skończył np. kurs języka niemieckiego, kurs pierwszej pomocy czy ukończył studia podyplomowe w zakresie opieki nad osobą starszą, będzie to dla nas dodatkowym atutem.

Często aktualizowane oferty pracy dla opiekunki w Niemczech

Niemcy to bardzo ciekawy kraj, w którym możesz nabyć nowe doświadczenia. Praca jako opiekunka osób starszych to coś, co chcesz robić? Jeżeli szukasz atrakcyjnych ofert pracy, dobrze trafiłeś – jesteśmy agencją, która już od wielu lat wysyła opiekunki osób starszych, by wspierały seniorów w Niemczech. Dołącz do naszego zespołu – poznaj aktualne oferty zatrudnienia lub skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Co powinniśmy wiedzieć szukając pracy w Niemczech

Praca za granicą to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jeżeli rozważasz wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych, z pewnością chcesz poznać odpowiedzi na kluczowe pytania. Pierwsza praca w Niemczech może być stresująca. Od początku wspieramy i wyjaśniamy, jak przygotować się do tego zadania. Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam osoby, które chcą rozpocząć pracę jako opiekunka.

 1. Jakie koszty muszę ponieść, zaczynając pracę jako opiekunka?

  Opiekunki, które współpracują z agencją Avoria, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Nie pobieramy od naszych opiekunek opłat za znalezienie pracy. Ponadto nasza agencja pokrywa wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Dodatkowo oferujemy darmowe kursy języka niemieckiego, dzięki którym możesz bez żadnych opłat przygotować się do pracy.
 2. Jaki pakiet ubezpieczeń zapewnia mi firma Avoria?

  Agencja Avoria z każdą opiekunką podpisuje umowę, od której odprowadzane są składki ZUS (w tym zdrowotne). Nasze opiekunki otrzymują również dokument A1 gwarantujący legalność zatrudnienia i kartę EKUZ, która pozwala na skorzystanie z opieki medycznej za granicą.
 3. Z kim mam się kontaktować, kiedy nastąpi problem?

  Nasz zespół jest do dyspozycji całą dobę, siedem dni w tygodniu. Za współpracę z opiekunkami odpowiadają koordynatorzy dostępni pod numerem telefonu +48 600 50 20 20 wew. 2. Jesteśmy także obecni na Facebooku.
 4. Czy mogę pracować jako opiekunka nie znając języka?

  Istnieje taka możliwość, ale ofert bez języka niemieckiego jest stosunkowo mało. Dlatego zachęcamy do zwiększenia swoich szans na zatrudnienie. Agencja Avoria organizuje dla przyszłych opiekunek darmowe kursy języka niemieckiego. Podczas zajęć kładziemy nacisk na podstawową komunikację i tematy związane z opieką.
 5. Jak wygląda zatrudnienie i jakie wynagrodzenie mogę dostać?

  Opiekunka przed rozpoczęciem pracy otrzymuje umowę – zlecenie na polskich warunkach. Wynagrodzenie uzależnione jest od konkretnej oferty pracy dla opiekunki w Niemczech. Może wynieść nawet 2000 euro. Opiekunka decyduje, w jakiej walucie chce otrzymać pieniądze (euro lub złoty). To jednak nie wszystko! Oferujemy także bogaty program lojalnościowy.
 6. Czy mężczyźni mogą aplikować na oferty?

  Do współpracy zapraszamy nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Warto wspomnieć, że opiekunowie stanowią prawie 20% zatrudnionych w naszej agencji.
 7. Czy jeśli nie spełniam jednego z wymagań, mogę zgłosić się do oferty?

  Każdy może zgłosić się do naszej agencji, ale zwracamy uwagę na to, że osoby z określonymi kompetencjami mają większą szansę na zatrudnienie. 

  • Jeżeli przeszkodą jest język niemiecki, zachęcamy do rozpoczęcia kursu online lub wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez naszą rekruterkę. 

  • Pierwsze doświadczenia związane z opieką nad starszymi osobami można zdobyć podczas wolontariatu. Zadzwoń, a doradzimy, który wybrać.

  • Czasami wymagane jest również prawo jazdy, a wynika to np. z konieczności dowiezienia podopiecznego do lekarza.

 8. Czy Avoria ma oferty tylko na terenie Niemiec?

  Tak. W naszej ofercie znajdziesz propozycje pracy dla opiekunek osób starszych tylko na terenie Niemiec.
 9. Ile trwa jedno zlecenie?

  Minimalna długość pobytu opiekunki w Niemczech to 1 miesiąc. Posiadamy także zlecenia, które trwają 6 lub 8 tygodni. Czas spędzony w Niemczech uzależniony jest od konkretnej oferty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla opiekunek.
 10. Ile trzeba czekać na pracę?

  Czas oczekiwania na zlecenie uzależniony jest od dwóch czynników. Każda osoba najpierw wypełnia formularz, w którym określa swoje preferencje, co do opieki nad starszymi. Dzięki temu wiemy, jakiej pracy poszukuje opiekunka. Po przyjęciu przez opiekunkę oferty, czekamy do 2 dni na akceptację rodziny seniora.
 11. Czy są ograniczenia wiekowe co do podjęcia pracy w opiece?

  W agencji Avoria stawiamy na doświadczenie, znajomość języka i motywację do pracy. Wiek nie ma wpływu na nawiązanie współpracy.
 12. Na jaki okres czasu zawiązywana jest umowa?

  Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, a okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
Avoria
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.