Kraj Miasto Podopieczny Wynagrodzenie Data wyjazdu Okres wyjazdu Znajomość języka
NiemcyNeckargemündHerr Walther1350 €17.06.20182 miesiącedobraSzczegóły
Niemcyok. StuttgartuFrau Hildegard1450 €20.06.20182 miesiącedobraSzczegóły
NiemcyMiesbachHerr Franz1350 €12.06.20182 miesiącekomunikatywnaSzczegóły
NiemcyHolzkirchenMałżeństwo1400 €11.06.20182 miesiącekomunikatywnaSzczegóły
NiemcyAugsburgMałżeństwo1500 €15.06.20182 miesiącedobraSzczegóły
NiemcyGlinde, koło HamburgaMałżeństwo1400 €01.07.20186 tygodnidobraSzczegóły
NiemcyHanowerFrau Frieda1300 €30.06.20182 miesiącekomunikatywnaSzczegóły
Niemcyok. Frankfurtu nad MenemHerr Horstwerner1400 €08.06.20186 tygodnikomunikatywnaSzczegóły

Gdzie szukać pracy?

Nie masz kłopotu z porozumiewaniem się w języku niemieckim i masz doświadczenie w pracy z osobami starszymi? Oferty pracy pochodzące bezpośrednio od pracodawców znajdziesz m.in. na licznych portalach ogłoszeniowych. Niestety, takie oferty nie zawsze są wiarygodne – bywa, że celem ogłoszenia jest wyłudzenie danych.

Aby mieć pewność, że praca w Niemczech czeka, najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonej firmy , która weryfikuje pracodawców. Na naszej stronie znajdziesz sprawdzone oferty gwarantujące legalne i komfortowe zatrudnienie.

Jakich umiejętności pracodawcy wymagają od opiekunek osób starszych?

Opieka nad osobami starszymi to trudna, wymagająca cierpliwości, ale również przynosząca wiele satysfakcji praca. Jesteś zainteresowana pracą jako opiekunka osób starszych? Zależy Ci na pracy w Niemczech? Sprawdź, czego wymagają pracodawcy i gdzie szukać pracy.

Język to podstawa

Starszym osobom potrzebna jest specjalistyczna opieka. Niemcy są jednym z wielu krajów Zachodu, gdzie populacja się starzeje. Wystarczy przejrzeć aktualne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, aby zauważyć, że pracy nie brakuje. Od osób zainteresowanych często jest jednak wymagana co najmniej dobra znajomość języka niemieckiego. Opiekunka musi potrafić porozumieć się ze swoim podopiecznym, a także z jego najbliższymi, którzy często traktują pracujące dla nich osoby jak członków rodziny.

Przed wyjazdem warto więc zadbać o swoje kompetencje językowe, korzystając z nauki internetowej lub kursów stacjonarnych, które nasza agencja organizuje kilka razy w roku. Najważniejsza jest znajomość słownictwa i zwrotów związanych z pracą opiekunki.

Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi

Niemieccy pracodawcy wymagają od opiekunek osób starszych również doświadczenia w pracy z osobami niesamodzielnymi, które często potrzebują wsparcia przy wielu czynnościach. Idealny opiekun osób starszych wie, jak zatroszczyć się o swojego podopiecznego – będzie pamiętał m.in. o podaniu leków i codziennych spacerach. Niemcy poszukujący dla swoich najbliższych opiekunów, bardzo chętnie zatrudniają też pielęgniarki - doświadczenie w pracy z pacjentami zawsze będzie dużym atutem.

Szukasz pracy w Niemczech? Dołącz do nas!

Jeżeli szukasz pracy jako Opiekun/Opiekunka osób starszych w Niemczech to bardzo dobrze trafiłeś. 
Mamy dla Ciebie przygotowanych wiele atrakcyjnych ofert pracy w Niemczech. Nie czekaj i dołącz do naszego zespołu!

Skontaktuj się z nami

Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.