Dezynfekować należy ręce, twarz i… telefon
W sieci pojawia się sporo artykułów odnośnie zasad, które mamy przestrzegać w związku z epidemią. Instrukcja jest prosta: mamy myć ręce i unikać powierzchni, na których mogą gromadzić się zarazki. Nic trudnego, tak nam się wydaje. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, że również telefon należy do tej listy?
Źródło zarazków
Jedziemy autobusem i trzymamy się rączki, potem wchodzimy do galerii dotykając poręczy przy schodach ruchomych. Wracając do domu naciskamy domofon, a potem klamkę drzwi od klatki. I niech podczas tych czynności zadzwoni nam telefon. Intuicyjnie odbierzemy i przyłożymy urządzenie do ucha. Migracja zarazków z miejsc publicznych na naszą twarz przebiegła pomyślnie.
Oczywiście nie chodzi o to, żeby zwariować. Jednak obecne czasy zobowiązują do nadmiernej ostrożności. Dlatego też regularna dezynfekcja telefonu powinna wejść nam w nawyk.
Jak dezynfekować telefon?
Jednak czyszczenie telefonu nie jest takie proste. Wiele osób intuicyjnie wzięłoby żel antybakteryjny (jeśli nie możesz go nigdzie kupić, to sprawdź jak zrobić go w domu), płyn do szyb, albo chusteczki do okularów. Niestety, roztwory z alkoholem są bardzo szkodliwe dla elektroniki i nie zaleca się ich do czyszczenia powierzchni takich jak ekran. Jak więc się za to zabrać, aby nie uszkodzić urządzenia? Producenci polecają skorzystanie z miękkiej ściereczki, wody i… mydełka. To najbardziej neutralne rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej. Wystarczy wziąć czystą ściereczkę, namoczyć w wodzie z mydłem, mocno odcisnąć (żeby nie zalać głośnika i mikrofonu) i delikatnie przetrzeć powierzchnię. Taki codzienny zabieg powinien uchronić nas przed przenoszeniem niepotrzebnych zarazków, a nasze telefony nie zostaną uszkodzone.
Inne sposoby dezynfekcji mogą uszkodzić nasze urządzenia, co może wpłynąć potem na unieważnienie gwarancji. Stosujmy się więc do zaleceń samych producentów i dbajmy o swoje zdrowie.
Najnowsze artykuły
Opiekunka dla osoby starszej ze zwierzęciem
Dla wielu seniorów zwierzęta domowe, takie jak kot czy pies, to niemal członkowie rodziny. Nie...
Czytaj całośćJak budować relacje z seniorem?
Zawód opiekuna osoby starszej różni się od wielu innych profesji tym, że cała praca koncentruje...
Czytaj całośćPraca w opiece w Niemczech bez dźwigania – czy to możliwe?
Zawód opiekunki osób starszych wymaga wielu cech i umiejętności – choćby empatii, znajomości języka niemieckiego...
Czytaj całość