Jak poradzić sobie z rutyną w pracy?

Jak poradzić sobie z rutyną w pracy?

Kiedy spytamy opiekunkę o przykładowy przebieg dnia jej pracy w Niemczech, nie będzie miała raczej większego problemu, żeby go opisać. Jak większość osób pracujących, nie będzie musiała się zastanawiać, który dzień wybrać, aby najlepiej ukazać specyfikę swojej pracy. Dlaczego? Bo wszystkie dni są bardzo podobne. Tak przynajmniej może się wydawać.

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej w 2011 roku wynika, że aż 85% Polaków uważa pracę za moralny obowiązek każdego człowieka. Podobnie pewnie myśli część opiekunek lub opiekunów pracujących za granicą. Spędzają całe dnie w Niemczech, w domu podopiecznego i pomagają mu w codziennym życiu, które w przypadku seniorów często nie jest zbyt emocjonujące. To naturalnie prowadzi do utraty motywacji. Często też z tego względu opiekunki decydują się na zmianę rodziny, a nie trzymanie się tej jednej, stałej oferty. 

Rutyna w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech

Coś jednak musi sprawić, że nie wszyscy mają takie podejście. Tak naprawdę specyfika tej pracy wpływa na to, że wszystko jest w rękach opiekunki! Niejedna osoba po usłyszeniu: „wycieczka za granicę z darmowym zakwaterowaniem” zgłosiłaby się bez wahania. Wystarczy z tego skorzystać! Oczywiście praca to nie wycieczka i zdecydowanie nie można jej zlekceważyć. Mimo to każdy spacer, każda wizyta w nowej kawiarni, a nawet poznanie nowych ludzi otwiera nam oczy na możliwości, jakie daje nam ta praca. Poznajemy inny kraj i kulturę, a nawet uczymy się wielu ciekawych rzeczy od naszych podopiecznych. 

Nie można też zapomnieć o tzw. aktywizacji. Osobom chorym i starszym często brakuje motywacji, by wyjść z domu i urozmaicić swoje życie. Często cierpią na tym także opiekunki. Z tego względu warto samodzielnie zadbać o to, by praca stała się ciekawsza, a jednocześnie pomóc seniorowi, którym się opiekujemy. Czasem można „wyciągnąć” podopiecznego z domu, wybrać się na dalszy spacer, pozwiedzać pobliskie atrakcje turystyczne. Nie zapominajmy także o innych ludziach. Jeśli zapewnimy towarzystwo naszym podopiecznym, będziemy mieli więcej czasu dla siebie.

A problemy w pracy? One też potrafią być na swój sposób dobre! Nerwy i stres na dłuższą metę nie są może szczególnie pozytywne, ale za to na pewno nie możemy wtedy narzekać na rutynę. Poza tym, dają nam motywację, by coś zmienić i naprawić. A kiedy już to będziemy mieli za sobą, łatwiej będzie nam przełamać rutynę w pracy opiekunki. W ten sposób wszyscy zyskają i będą zadowoleni ze współpracy.

sprawdź również: https://avoria.com.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek/

Powrót

Najnowsze artykuły

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Z wiekiem w organizmie dochodzi do szeregu zmian, których efektem jest zmniejszona reakcja odpornościowa. To...

Czytaj całość

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Legalnie zatrudnione opiekunki osób starszych mają nie tylko obowiązki, ale również prawa. Rozważasz wyjazd do...

Czytaj całość

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Nieznajomość języka niemieckiego często jest powodem, dla którego niedoświadczeni opiekunowie decydują się na objęcie stanowiska...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hannover (30519)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  03.01.2023


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  mocna, komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Irmgard (93l., 50kg, 163cm). Cierpi na artrozę, demencję, depresję, jest osobą po wylewie, ma arytmię serca i jest po udarze (prawostronnym). Podopieczna ma zwyrodnienie plamki żółtej. Jest świadomą osobą. Porusza się przy rollatorze, ale potrzebuje asekuracji przy wstawaniu. Na spacery ma wózek inwalidzki. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję, nosi pieluchomajtki. Nie ma opieki w nocy.

  Podopieczna mieszka w domu w zabudowie szeregowej. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Jest rower.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Aub (97239)


  Wynagrodzenie:

  2200 €


  Data wyjazdu:

  04.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6 - 8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Franz (84l., 71kg, 172cm) choruje na Parkinsona, niewydolność serca oraz osłabienie starcze. Podopieczny jest osoba demencyjną. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Senior potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Podopieczny ma inkontynencję moczu. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

  Mieszka domu jednorodzinnym wraz z żoną oraz synem. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostęp do Internetu. Zakupy robi rodzina.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hildesheim (31137)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  10.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekuna / Opiekunki


  Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Pacjent jest sparaliżowany poprzecznie. Cierpi na nietolerancję laktozy i alergię na cytrusy. Porusza się na wózku inwalidzkim, są dostępne wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego, wózek elektryczny itp. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Poranną higienę wykonuje Pflegedienst. Podopieczny nie ma inkontynencji, ale ma założony urinalkondom. 1x w nocy (4:00) trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

  Podopieczny jest nadal aktywną osobą, nadal pracuje. Codziennie o 10:00 przyjeżdża po niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca ok. 14-16:00. Opiekun/ka zaczyna swoją pracę dopiero o 16:00, a w weekend od 13:00.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Jest auto na zleceniu.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Opiekunka osób starszych w Niemczech – ile zarabia?

Opiekunka osób starszych w Niemczech – ile zarabia?

Co jeść w upały? Sprawdź nasze propozycje

Co jeść w upały? Sprawdź nasze propozycje

Długa podróż do Niemiec? Oto kilka sposobów na nudę

Długa podróż do Niemiec? Oto kilka sposobów na nudę

Frohe Festtage! 🎄💚

Frohe Festtage! 🎄💚
Avoria