Jak poradzić sobie z rutyną w pracy?

Jak poradzić sobie z rutyną w pracy?

Kiedy spytamy opiekunkę o przykładowy przebieg dnia jej pracy w Niemczech, nie będzie miała raczej większego problemu, żeby go opisać. Jak większość osób pracujących, nie będzie musiała się zastanawiać, który dzień wybrać, aby najlepiej ukazać specyfikę swojej pracy. Dlaczego? Bo wszystkie dni są bardzo podobne. Tak przynajmniej może się wydawać.

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej w 2011 roku wynika, że aż 85% Polaków uważa pracę za moralny obowiązek każdego człowieka. Podobnie pewnie myśli część opiekunek lub opiekunów pracujących za granicą. Spędzają całe dnie w Niemczech, w domu podopiecznego i pomagają mu w codziennym życiu, które w przypadku seniorów często nie jest zbyt emocjonujące. To naturalnie prowadzi do utraty motywacji. Często też z tego względu opiekunki decydują się na zmianę rodziny, a nie trzymanie się tej jednej, stałej oferty. 

Rutyna w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech

Coś jednak musi sprawić, że nie wszyscy mają takie podejście. Tak naprawdę specyfika tej pracy wpływa na to, że wszystko jest w rękach opiekunki! Niejedna osoba po usłyszeniu: „wycieczka za granicę z darmowym zakwaterowaniem” zgłosiłaby się bez wahania. Wystarczy z tego skorzystać! Oczywiście praca to nie wycieczka i zdecydowanie nie można jej zlekceważyć. Mimo to każdy spacer, każda wizyta w nowej kawiarni, a nawet poznanie nowych ludzi otwiera nam oczy na możliwości, jakie daje nam ta praca. Poznajemy inny kraj i kulturę, a nawet uczymy się wielu ciekawych rzeczy od naszych podopiecznych. 

Nie można też zapomnieć o tzw. aktywizacji. Osobom chorym i starszym często brakuje motywacji, by wyjść z domu i urozmaicić swoje życie. Często cierpią na tym także opiekunki. Z tego względu warto samodzielnie zadbać o to, by praca stała się ciekawsza, a jednocześnie pomóc seniorowi, którym się opiekujemy. Czasem można „wyciągnąć” podopiecznego z domu, wybrać się na dalszy spacer, pozwiedzać pobliskie atrakcje turystyczne. Nie zapominajmy także o innych ludziach. Jeśli zapewnimy towarzystwo naszym podopiecznym, będziemy mieli więcej czasu dla siebie.

A problemy w pracy? One też potrafią być na swój sposób dobre! Nerwy i stres na dłuższą metę nie są może szczególnie pozytywne, ale za to na pewno nie możemy wtedy narzekać na rutynę. Poza tym, dają nam motywację, by coś zmienić i naprawić. A kiedy już to będziemy mieli za sobą, łatwiej będzie nam przełamać rutynę w pracy opiekunki. W ten sposób wszyscy zyskają i będą zadowoleni ze współpracy.

sprawdź również: https://avoria.com.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek/

Powrót

Najnowsze artykuły

Agresja – czym jest i jak na nią reagować?

Agresja – czym jest i jak na nią reagować?

Czy agresja to tylko zbiór celowych działań, które mają na celu wyrządzenie komuś krzywdy? W...

Czytaj całość

Tematy do rozmowy, czyli o czym rozmawiać z Seniorem

Tematy do rozmowy, czyli o czym rozmawiać z Seniorem

Rozmowa to ważny element budujący relacje pomiędzy Podopiecznym a Opiekunką. Czystość przepływu informacji oraz jej...

Czytaj całość

Kondolencje po niemiecku – sprawdź, jak je złożyć

Kondolencje po niemiecku – sprawdź, jak je złożyć

Składanie kondolencji rodzinie Podopiecznego nie jest prostym przeżyciem dla Opiekunki. Żegnamy kogoś, z kim dane...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Friesenheim (77948)


  Wynagrodzenie:

  1700 € + 100 €


  Data wyjazdu:

  15.07.2022


  Okres wyjazdu:

  2 miesiące


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Gunter (78l., 176cm, 75kg). Choruje na demencję, występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu, miejsca oraz osób, ale nie jest agresywną osobą. Porusza się samodzielnie, a czasami wspiera się rollatorem. Nie ma inkontynencji. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce przesypia.

  Mieszka z żoną w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest całe piętro (2 pokoje i łazienka) z dostępem do Internetu. Samochodem jeździ się na zakupy i do lekarza z Podopiecznym.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Schwaikheim (71409)


  Wynagrodzenie:

  1800 €


  Data wyjazdu:

  20.07.2022


  Okres wyjazdu:

  7-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Pani Gisela (79l., 65kg, 162cm). Cierpi na Parkinsona. Nie ma problemów z orientacją, jest świadomą osobą. Nosi okulary. Podopieczna ma inkontynencję moczu, w dzień nosi podpaski a na noc ma zakładanego pampersa. Porusza się przy rollatorze. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy prysznicu i ubieraniu. Noce spokojnie przesypia.

  Pan Franz (83l., 75kg, 178cm). Cierpi ma Alzheimera i alergię. Porusza się samodzielnie. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, ale korzysta z WC. Noce przesypia.

  Mieszkają w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Na zleceniu jest rower. Zakupy robi Opiekunka. Do sklepu jest 15 minut.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Limburgerhof (67117)


  Wynagrodzenie:

  1700 €


  Data wyjazdu:

  11.07.2022


  Okres wyjazdu:

  1 miesiąc


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Pani Karin (84l., 70kg, 168cm) Choruje na osłabienie starcze oraz MSA . Podopieczna nosi okulary a także aparat słuchowy. Porusza się samodzielnie. Seniorka ma inkontynencję moczu. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie, ubiera się sama. Nie ma opieki nocnej, a do nagłych wypadków seniorka ma babyphone.

  Podopieczna mieszka sama w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostęp do Internetu. Na zleceniu jest samochód, opiekunka jeździ nim na zakupy.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Pies najlepszym przyjacielem człowieka … i zdrowia!

Pies najlepszym przyjacielem człowieka … i zdrowia!

Mini poradnik dla opiekunów osób starszych

Mini poradnik dla opiekunów osób starszych

Aktywny senior w okresie jesiennym

Aktywny senior w okresie jesiennym

Poradnik Opiekunki- upalne dni z Seniorem

Poradnik Opiekunki- upalne dni z Seniorem
Avoria
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.