Zarobki w Niemczech jako Opiekunka osób starszych

Zarobki w Niemczech jako Opiekunka osób starszych

Od kilku lat można zauważyć tendencję wzrostową, jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych pracowników na stanowisku Opiekuna, szczególnie w podejściu emigracyjnym. Czy ta praca się opłaca? Czy zarobki są wysokie? Dlaczego jest taka duża różnica pomiędzy zarobkiem jednej Opiekunki a drugiej? Na te pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć w poniższym artykule.

Od czego zależą zarobki Opiekunek w Niemczech?

Opiekunką lub Opiekunem Osób Starszych najczęściej zostają osoby z branży. Są to między innymi pielęgniarki, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni czy szpitalni sanitariusze. Nie jest to jednak konieczny warunek do rozpoczęcia tej formy zarobku. Również osoby spoza tego kręgu doświadczenia brane są pod uwagę. Jest bardzo dużo osób, które wcześniej opiekowały się tylko swoją rodziną lub znajomymi.

Głównym czynnikiem, który reguluje wysokość zarobków Opiekunek, jest znajomość języka niemieckiego, a także samo zlecenie. Jeśli Opiekunka biegle włada obcym językiem, to jest w stanie o wiele więcej zarobić niż Opiekunka, która po niemiecku nie mówi – mimo tego, że będą wykonywały taką samą pracę, przy tej samej osobie. Dlaczego? Dlatego, że jest to praca z człowiekiem, a więc komunikacja z nim jest bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym czynnikiem, którzy tworzy więź z Podopiecznym.

Przejdźmy do samego zlecenia. Oczywiście Opiekunka, która podejmie się opieki nad osobą bardziej schorowaną i wymagającą całodziennego nadzorowania nad stanem zdrowia, może liczyć na wyższe wynagrodzenie. Zarobki Opiekunki w Niemczech również regulowane są przez liczbę osób, którymi Opiekunka ma się zająć. Jeśli podejmie się opieki nad małżeństwem – jej wynagrodzenie wzrasta.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć Opiekunka Osób Starszych w Niemczech?

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki, Opiekunka w Niemczech może liczyć na wynagrodzenie od 1150 € do 2000 €. Podana kwota jest kwotą netto, po odprowadzeniu wszystkich składek.

Oczywiście dodatkowo każda z naszych Opiekunek może liczyć na atrakcyjny pakiet premii. Są to między innymi: premia za przejście z innej agencji, premia za przepracowanie 3 miesięcy, premia za 3 wyjazd czy premia za polecenie Opiekunki. Przyznajemy również premie na święta oraz wakacje.

Zarobki Opiekunek w Niemczech – wybierz najlepszą ofertę!

Wiemy już, w jaki sposób ustalane są zarobki, które Opiekunka otrzymuje za swoją pracę. Dwie Opiekunki o różnej znajomości języka niemieckiego, na tym samym zleceniu mogą dostać całkiem inne wynagrodzenie – jest to z góry ustalane głównie przez rodziny Podopiecznych. Również pewne jest, że im cięższe zlecenie tym stawka dla Opiekunki wzrasta!

Avoria to sprawdzona agencja opiekunek osób starszych. Sprawdź nasze oferty pracy dla Opiekunki w Niemczech!

Powrót

Najnowsze artykuły

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech przyciąga uwagę wielu opiekunek, oferując nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie,...

Czytaj całość

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jesteś osobą przedsiębiorczą? Uważasz, że branża opiekuńcza to jeden z sektorów, które w najbliższych latach...

Czytaj całość

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Interesuje Cię praca w opiece za granicą, ale nie chcesz opuszczać swojej rodziny na zbyt...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Schutterwald (77746)


  Wynagrodzenie:

  2300 €


  Data wyjazdu:

  22.06.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Pani Irmgard (91l., 50kg, 165cm). Cierpi na osłabienie starcze. Nie ma demencji, jest świadomą osobą, ale ma wahania depresyjne. Podopieczna jest leżąco-siedząca, potrafi przejść sama do toalety, ale czasami trzeba jej w tym pomóc – wszystko zależne od dnia i kondycji psychicznej oraz fizycznej.  Higienę przy Podopiecznej wykonuje Pflegedienst ( w łóżku). Nie ma inkontynencji. Nie ma opieki w nocy.

  Pan Dieter (89l., 170cm, 70kg). Cierpi na demencję. Ma słabszy wzrok oraz słuch. Mimo demencji, jest świadomą osobą. Porusza się całkiem samodzielnie, sam również wykonuje higienę oraz ubieranie. Nie ma inkontynencji. Noce przesypia.

  Mieszkają w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest własne mieszkanie z balkonem, kuchnią i łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Na zakupy jeździ się z synem 1x w tygodniu.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Georgsmarienhütte (49124)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  31.05.2024


  Okres wyjazdu:

  5-8 tygodni


  Znajomość języka:

  mocna, komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Erika (83l., 76kg, 167cm). Cierpi na osłabienie starcze, Parkinsona, nadciśnienie. Świadomość jest u niej w pełni zachowana. Nie ma żadnych problemów z komunikacją. Jest osobą całkowicie mobilną, porusza się samodzielnie lub z pomocą rollatora. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, sama korzysta z WC, ale ma też pieluchomajtki profilaktycznie. Nie ma opieki w nocy.

  Mieszka sama w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Do sklepu ok. 20 minut. 1x w tygodniu przyjeżdża znajoma Podopiecznej i jedzie się z nią na cięższe zakupy.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Egenhofen (82281)


  Wynagrodzenie:

  2000 €


  Data wyjazdu:

  05.06.2024


  Okres wyjazdu:

  5-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Magdalena (92l., 54kg, 157cm). Cierpi na cukrzycę, nadciśnienie, niewydolność serca i ma małą, otwartą ranę na nodze – zajmuje się nią córka. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma zdiagnozowanej demencji, ale zdarza jej się zakłócona orientacja co do czasu. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrzebuje asekuracji przy wstawaniu i siadaniu. Ma do dyspozycji krzesełko WC, windę przy schodach i rollator. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchy. Opieka w nocy sporadycznie.

  Lubi towarzystwo, jest otwarta. 1x w tygodniu chodzi do Tagespflege. Przychodzi Pflege do insuliny.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z własną toaletą oraz dostępem do Internetu. W ciężkich zakupach pomaga rodzina.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Zaburzenia osobowości u osób starszych

Zaburzenia osobowości u osób starszych

Lekarstwa po niemiecku – przydatne słowa i zwroty

Lekarstwa po niemiecku – przydatne słowa i zwroty

Bezsenność – jak sobie z nią radzić?

Bezsenność – jak sobie z nią radzić?

Otyłość wśród seniorów

Otyłość wśród seniorów
Avoria