Zarobki w Niemczech jako Opiekunka osób starszych

Zarobki w Niemczech jako Opiekunka osób starszych

Od kilku lat można zauważyć tendencję wzrostową, jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych pracowników na stanowisku Opiekuna, szczególnie w podejściu emigracyjnym. Czy ta praca się opłaca? Czy zarobki są wysokie? Dlaczego jest taka duża różnica pomiędzy zarobkiem jednej Opiekunki a drugiej? Na te pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć w poniższym artykule.

Od czego zależą zarobki Opiekunek w Niemczech?

Opiekunką lub Opiekunem Osób Starszych najczęściej zostają osoby z branży. Są to między innymi pielęgniarki, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni czy szpitalni sanitariusze. Nie jest to jednak konieczny warunek do rozpoczęcia tej formy zarobku. Również osoby spoza tego kręgu doświadczenia brane są pod uwagę. Jest bardzo dużo osób, które wcześniej opiekowały się tylko swoją rodziną lub znajomymi.

Głównym czynnikiem, który reguluje wysokość zarobków Opiekunek, jest znajomość języka niemieckiego, a także samo zlecenie. Jeśli Opiekunka biegle włada obcym językiem, to jest w stanie o wiele więcej zarobić niż Opiekunka, która po niemiecku nie mówi – mimo tego, że będą wykonywały taką samą pracę, przy tej samej osobie. Dlaczego? Dlatego, że jest to praca z człowiekiem, a więc komunikacja z nim jest bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym czynnikiem, którzy tworzy więź z Podopiecznym.

Przejdźmy do samego zlecenia. Oczywiście Opiekunka, która podejmie się opieki nad osobą bardziej schorowaną i wymagającą całodziennego nadzorowania nad stanem zdrowia, może liczyć na wyższe wynagrodzenie. Zarobki Opiekunki w Niemczech również regulowane są przez liczbę osób, którymi Opiekunka ma się zająć. Jeśli podejmie się opieki nad małżeństwem – jej wynagrodzenie wzrasta.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć Opiekunka Osób Starszych w Niemczech?

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki, Opiekunka w Niemczech może liczyć na wynagrodzenie od 1150 € do 2000 €. Podana kwota jest kwotą netto, po odprowadzeniu wszystkich składek.

Oczywiście dodatkowo każda z naszych Opiekunek może liczyć na atrakcyjny pakiet premii. Są to między innymi: premia za przejście z innej agencji, premia za przepracowanie 3 miesięcy, premia za 3 wyjazd czy premia za polecenie Opiekunki. Przyznajemy również premie na święta oraz wakacje.

Zarobki Opiekunek w Niemczech – wybierz najlepszą ofertę!

Wiemy już, w jaki sposób ustalane są zarobki, które Opiekunka otrzymuje za swoją pracę. Dwie Opiekunki o różnej znajomości języka niemieckiego, na tym samym zleceniu mogą dostać całkiem inne wynagrodzenie – jest to z góry ustalane głównie przez rodziny Podopiecznych. Również pewne jest, że im cięższe zlecenie tym stawka dla Opiekunki wzrasta!

Avoria to sprawdzona agencja opiekunek osób starszych. Sprawdź nasze oferty pracy dla Opiekunki w Niemczech!

Powrót

Najnowsze artykuły

Agresja – czym jest i jak na nią reagować?

Agresja – czym jest i jak na nią reagować?

Czy agresja to tylko zbiór celowych działań, które mają na celu wyrządzenie komuś krzywdy? W...

Czytaj całość

Tematy do rozmowy, czyli o czym rozmawiać z Seniorem

Tematy do rozmowy, czyli o czym rozmawiać z Seniorem

Rozmowa to ważny element budujący relacje pomiędzy Podopiecznym a Opiekunką. Czystość przepływu informacji oraz jej...

Czytaj całość

Kondolencje po niemiecku – sprawdź, jak je złożyć

Kondolencje po niemiecku – sprawdź, jak je złożyć

Składanie kondolencji rodzinie Podopiecznego nie jest prostym przeżyciem dla Opiekunki. Żegnamy kogoś, z kim dane...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Essen (45327)


  Wynagrodzenie:

  1500 €


  Data wyjazdu:

  12.07.2022


  Okres wyjazdu:

  4-6 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Margarete (84l., 90kg, 170cm). Cierpi na demencję i ma inkontynencję. Nosi okulary i aparat słuchowy.  Aktualna orientacja jest u niej zachowana, poznaje rodzinę i Opiekunkę, ale występują u niej problemy z pamięcią. Jest całkowicie mobilną osobą, porusza się samodzielnie. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki nocnej.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z osobną łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Sklepy są na miejscu. Zakupy robi Opiekunka.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Namborn (66640)


  Wynagrodzenie:

  1550 €


  Data wyjazdu:

  25.07.2022


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan (87l., 60kg, 170cm). Cierpi na osłabienie starcze i ma słabszy słuch. Podopieczny nie ma inkontynencji, ma cewnik i korzysta z WC. Porusza się samodzielnie przy rollatorze albo na wózku inwalidzkim. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszka sam w mieszkaniu w domu dwurodzinnym. W tym samym domu, ale w osobnym mieszkaniu mieszka córka. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Dodatkowo na zleceniu jest 2x pół dnia wolnego. W zakupach pomaga córka.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Willich (47877)


  Wynagrodzenie:

  1550 € + 100 €


  Data wyjazdu:

  14.07.2022


  Okres wyjazdu:

  2 miesiące


  Znajomość języka:

  mocna, komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Frank (40l., 76kg, 190cm). Jest po ciężkim urazie mózgu i czaszki – wypadek w pracy. Ma problemy ze świadomością, szczególnie o swój stan zdrowia. Podopieczny jest osobą całkowicie leżącą. Ma inkontynencję, nosi pieluchy. Noce przesypia.

  Podopiecznym codziennie w godzinach 7:00-19:00 zajmuje się Pflegedienst.  W tym czasie Opiekunka nie robi nic przy Podopiecznym, tylko zajmuje się domem, zakupami, gotowaniem, praniem.

  Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z osobnym WC oraz dostępem do Internetu. Na zleceniu jest rower. Zakupy robi Opiekunka.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Wskazówki dla Seniora- koronawirus

Wskazówki dla Seniora- koronawirus

Aktywność Seniora – 5 sposobów na wiosenne spędzanie czasu z Podopiecznym

Aktywność Seniora – 5 sposobów na wiosenne spędzanie czasu z Podopiecznym

Tradycje bożonarodzeniowe w Niemczech

Tradycje bożonarodzeniowe w Niemczech

Jak zwiększyć energię do pracy jako Opiekunka czy Opiekun?

Jak zwiększyć energię do pracy jako Opiekunka czy Opiekun?
Avoria
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.