Jak przygotować się na wyjazd do Niemiec do opieki?


Jeśli planujesz wyjazd do Niemiec jako opiekunka po raz pierwszy lub tylko się nad nim zastanawiasz, pewnie nie raz pojawiły się u Ciebie wątpliwości z tym związane. Ciężko poradzić sobie samemu z nowym wyzwaniem. Postanówmy się więc przygotować pewną listę czynności i faktów, dotyczących wyjazdu, które przydadzą się każdej osobie planującej podjęcie takiej pracy.

O czym powinna pamiętać opiekunka osób starszych wyjeżdżając do pracy?

  1. Spakuj różne rzeczy. Wyjazdy organizowane są na dłuższy okres czasu niż parę dni, więc zazwyczaj prognozy pogody nie są zbyt skuteczne. Należy być więc przygotowanym na różne warunki pogodowe i różne okazje.
  2. Własne kosmetyki oraz ręcznik. Na miejscu pewnie nie będzie problemu z zakupem kosmetyków, ale nigdy nie wiadomo, jakie warunki Cię zastaną. Warto być przygotowanym na wszystko. Używanie własnego ręcznika będzie też pewnie znacznie przyjemniejsze.
  3. Weź ze sobą Paszport lub dowód osobisty jest absolutnym wymogiem w czasie pobytu za granicą. Potwierdza on naszą tożsamość i jest niezwykle ważny np. gdy wsiadamy do autokaru „na nazwisko”.
  4. Bez ładowarki ani rusz. Jeśli często używasz telefonu lub komputera, nie zapomnij o ł Może się ona przydać w bagażu podręcznym, nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy możliwość podładowania naszego elektronicznego sprzętu.
  5. Nie zapomnij o gotówce, pamiętając oczywiście o dobrej walucie. Naturalnie kwoty, które ze sobą zabieramy nie powinny być zbyt wysokie, jednak własne pieniądze zawsze się przydadzą. Warto też postarać się o uzbieranie kilku monet, te przydadzą nam się na stacji benzynowej.
  6. Zapoznaj się z ofertą. Przedstawiana Ci oferta pracy zawiera bardzo ważne informacje, które mogą Ci się przydać na miejscu. Możesz poczytać o chorobach pacjenta, do którego jedziesz, jeśli nie miałaś/eś jeszcze z nimi stycznoś Doda Ci to pewności siebie na miejscu.
  7. Weź ze sobą coś Wyjeżdżając nie możemy mieć na pewno zbyt dużo bagażu, jednak coś, co przypomina nam o domu doda nam otuchy. Może to być właściwie każda drobnostka, a nawet ulubiona przekąska. Może akurat pacjentowi przypadną do gustu polskie łakocie i pozwoli Ci to łatwiej przełamać przełamać lody? 🙂
  8. Spróbuj otoczyć się językiem niemieckim. Nikt nie będzie Cię namawiał do rozmawiania ze wszystkimi bliskimi w języku niemieckim, jednak oswojenie się z brzmieniem języka przed wyjazdem sprawi, że łatwiej będzie Ci się później przyzwyczaić i „przestawić” na mówienie w tym ję Może to być jakiś artykuł w internecie, książka lub film po niemiecku, a jeśli czujesz, że ten język nigdy nie był Twoją mocną stroną warto przeczytać… bajkę! I to najlepiej jakąś, którą dobrze znasz. Przypomnisz sobie wtedy dość proste słownictwo, a nauka stanie się przyjemniejsza. Możesz też przejrzeć kilka najważniejszych zwrotów używanych w opiece.
  9. Zrób sobie listę. Może nie dokładnie taką jak ta tutaj, ale taką znacznie prostszą, z wypisanymi na niej rzeczami, które musisz zabrać lub załatwić przed wyjazdem. To da Ci pewność, że niczego nie zapomniałaś/eś.

Wyjazd za granicę może początkowo wydawać się stresujący, jednak gdy już mamy pewność, że dobrze się na niego przygotowaliśmy, podejdziemy do tego znacznie spokojniej. Warto przygotować się na różne ewentualności.

Powrót

Najnowsze artykuły

Pielęgnacja cery dojrzałej w okresie jesienno-zimowym

Seniorzy zazwyczaj mają skórę suchą, odwodnioną, bogatą w zmarszczki, rozciągniętą ze względu na przebyte choroby...

Czytaj całość

Obostrzenia i przepisy w Niemczech – jesień 2020

corona

WAŻNE! Szczegóły obostrzeń w życiu publicznym i wprowadzonych ograniczeń różnią się w zależności od kraju...

Czytaj całość

Jak przygotować Seniora do okresu jesienno-zimowego?

jesienne

Przedstawiamy kilka czynników, które rewelacyjnie wpływają na zdrowie psychiczne jak i fizyczne w okresie jesienno-zimowym. Dieta

Czytaj całość
Polecane wpisy

Specyfika pracy z seniorem na wózku inwalidzkim

Praca w opiece – zwiększ swoje szanse!

Świąteczne tradycje niemieckiego pochodzenia

Tłusty Czwartek w Niemczech, czyli Weiberfastnacht

tłusty czwartek
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.