Motywacja w pracy? Zobacz jak to zrobić!

Motywacja w pracy? Zobacz jak to zrobić!

Pytając Opiekunów o ich przykładowy przebieg dnia pracy w Niemczech, nie będą mieli z tym najmniejszego problemu. Dlaczego? Pomimo pracy z ludźmi, dni pracujące są dla Opiekuna bardzo do siebie podobne. Szczególnie w ciężkich przypadkach, kiedy komunikacja z Podopiecznym nie jest utrudniona. Jak sobie radzić z rutyną w pracy? Jak pamiętać o swojej misji i celach, zwalczając nudę i niechęć?

 

Zapisz swoje marzenia

„Gdzie podziała się moja motywacja?”- na to pytanie mało kto zna odpowiedź. Pierwszą radą na ten problem będzie spisanie swoich celów i pragnień, szczególnie tych związanych z naszą pracą. Wakacje za granicą? Polepszenie komfortu życia? Czy po prostu spłata kredytu? Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na wyjazd. Warto to napisać. Dlaczego? Zobrazowanie naszych wewnętrznych potrzeb i marzeń ułatwia ich realizację. Można zapisać te rzeczy na przykład w swoim notatniku czy kalendarzu i w gorsze chwile przypomnieć sobie, o co się staramy. 

Zawód- pasja

Jesteś Opiekunką bądź Opiekunem? Na pewno musisz chociaż w drobnym procencie lubić to co robisz. Fakt, czasami Podopieczni wylewają swoją bezradność za pomocą agresji, co oczywiście wszystko musi znosić Opiekun, ale pamiętajmy, że większość z nich jest nam wdzięczna. Zawód Opiekuna jest naprawdę trudny i tylko silni (nie tylko fizycznie) ludzie potrafią sprostać tej roli. Jeśli już jesteś na zleceniu- to Twoje powołanie, pamiętaj. Nie poddawaj się. 

Znajdź rozwiązanie

Jeśli już nie pomaga ani spis, a motywacja nadal się nie zmienia- zamień rutynę na przygodę. Czas, w szczególności wolny, można wykorzystać na aktywność, która będzie motywowała do codziennego wstawania. Na przykład zrób sobie wyzwanie „będę czytać godzinę dziennie”. Znajdź książki ulubionych autorów i do dzieła. Innym przykładem może być aktywność fizyczna czy malowanie, albo nawet wypieki. Zagospodaruj czas rozwijając swoje pasje i umiejętności. Może nawet zacznij robić coś nowego? Gra na instrumencie, szydełkowanie czy nauka nowych języków? Świat jest pełen inspirujących sposobów na doskonalenie samego siebie, skorzystaj z tej opcji.

 

 

Powrót

Najnowsze artykuły

Agresja – czym jest i jak na nią reagować?

Agresja – czym jest i jak na nią reagować?

Czy agresja to tylko zbiór celowych działań, które mają na celu wyrządzenie komuś krzywdy? W...

Czytaj całość

Tematy do rozmowy, czyli o czym rozmawiać z Seniorem

Tematy do rozmowy, czyli o czym rozmawiać z Seniorem

Rozmowa to ważny element budujący relacje pomiędzy Podopiecznym a Opiekunką. Czystość przepływu informacji oraz jej...

Czytaj całość

Kondolencje po niemiecku – sprawdź, jak je złożyć

Kondolencje po niemiecku – sprawdź, jak je złożyć

Składanie kondolencji rodzinie Podopiecznego nie jest prostym przeżyciem dla Opiekunki. Żegnamy kogoś, z kim dane...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Burgwedel (30938)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  11.07.2022


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Pan Egon (90l., 84kg). Po udarze jest osobą leżącą, ma zaburzenia rytmu serca, cukrzycę insulinową, początkową demencję i ma inkontynencję. Korzysta z łóżka medycznego. Higienę i ubieranie wykonuje się przy nim w łóżku. Trzeba również zmieniać mu pozycję leżenia. Do higieny i obsługi cewnika przychodzi Pflegedienst. Nie ma opieki nocnej.

  Pani Anneliese (89l., 68kg). Jest po udarze, ma początkową demencję, słaby słuch i wzrok i przeszła nowotwór (wyleczony). Jest mobilną osobą, wspiera się rollatorem. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Przy higienie pomaga jej Pflegedienst. Podopieczna bardzo lubi spacerować. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszkają blisko centrum miasta w domu jednorodzinnym, w bardzo ładnej dzielnicy. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Sklepy są w pobliżu. 1x w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Heilbronn (74078)


  Wynagrodzenie:

  1700 € + 100 €


  Data wyjazdu:

  29.07.2022


  Okres wyjazdu:

  2 miesiące


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Heinz (89l., 80kg, 180cm). Cierpi na cukrzycę, nadciśnienie, osteoporozę, niewydolność serca i jest osobą po wylewie. Nosi okulary. Nie ma demencji, jest całkowicie świadomą osobą. Porusza się przy rollatorze. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchy. Nie ma opieki nocnej.

  Mieszka w domu jednorodzinnym ze sprawną żoną. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Sklepy są w pobliżu. 1 x w tygodniu przychodzi pomoc domowa.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Namborn (66640)


  Wynagrodzenie:

  1550 €


  Data wyjazdu:

  25.07.2022


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan (87l., 60kg, 170cm). Cierpi na osłabienie starcze i ma słabszy słuch. Podopieczny nie ma inkontynencji, ma cewnik i korzysta z WC. Porusza się samodzielnie przy rollatorze albo na wózku inwalidzkim. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszka sam w mieszkaniu w domu dwurodzinnym. W tym samym domu, ale w osobnym mieszkaniu mieszka córka. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Dodatkowo na zleceniu jest 2x pół dnia wolnego. W zakupach pomaga córka.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Frohe Festtage! 🎄💚

Frohe Festtage! 🎄💚

Senior w ruchu

Senior w ruchu

Kawa dla Seniora – szkodzi czy pomaga?

Kawa dla Seniora – szkodzi czy pomaga?

Cukrzyca u seniorów

Cukrzyca u seniorów
Avoria
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.