Praca w opiece dla pary w Niemczech – czy to możliwe?

Praca w opiece dla pary w Niemczech – czy to możliwe?

Posada opiekunów dla osób starszych w Niemczech otwiera przed parami nie tylko drzwi do możliwości wspólnego życia za granicą, ale również podjęcia lukratywnej i stabilnej pracy. Niezależnie od tego, czy jesteście małżeństwem, czy rodziną, posada ta zapewnia unikatową szansę na połączenie życia zawodowego z osobistym bez konieczności wielomiesięcznej rozłąki. Sprawdź jakie korzyści niesie ze sobą praca w Niemczech dla par przy opiece, jakie są jej wady oraz zalety i zdecyduj, czy jest to idealne rozwiązanie właśnie dla Was!

Jak wygląda praca w opiece dla pary opiekunów?

Praca w opiece dla pary opiekunów w Niemczech to wyjątkowa możliwość wspólnego zatrudnienia, która pozwala na sprawne dzielenie się obowiązkami oraz wzajemne wspieranie się w codziennych czynnościach. Zadania, jakie będzie musiała wykonywać para opiekunów, mogą różnić się od siebie w zależności od indywidualnych potrzeb podopiecznego. Obejmują one najczęściej pomoc w wykonywaniu wszystkich czynności higienicznych, ubieranie się, przygotowywanie i spożywanie posiłków, a także zapewnienie towarzystwa i wsparcia emocjonalnego.

Oprócz systemu 24/7 istnieją inne formy zatrudnienia, takie jak praca na zmiany, co pozwala na większą elastyczność i gwarantuje opiekunom więcej czasu wolnego, który można przeznaczyć na odpoczynek oraz eksplorację nowego miasta. Niektóre pary mogą również pracować w modelu tygodniowym, gdzie jedna osoba przejmuje obowiązki przez kilka dni, a następnie zastępuję ją małżonek bądź członek rodziny, co pozwala na ciągłość opieki przy jednoczesnym zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Ważne jednak, aby para opiekunów potrafiła się doskonale ze sobą komunikować, współpracować oraz umiejętnie planować swoje zadania, tak aby ich obowiązki zostały wykonane w sposób efektywny i komfortowy dla obu stron – zarówno dla nich, jak i dla podopiecznego. Należy pamiętać, że opieka osób starszych w Niemczech to zadanie bardzo angażujące i odpowiedzialne, dlatego niezwykle istotne są rzetelność, dyscyplina oraz wysoka kultura osobista.

Praca w Niemczech dla par przy opiece – wady i zalety

Praca w opiece dla par w Niemczech to unikatowa szansa na budowanie wspólnych doświadczeń i życia w nowym kraju, ale tak jak każda decyzja życiowa, niesie ze sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Jeśli rozważasz wspólną pracę ze swoim partnerem lub partnerką, warto dokładnie przyjrzeć się zarówno korzyściom, jak i wyzwaniom, które taka posada może przed Wami stawiać.

Zalety

 • Wspólny wyjazd i praca z małżonkiem to nie tylko możliwość umocnienia związku, ale też przeżywanie nowych, budujących doświadczeń, które mogą wzbogacić Waszą relację.
 • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne zatrudnienie w Niemczech to ważne aspekty, które przyciągają wiele par. Zapewniają one komfort finansowy i bezpieczeństwo zatrudnienia w perspektywie długoterminowej.
 • Nauka języka niemieckiego i bezpośredni kontakt z kulturą niemiecką to wartość, która może otworzyć przed parami nowe możliwości zawodowe oraz osobiste.
 • Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie to znaczące ułatwienie logistyczne i oszczędności, co jest szczególnie atrakcyjne w początkowym okresie adaptacji do nowego środowiska.

Wady

 • Praca w opiece dla pary jest fizycznie i psychicznie wymagająca, co może wpłynąć na samopoczucie, zdrowie, a czasem nawet na relacje opiekunów.
 • Brak prywatności i wspólne obowiązki mogą stanowić wyzwanie dla stabilności emocjonalnej i relacji partnerskiej.

Podjęcie pracy w opiece dla pary w Niemczech wymaga więc dokładnego rozważenia wszystkich aspektów – zarówno tych pozytywnych, jak i potencjalnie trudnych. To ważny krok, który może znacząco wpłynąć na dalsze życie zawodowe i osobiste.

Jakie oferty dla par w opiece w Niemczech są dostępne?

Rynek pracy w Niemczech otwiera przed parami szerokie spektrum możliwości, oferując różne formy zatrudnienia dostosowane do ich indywidualnych preferencji i umiejętności. Małżeństwa mogą także pozwolić sobie na nieco większą elastyczność podczas szukania ofert. Ponieważ praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech bardzo często związana jest z fizycznym wsparciem podczas wykonywania przez osobę starszą codziennych czynności, dla kobiet z kolei przy dbaniu o dom, robieniu zakupów czy gotowaniu, wykwalifikowani opiekunowie będą idealnymi kandydatami dla seniorów poszukujących obu tych form wsparcia. 

Praca dla małżonków w opiece

Dla małżeństw zainteresowanych wspólną pracą istnieją specjalne oferty opieki nad seniorami lub parami seniorów, które wymagają koordynacji działań i współpracy. Małżonkowie mogą dzielić między siebie obowiązki związane z opieką, gospodarstwem domowym, a także z organizacją czasu wolnego dla podopiecznych. Jest to szczególnie wartościowa opcja dla tych, którzy chcą łączyć życie zawodowe z osobistym.

Praca dla dwóch opiekunek

Alternatywnie, oferty pracy mogą być skierowane do par niebędących małżeństwem, takich jak przyjaciółki, siostry czy koleżanki. W tym przypadku możliwe jest podjęcie opieki nad pojedynczą osobą starszą, gdzie wymagana jest zdolność do pracy zespołowej i elastyczność w podziale zadań. Taki zakres obowiązków opiekunki osoby starszej w Niemczech może być szczególnie atrakcyjna dla osób poszukujących zatrudnienia z możliwością mieszkania na miejscu i bezpośredniego kontaktu z podopiecznym.

praca w opiece dla pary

Jak znaleźć pracę w opiece dla pary w Niemczech?

Znalezienie pracy w opiece dla pary w Niemczech zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, może wydawać się sporym wyzwaniem. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalnymi agencjami opiekunek, takimi jak Avoria. Odgrywają kluczową rolę w łączeniu par z rodzinami potrzebującymi opieki, zapewniając jednocześnie wsparcie na każdym etapie procesu rekrutacyjnego.

Korzystając z usług agencji takiej jak Avoria, pary mogą liczyć na szeroki wybór ofert pracy, które są dopasowane do ich umiejętności, doświadczenia oraz preferencji. To znacząco zwiększa szanse na znalezienie stanowiska, które będzie odpowiadać potrzebom obu stron. Dodatkowo agencje oferują wsparcie w dopełnieniu wszelkich formalności, co jest szczególnie ważne w kontekście przepisów prawnych obowiązujących w Niemczech.

Agencje takie jak Avoria organizują również bezpłatne kursy języka niemieckiego, co jest ogromną zaletą dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje. Ubezpieczenie oraz pomoc merytoryczna i językowa to kolejne plusy. Dzięki temu, pary decydujące się na współpracę z agencją mogą skupić się na świadczeniu wysokiej jakości usług i podnoszeniu swoich kwalifikacji, mając zapewnione solidne zaplecze organizacyjne i edukacyjne.

Czy praca w opiece w Niemczech to dobry wybór dla pary?

Praca w opiece w Niemczech dla par może być wyjątkową szansą na rozwój zawodowy, ale również na wspólne budowanie relacji i sposób na przeprowadzenie się do innego kraju. Jest to decyzja, która wymaga dokładnego przemyślenia oraz zestawienia ze sobą zarówno korzyści, jak i wyzwań, z jakimi się wiąże. Z jednej strony oferuje stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie oraz możliwość poznania nowej kultury i języka, z drugiej jednak wymaga zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej odporności, a także gotowości do szybkiej adaptacji w nowym środowisku.

Kluczem do sukcesu jest dobrze przemyślana decyzja, oparta na gruntownym zrozumieniu zarówno przyszłych obowiązków, jak i realiów tej branży. To także świadomość, że choć praca ta może być źródłem satysfakcji, stabilizacji finansowej i świetnym sposobem na budowanie głębszej więzi z partnerem, może również stanowić próbę dla relacji.

Powrót

Najnowsze artykuły

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech przyciąga uwagę wielu opiekunek, oferując nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie,...

Czytaj całość

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jesteś osobą przedsiębiorczą? Uważasz, że branża opiekuńcza to jeden z sektorów, które w najbliższych latach...

Czytaj całość

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Interesuje Cię praca w opiece za granicą, ale nie chcesz opuszczać swojej rodziny na zbyt...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Herborn (35745)


  Wynagrodzenie:

  2150 €


  Data wyjazdu:

  15.05.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Gunter (81 lat, 66kg., 174cm.). Choruje na Parkinsona i jest pacjentem nowotworowym. Nie ma inkontynencji. Porusza się na wózku bądź przy rolatorze, nie wymaga transferu. Jest osobą świadomą, komunikacja jest zachowana, nie ma demencji. Nie wymaga opieki w nocy. Jeździ się z nim samochodem na rehabilitacje i terapie.

  Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój, osobny prysznic, dostęp do Internetu jest zapewniony. Zakupy robi Opiekunka.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Leichlingen (42799)


  Wynagrodzenie:

  2000 €


  Data wyjazdu:

  30.04.2024


  Okres wyjazdu:

  5-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Margot (78l., 50kg, 152cm). Choruje na Parkinsona. Występuje u niej zakłócona orientacja co do czasu, miejsca oraz osób. Po domu chodzi przy rollatorze, ale potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Ma też wózek inwalidzki. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchomajtki. Opieka w nocy tylko w awaryjnych przypadkach, raczej wstaje do niej mąż jak np. przemoczy pieluchę.

  Mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. W zakupach pomaga mąż Podopiecznej, zawozi Opiekunkę lub robi je z listą zakupów zrobioną przez Opiekunkę.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Kernen (71394)


  Wynagrodzenie:

  1800 €


  Data wyjazdu:

  15.05.2024


  Okres wyjazdu:

  2 miesiące


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Maria (89l., 95kg, 164cm). Cierpi na demencję, nadciśnienie, jest osobą po wylewie, ma słabszy słuch – nosi aparat słuchowy. Orientacja jest u niej zachowana, ale występuje zakłócona mowa i rozumienie (skutek udaru). Podopieczna jest osobą leżącą, przesadza się ją na krzesełko a toaletą za pomocą podnośnika. Ma też do dyspozycji łóżko medyczne, krzesełko pod prysznic i wózek inwalidzki. Podopieczną głównie myje się w łóżku, ale włosy przy umywalce w łazience. Ma inkontynencję, nosi pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

  Jest spokojna, miła, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta i za wszystko dziękuje. 1x w tygodniu ma fizjoterapię, a 2x ergoterapię. Codziennie do lekarstw i rajstop uciskowych przychodzi Pflegedienst.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest 5 minut.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Higiena osób starszych – jak dbać o seniora?

Higiena osób starszych – jak dbać o seniora?

Pocztówka po niemiecku – jak pozdrowić znajomych?

Pocztówka po niemiecku – jak pozdrowić znajomych?

Postanowienia noworoczne – masz już swoje?

Postanowienia noworoczne – masz już swoje?

Czy to już menopauza? – zobacz jakie są jej charakterystyczne objawy

Czy to już menopauza? – zobacz jakie są jej charakterystyczne objawy
Avoria