Praca w opiece w Niemczech bez gotowania i sprzątania

Praca w opiece w Niemczech bez gotowania i sprzątania

Czy decydując się na pracę za granicą jako opiekun seniorów, musisz zawsze zajmować się nie tylko podopiecznym, ale i jego domem? Nie zawsze! Jeżeli nie interesuje Cię gotowanie czy dbanie o porządek, również możesz znaleźć świetną ofertę pracy. Sprawdź, dlaczego niektóre zlecenia wykluczają sprzątanie oraz gotowanie i dowiedź się, na jakie stawki możesz liczyć.

Zakres obowiązków opiekunki osób starszych w Niemczech

Wśród Polaków wiele osób decyduje się na pracę za granicami kraju, głównie z powodów finansowych, a często także z powodu nieco innego postrzegania tego zawodu. Bardzo często opiekunki do Niemiec to bardziej asystenci lub osoby dotrzymujące podopiecznemu towarzystwa niż pomoc domowa.

Jednak jeśli nie interesuje Cię sprzątanie czy gotowanie, należy przed podjęciem współpracy koniecznie zwrócić uwagę na zakres obowiązków opiekunki osoby starszej w Niemczech i zdecydować się na tę propozycję, która najlepiej odpowiadać będzie na Twoje oczekiwania. Aby unikać nieporozumień, zalecamy, aby szczegółowy opis obowiązków był również częścią zawieranej umowy.

Opieka w Niemczech bez gotowania i sprzątania – czy to możliwe?

Nie każda rodzina oczekuje zaangażowania się w sprawy domowe, wystarczająca może okazać się podstawowa opieka nad seniorem. Oczywiście opieka w Niemczech bez gotowania możliwa jest pod warunkiem, że stan zdrowia i kondycja podopiecznego nie będzie wymagać pomocy w pełnym zakresie. Opiekun w pełni sprawnego seniora, któremu zależy na towarzystwie i wspólnych aktywnościach, będzie miał inne obowiązki niż ten opiekujący się osobą starszą z określonymi chorobami czy dolegliwościami.

Dlaczego niektóre zlecenia dla opiekunek w Niemczech wykluczają gotowanie i sprzątanie?

Przy wyborze oferty warto zorientować się, czy możesz liczyć na wsparcie najbliższych osoby starszej. To nie tylko spore ułatwienie, ale także nieoceniona pomoc, zwłaszcza jeśli senior wymaga ciągłego zaangażowania. Opieka w Niemczech bez gotowania to idealny wybór dla każdego, kto pragnie skupić się jedynie na wspólnych aktywnościach z podopiecznym.

Często rodzina seniora zajmuje się utrzymaniem domu w czystości czy robieniem regularnych zakupów. W niektórych przypadkach korzystają oni również z usług medycznych i pomocy domowej. Dlatego opiekun może skoncentrować się przede wszystkim na wsparciu i dotrzymywaniu towarzystwa.

Zalety i wady pracy opiekunki w Niemczech bez obowiązków domowych

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech bez obowiązków domowych może mieć zarówno swoje zalety, jak i wady. Wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania dotyczące zakresu obowiązków oraz oczywiście wynagrodzenia.

Zalety

Jeśli nie musisz przejmować się sprzątaniem, czy gotowanie cała Twoja uwaga może skoncentrować się głównie na podstawowych potrzebach seniora, takich jak pomoc w codziennej higienie, towarzystwo czy monitorowanie stanu zdrowia​. Eliminowanie obowiązków domowych może również zwiększyć Twój czas na odpoczynek, co wpłynie pozytywnie na efektywność pracy.

Wady

Oczywiście zlecenia obejmujące stanowisko opieka w Niemczech bez gotowania może wiązać się z nieco niższymi stawkami wynagrodzenia w porównaniu z tymi, które ich wymagają. Praca ta może być jednak emocjonalnie i fizycznie wymagająca, z dodatkowymi wyzwaniami, gdy opiekun mieszka z podopiecznym.

opieka w niemczech bez sprzatania i gotowania

Praca w opiece w Niemczech bez obowiązków domowych – wynagrodzenie

Naturalnie, im szerszy zakres obowiązków ma opiekun, tym zazwyczaj oczekuje wyższego wynagrodzenia. Aktualnie możesz spodziewać się zarobków w granicach 1200-2100 euro na miesiąc. Wysokość zarobków jest determinowana przez czynniki takie jak kondycja podopiecznego, doświadczenie czy nawet miejsce zatrudnienia. Oczywiście ogromne znaczenie ma także poziom, jaki reprezentuje Twój niemiecki dla opiekunek.

Osoby z większym doświadczeniem, opiekujące się osobami starszymi potrzebującymi intensywnej opieki, mogą liczyć na wyższe stawki. Osoby opiekujące się jednocześnie dwoma seniorami, takimi jak małżeństwo czy rodzeństwo również często otrzymują lepsze wynagrodzenie.

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech nie zawsze wymaga wykonywania obowiązków domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. W Niemczech istnieje duża różnorodność w zakresie oczekiwań względem opiekunów, a decydujące czynniki to stan zdrowia seniora oraz indywidualne potrzeby rodziny.

Powrót

Najnowsze artykuły

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech przyciąga uwagę wielu opiekunek, oferując nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie,...

Czytaj całość

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jesteś osobą przedsiębiorczą? Uważasz, że branża opiekuńcza to jeden z sektorów, które w najbliższych latach...

Czytaj całość

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Interesuje Cię praca w opiece za granicą, ale nie chcesz opuszczać swojej rodziny na zbyt...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hofheim (65719)


  Wynagrodzenie:

  2100 €


  Data wyjazdu:

  26.07.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Pani Irmgard (86l., 63kg, 156cm). Cierpi na nadciśnienie, osłabienie starcze i osteoporozę. Podopieczna nie słyszy na jedno ucho, ma drżenie dłoni i po silnym zapaleniu płuc ma aparat tlenowy. Nie ma demencji, jest osobą całkiem świadomą. Komunikacja i orientacja są u niej zachowane. Porusza się przy pomocy laski. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale profilaktycznie zakłada sobie wkładki. Nie ma opieki w nocy.

  Pan Heinz (91l., 170cm, 80kg). Cierpi na artrozę, demencję, nadciśnienie i azbestozę. Nosi okulary i aparat słuchowy. Występuje u niego zakłócona orientacja. Porusza się przy pomocy laski. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchomajtki. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszkają w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu. Jest rower. Zakupy robi Opiekunka.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Offenburg (77654)


  Wynagrodzenie:

  1850 €


  Data wyjazdu:

  22.07.2024


  Okres wyjazdu:

  5 tygodni lub dłużej


  Znajomość języka:

  podstawowa


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Hedwig (97l., 160cm, 55kg) Jest osobą po udarze. 3 lata temu miała jednorazowy atak padaczki, od tego czasu się to nie powtórzyło. Jest osobą świadomą, komunikacja z nią jest całkowicie zachowana. Porusza się przy pomocy balkonika. Seniorka ma inkontynencję moczu, nosi wkładki. Pani Hedwig chce być jeszcze jak najbardziej samodzielna, dlatego sama wykonuje codzienną higienę oraz ubieranie. Pomocy tylko 2x w tygodniu przy prysznicu. Seniorka sama też robi sobie śniadanie. Potrzebuje czasami swojej przestrzeni więc nie trzeba z nią cały czas być. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszka w domu wielorodzinnym. Córka ma swoje mieszkanie na parterze. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Sklepy są na miejscu.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Eschborn (65760)


  Wynagrodzenie:

  2200 €


  Data wyjazdu:

  31.07.2024


  Okres wyjazdu:

  6 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Walter (89l., 90kg, 163cm). Cierpi na demencję i osłabienie starcze. Jest po operacji kręgosłupa, dlatego słabo chodzi. Nosi okulary i aparat słuchowy. Występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu oraz osób. Porusza się przy rollatorze, sam wstaje i siada, trzeba go jedynie asekurować. W ciągu dnia dużo siedzi w fotelu. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchy i korzysta z WC. Nie ma opieki w nocy.

  Mieszka w domu jednorodzinnym z żoną. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Po 6 tygodniach będzie wracała stała Opiekunka.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Stwardnienie rozsiane, a opiekunki

Stwardnienie rozsiane, a opiekunki

Postanowienia noworoczne – masz już swoje?

Postanowienia noworoczne – masz już swoje?

Senior zimą

Senior zimą

Zawód przyszłości – opiekunka osób starszych

Zawód przyszłości – opiekunka osób starszych
Avoria