Praca w opiece w Niemczech bez gotowania i sprzątania

Praca w opiece w Niemczech bez gotowania i sprzątania

Czy decydując się na pracę za granicą jako opiekun seniorów, musisz zawsze zajmować się nie tylko podopiecznym, ale i jego domem? Nie zawsze! Jeżeli nie interesuje Cię gotowanie czy dbanie o porządek, również możesz znaleźć świetną ofertę pracy. Sprawdź, dlaczego niektóre zlecenia wykluczają sprzątanie oraz gotowanie i dowiedź się, na jakie stawki możesz liczyć.

Zakres obowiązków opiekunki osób starszych w Niemczech

Wśród Polaków wiele osób decyduje się na pracę za granicami kraju, głównie z powodów finansowych, a często także z powodu nieco innego postrzegania tego zawodu. Bardzo często opiekunki do Niemiec to bardziej asystenci lub osoby dotrzymujące podopiecznemu towarzystwa niż pomoc domowa.

Jednak jeśli nie interesuje Cię sprzątanie czy gotowanie, należy przed podjęciem współpracy koniecznie zwrócić uwagę na zakres obowiązków opiekunki osoby starszej w Niemczech i zdecydować się na tę propozycję, która najlepiej odpowiadać będzie na Twoje oczekiwania. Aby unikać nieporozumień, zalecamy, aby szczegółowy opis obowiązków był również częścią zawieranej umowy.

Opieka w Niemczech bez gotowania i sprzątania – czy to możliwe?

Nie każda rodzina oczekuje zaangażowania się w sprawy domowe, wystarczająca może okazać się podstawowa opieka nad seniorem. Oczywiście opieka w Niemczech bez gotowania możliwa jest pod warunkiem, że stan zdrowia i kondycja podopiecznego nie będzie wymagać pomocy w pełnym zakresie. Opiekun w pełni sprawnego seniora, któremu zależy na towarzystwie i wspólnych aktywnościach, będzie miał inne obowiązki niż ten opiekujący się osobą starszą z określonymi chorobami czy dolegliwościami.

Dlaczego niektóre zlecenia dla opiekunek w Niemczech wykluczają gotowanie i sprzątanie?

Przy wyborze oferty warto zorientować się, czy możesz liczyć na wsparcie najbliższych osoby starszej. To nie tylko spore ułatwienie, ale także nieoceniona pomoc, zwłaszcza jeśli senior wymaga ciągłego zaangażowania. Opieka w Niemczech bez gotowania to idealny wybór dla każdego, kto pragnie skupić się jedynie na wspólnych aktywnościach z podopiecznym.

Często rodzina seniora zajmuje się utrzymaniem domu w czystości czy robieniem regularnych zakupów. W niektórych przypadkach korzystają oni również z usług medycznych i pomocy domowej. Dlatego opiekun może skoncentrować się przede wszystkim na wsparciu i dotrzymywaniu towarzystwa.

Zalety i wady pracy opiekunki w Niemczech bez obowiązków domowych

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech bez obowiązków domowych może mieć zarówno swoje zalety, jak i wady. Wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania dotyczące zakresu obowiązków oraz oczywiście wynagrodzenia.

Zalety

Jeśli nie musisz przejmować się sprzątaniem, czy gotowanie cała Twoja uwaga może skoncentrować się głównie na podstawowych potrzebach seniora, takich jak pomoc w codziennej higienie, towarzystwo czy monitorowanie stanu zdrowia​. Eliminowanie obowiązków domowych może również zwiększyć Twój czas na odpoczynek, co wpłynie pozytywnie na efektywność pracy.

Wady

Oczywiście zlecenia obejmujące stanowisko opieka w Niemczech bez gotowania może wiązać się z nieco niższymi stawkami wynagrodzenia w porównaniu z tymi, które ich wymagają. Praca ta może być jednak emocjonalnie i fizycznie wymagająca, z dodatkowymi wyzwaniami, gdy opiekun mieszka z podopiecznym.

opieka w niemczech bez sprzatania i gotowania

Praca w opiece w Niemczech bez obowiązków domowych – wynagrodzenie

Naturalnie, im szerszy zakres obowiązków ma opiekun, tym zazwyczaj oczekuje wyższego wynagrodzenia. Aktualnie możesz spodziewać się zarobków w granicach 1200-2100 euro na miesiąc. Wysokość zarobków jest determinowana przez czynniki takie jak kondycja podopiecznego, doświadczenie czy nawet miejsce zatrudnienia. Oczywiście ogromne znaczenie ma także poziom, jaki reprezentuje Twój niemiecki dla opiekunek.

Osoby z większym doświadczeniem, opiekujące się osobami starszymi potrzebującymi intensywnej opieki, mogą liczyć na wyższe stawki. Osoby opiekujące się jednocześnie dwoma seniorami, takimi jak małżeństwo czy rodzeństwo również często otrzymują lepsze wynagrodzenie.

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech nie zawsze wymaga wykonywania obowiązków domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. W Niemczech istnieje duża różnorodność w zakresie oczekiwań względem opiekunów, a decydujące czynniki to stan zdrowia seniora oraz indywidualne potrzeby rodziny.

Powrót

Najnowsze artykuły

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Z wiekiem w organizmie dochodzi do szeregu zmian, których efektem jest zmniejszona reakcja odpornościowa. To...

Czytaj całość

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Legalnie zatrudnione opiekunki osób starszych mają nie tylko obowiązki, ale również prawa. Rozważasz wyjazd do...

Czytaj całość

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Nieznajomość języka niemieckiego często jest powodem, dla którego niedoświadczeni opiekunowie decydują się na objęcie stanowiska...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Bischweier (76476)


  Wynagrodzenie:

  1800 €


  Data wyjazdu:

  03.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Eva (95l., 45kg, 150cm). Cierpi na demencję. Nosi okulary. Ma problemy z mową, czasami mówi niewyraźnie. Jest świadomą osobą, orientacja jest u niej całkowicie zachowana. Porusza się przy pomocy rollatora. Potrzebuje pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Pani Eva nie ma inkontynencji. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma opieki w nocy.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój  z łazienką oraz dostępem do Internetu. Do sklepu pieszo jest 10 minut.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hildesheim (31137)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  10.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekuna / Opiekunki


  Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Pacjent jest sparaliżowany poprzecznie. Cierpi na nietolerancję laktozy i alergię na cytrusy. Porusza się na wózku inwalidzkim, są dostępne wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego, wózek elektryczny itp. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Poranną higienę wykonuje Pflegedienst. Podopieczny nie ma inkontynencji, ale ma założony urinalkondom. 1x w nocy (4:00) trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

  Podopieczny jest nadal aktywną osobą, nadal pracuje. Codziennie o 10:00 przyjeżdża po niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca ok. 14-16:00. Opiekun/ka zaczyna swoją pracę dopiero o 16:00, a w weekend od 13:00.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Jest auto na zleceniu.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Rietberg (33397)


  Wynagrodzenie:

  2100 € + do 600 €


  Data wyjazdu:

  15.12.2023


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekuna / Opiekunki


  Do opieki jest Pan (85l., 58kg, 170cm). Cierpi na nowotwór, zbiera mu się woda w nogach. Ma wdrożoną opiekę paliatywną. Podopieczny ma lekką depresję i niedowład prawej ręki. Jest świadomą osobą. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrafi stać, ale jest słaby i potrzebuje pomocy przy wstawaniu. Potrzebuje pomocy przy higienie, ubieraniu oraz jedzeniu. Ma inkontynencję, nosi wkładki i pieluchy. Nie ma opieki w nocy.

  Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Żona Podopiecznego gotuje i zajmuje się domem. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower. Sklepy są na miejscu.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Wymiana euro – jak wymienić, aby nie stracić?

Wymiana euro – jak wymienić, aby nie stracić?

Zaburzenia osobowości u osób starszych

Zaburzenia osobowości u osób starszych

5 powodów, dla których warto zabrać podopiecznego na spacer!

5 powodów, dla których warto zabrać podopiecznego na spacer!

Jak zatrzymać biegunkę u starszej osoby?

Jak zatrzymać biegunkę u starszej osoby?
Avoria