Praca w opiece w Niemczech na 1 miesiąc – czy to możliwe?

Praca w opiece w Niemczech na 1 miesiąc – czy to możliwe?

Standardowy kontrakt opiekunki osób starszych wyjeżdżającej do Niemiec przewiduje pracę przez 2-3 miesiące. Czy można jednak wyjechać na krócej? Odpowiedź brzmi: tak. Dowiedz się więcej o pracy w opiece w Niemczech na 1 miesiąc.

Opieka w Niemczech na 1 miesiąc – dlaczego opiekunki wybierają krótkie zlecenia?

Powodów, dla których opiekunki osób starszych w Niemczech decydują się na krótkie zastępstwo zamiast na dłuższy kontrakt, jest wiele. Najczęstszą przyczyną są inne zobowiązania – opiekunce może przydarzyć się „okienko” między stałymi zleceniami. Jeżeli nie chce ona wykorzystywać wolnego czasu na odpoczynek, to oferta na 2 czy 4 tygodnie pozwala wypełnić lukę i jednocześnie nie koliduje z innymi obowiązkami.

Opiekunka Niemcy na 1 miesiąc – krótki wyjazd wybierają też:

 • opiekunki, które mają rodzinę i nie chcą zostawiać dzieci na dłuższy czas – krótkotrwałe wyjazdy pozwalają w większym stopniu uczestniczyć w życiu rodzinnym;
 • kandydatki na opiekunki osób starszych, które chcą się sprawdzić w tym zawodzie – Niemcy poszukujący opiekunki na zastępstwo często są skłonni zatrudnić osobę z niewielkim doświadczeniem w pracy z seniorami;
 • opiekunki zainteresowane podreperowaniem domowego budżetu – to często osoby mające duże doświadczenie, które jednak nie chcą pracować na stałe w branży opiekuńczej.

Krótkie zlecenia w opiece w Niemczech – zasady współpracy

Opiekunka osób starszych zainteresowana wyjazdem do pracy na 2 tygodnie czy 1 miesiąc musi zdawać sobie sprawę ze specyfiki takiego kontraktu. W przypadku krótkich wyjazdów czas odgrywa kluczową rolę. Opiekunki na skoczka, bo tak właśnie określa się osoby zajmujące się seniorem na zastępstwo, muszą być gotowe do wyjazdu z dnia na dzień. W konsekwencji jest to praca dla osób zdecydowanych i takich, które są w stanie natychmiast podjąć decyzję – tuż po przedstawieniu im oferty.

Opieka nad seniorami wiąże się z określonymi obowiązkami. Chociaż opiekunki na skoczka nie mają wiele czasu na przemyślenie propozycji, to zawsze mogą liczyć na pełną informację o zdrowiu podopiecznego i oczekiwaniach jego rodziny. Opiekunka do Niemiec na 1, 2 czy 3 tygodnie (tzw. skoczek) nie musi mieć dużego doświadczenia w pracy z osobami starszymi, ale w dalszym ciągu wymagana jest od niej dobra znajomość języka niemieckiego.

Myślisz o pracy jako opiekunka-skoczek? Interesuje Cię praca za granicą na 2 lub 3 tygodnie? Dowiedz się, ile godzin pracuje opiekunka osób starszych w Niemczech.

Jak znaleźć zlecenie opiekunki na krótkie zastępstwo?

Oferty zatytułowane jako „Opiekunka w Niemczech od zaraz” można znaleźć zarówno na niemieckich portalach ogłoszeniowych, jak i na stronie naszej agencji. Jeżeli planujesz wyjechać na krótkie zlecenie po raz pierwszy, aby spróbować pracy jako opiekunka osób starszych, albo masz negatywne doświadczenia z szukaniem zatrudnienia na własną rękę, skorzystaj z naszej pomocy – oferujemy pośrednictwo. Pomożemy Ci szybko wyjechać do niemieckiej rodziny poszukującej opieki dla seniora na okres 1, 2, 3 lub 4 tygodni.

Opiekunki na krótkie zastępstwo, które wysyłamy do pracy na terenie Niemiec:

 • podpisują umowę jeszcze w Polsce – pod tym względem krótkie zlecenie nie różni się od długiego kontraktu;
 • mają pełne ubezpieczenie – odprowadzamy składki na ubezpieczenie zarówno zdrowotne, jak i emerytalne;
 • otrzymują wsparcie koordynatora na terenie Niemiec – opiekunki na skoczka nie są pozostawione same sobie.
opiekunki na krótkie zastępstwo

Wady i zalety pracy jako opiekunka w Niemczech na krótkie zlecenia

Opieka nad seniorem przez 2 tygodnie czy 1 miesiąc jest dość specyficzna – taki wyjazd wymaga od opiekunki określonych cech charakteru. Przykłady? Niezbędna jest choćby umiejętność szybkiej adaptacji i nawiązania kontaktu z podopiecznym. Krótkie wyjazdy mają też swoje zalety i wady, które trzeba uwzględnić, podejmując decyzję o przyjęciu oferty.

Opiekunka w Niemczech od zaraz na zastępstwo przebywa poza domem krócej niż opiekunka, która podpisała standardowy kontrakt. Praca w takim systemie jest elastyczna – opiekunka może wyjechać, gdy potrzebuje środków. To nie wszystkie zalety opieki na krótkie zastępstwo – wspomnieć warto też o okazji do poznania nowych miejsc oraz doskonalenia języka niemieckiego. Wyjazd na 2 tygodnie czy 1 miesiąc to także sposób, aby sprawdzić się w roli opiekunki osób starszych.

Jakie wady ma praca w opiece w Niemczech na krótkich zleceniach? Opiekunka musi być przygotowana na wyjazd w każdym momencie – zlecenia nie pojawiają się regularnie i stąd od opiekunek-skoczków oczekuje się dyspozycyjności. Ponieważ kontrakt trwa zaledwie 2-4 tygodnie, to opiekunka nie może też liczyć na premię wakacyjną, choć wciąż może otrzymać bonus za pracę w święta. Za wadę można uznać również to, że opiekunka nie zawsze jest w stanie zdobyć zaufanie seniora.

Powrót

Najnowsze artykuły

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech przyciąga uwagę wielu opiekunek, oferując nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie,...

Czytaj całość

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jesteś osobą przedsiębiorczą? Uważasz, że branża opiekuńcza to jeden z sektorów, które w najbliższych latach...

Czytaj całość

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Interesuje Cię praca w opiece za granicą, ale nie chcesz opuszczać swojej rodziny na zbyt...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Köln (50939)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  16.06.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Sabrina (37l., 60kg. 168cm). Ma niepełnosprawność intelektualną wynikającą z komplikacji przy porodzie. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Jest świadomą osobą. Pani Sabrina jest mobilna, porusza się samodzielnie. Pomoc przy higienie tylko rano, trzeba jej przypomnieć co ma zrobić. Ubiera się sama. Nie ma inkontynencji. Noce przesypia.

  𝐍𝐚 𝐳𝐥𝐞𝐜𝐞𝐧𝐢𝐮 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐝𝐮𝐳̇𝐨 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐮 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 > Całkowitą higieną Podopiecznej zajmuje się Pani, która przychodzi do pomocy w godzinach południowych i zostaje do wieczora. Ona gotuje i zajmuje się również domem. Pani Sabrina w tygodniu chodzi do pracy. Potrzebuje głównie towarzystwa, stabilności i spokojnej atmosfery. Ma siostrę bliźniaczkę.

  Mieszka w domu wielorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Jest rower. Opiekunka robi zakupy dla siebie.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Tegernheim (93105)


  Wynagrodzenie:

  1850 €


  Data wyjazdu:

  02.06.2024


  Okres wyjazdu:

  7 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Katharina (102l., 57kg, 148cm). Cierpi na nadciśnienie i choroby serca. Nosi okulary i aparat słuchowy. Nie ma demencji, jest całkiem świadomą osobą. Porusza się przy pomocy rollatora. Podopieczna potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchomajtki. Nie ma opieki w nocy.

  Seniorka jest miła i życzliwa. Czyta codziennie gazetę, lubi kolorowe czasopisma oraz krzyżówki.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Córka Podopiecznej ma osobne mieszkanie na poddaszu. Dla niej również się gotuje. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z WC oraz dostępem do Internetu. Jest rower. Zakupy robi córka, ale zawsze pyta Opiekunkę co trzeba kupić.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hannover (30539)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  14.06.2024


  Okres wyjazdu:

  1 miesiąc


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Frieda (89l., 75kg, 165cm). Cierpi na nadciśnienie, niewydolność serca i nerek oraz migotanie przedsionków.  W 2020 roku miała operację biodra. Jest osobą świadomą, nie ma demencji. Porusza się przy pomocy rollatora lub laski, przy schodach ma windę. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchomajtki. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi Opiekunka. Na zleceniu nie ma problemu z czasem wolnym.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Pomóż Seniorowi zmierzyć się z zimą

Pomóż Seniorowi zmierzyć się z zimą

Prawidłowy puls i ciśnienie u seniora – co warto wiedzieć?

Prawidłowy puls i ciśnienie u seniora – co warto wiedzieć?

Praca opiekunki w Niemczech bez umowy? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca opiekunki w Niemczech bez umowy? Sprawdź, co musisz wiedzieć!
Avoria