Praca w opiece w Niemczech na 1 miesiąc – czy to możliwe?

Praca w opiece w Niemczech na 1 miesiąc – czy to możliwe?

Standardowy kontrakt opiekunki osób starszych wyjeżdżającej do Niemiec przewiduje pracę przez 2-3 miesiące. Czy można jednak wyjechać na krócej? Odpowiedź brzmi: tak. Dowiedz się więcej o pracy w opiece w Niemczech na 1 miesiąc.

Opieka w Niemczech na 1 miesiąc – dlaczego opiekunki wybierają krótkie zlecenia?

Powodów, dla których opiekunki osób starszych w Niemczech decydują się na krótkie zastępstwo zamiast na dłuższy kontrakt, jest wiele. Najczęstszą przyczyną są inne zobowiązania – opiekunce może przydarzyć się „okienko” między stałymi zleceniami. Jeżeli nie chce ona wykorzystywać wolnego czasu na odpoczynek, to oferta na 2 czy 4 tygodnie pozwala wypełnić lukę i jednocześnie nie koliduje z innymi obowiązkami.

Opiekunka Niemcy na 1 miesiąc – krótki wyjazd wybierają też:

 • opiekunki, które mają rodzinę i nie chcą zostawiać dzieci na dłuższy czas – krótkotrwałe wyjazdy pozwalają w większym stopniu uczestniczyć w życiu rodzinnym;
 • kandydatki na opiekunki osób starszych, które chcą się sprawdzić w tym zawodzie – Niemcy poszukujący opiekunki na zastępstwo często są skłonni zatrudnić osobę z niewielkim doświadczeniem w pracy z seniorami;
 • opiekunki zainteresowane podreperowaniem domowego budżetu – to często osoby mające duże doświadczenie, które jednak nie chcą pracować na stałe w branży opiekuńczej.

Krótkie zlecenia w opiece w Niemczech – zasady współpracy

Opiekunka osób starszych zainteresowana wyjazdem do pracy na 2 tygodnie czy 1 miesiąc musi zdawać sobie sprawę ze specyfiki takiego kontraktu. W przypadku krótkich wyjazdów czas odgrywa kluczową rolę. Opiekunki na skoczka, bo tak właśnie określa się osoby zajmujące się seniorem na zastępstwo, muszą być gotowe do wyjazdu z dnia na dzień. W konsekwencji jest to praca dla osób zdecydowanych i takich, które są w stanie natychmiast podjąć decyzję – tuż po przedstawieniu im oferty.

Opieka nad seniorami wiąże się z określonymi obowiązkami. Chociaż opiekunki na skoczka nie mają wiele czasu na przemyślenie propozycji, to zawsze mogą liczyć na pełną informację o zdrowiu podopiecznego i oczekiwaniach jego rodziny. Opiekunka do Niemiec na 1, 2 czy 3 tygodnie (tzw. skoczek) nie musi mieć dużego doświadczenia w pracy z osobami starszymi, ale w dalszym ciągu wymagana jest od niej dobra znajomość języka niemieckiego.

Myślisz o pracy jako opiekunka-skoczek? Interesuje Cię praca za granicą na 2 lub 3 tygodnie? Dowiedz się, ile godzin pracuje opiekunka osób starszych w Niemczech.

Jak znaleźć zlecenie opiekunki na krótkie zastępstwo?

Oferty zatytułowane jako „Opiekunka w Niemczech od zaraz” można znaleźć zarówno na niemieckich portalach ogłoszeniowych, jak i na stronie naszej agencji. Jeżeli planujesz wyjechać na krótkie zlecenie po raz pierwszy, aby spróbować pracy jako opiekunka osób starszych, albo masz negatywne doświadczenia z szukaniem zatrudnienia na własną rękę, skorzystaj z naszej pomocy – oferujemy pośrednictwo. Pomożemy Ci szybko wyjechać do niemieckiej rodziny poszukującej opieki dla seniora na okres 1, 2, 3 lub 4 tygodni.

Opiekunki na krótkie zastępstwo, które wysyłamy do pracy na terenie Niemiec:

 • podpisują umowę jeszcze w Polsce – pod tym względem krótkie zlecenie nie różni się od długiego kontraktu;
 • mają pełne ubezpieczenie – odprowadzamy składki na ubezpieczenie zarówno zdrowotne, jak i emerytalne;
 • otrzymują wsparcie koordynatora na terenie Niemiec – opiekunki na skoczka nie są pozostawione same sobie.
opiekunki na krótkie zastępstwo

Wady i zalety pracy jako opiekunka w Niemczech na krótkie zlecenia

Opieka nad seniorem przez 2 tygodnie czy 1 miesiąc jest dość specyficzna – taki wyjazd wymaga od opiekunki określonych cech charakteru. Przykłady? Niezbędna jest choćby umiejętność szybkiej adaptacji i nawiązania kontaktu z podopiecznym. Krótkie wyjazdy mają też swoje zalety i wady, które trzeba uwzględnić, podejmując decyzję o przyjęciu oferty.

Opiekunka w Niemczech od zaraz na zastępstwo przebywa poza domem krócej niż opiekunka, która podpisała standardowy kontrakt. Praca w takim systemie jest elastyczna – opiekunka może wyjechać, gdy potrzebuje środków. To nie wszystkie zalety opieki na krótkie zastępstwo – wspomnieć warto też o okazji do poznania nowych miejsc oraz doskonalenia języka niemieckiego. Wyjazd na 2 tygodnie czy 1 miesiąc to także sposób, aby sprawdzić się w roli opiekunki osób starszych.

Jakie wady ma praca w opiece w Niemczech na krótkich zleceniach? Opiekunka musi być przygotowana na wyjazd w każdym momencie – zlecenia nie pojawiają się regularnie i stąd od opiekunek-skoczków oczekuje się dyspozycyjności. Ponieważ kontrakt trwa zaledwie 2-4 tygodnie, to opiekunka nie może też liczyć na premię wakacyjną, choć wciąż może otrzymać bonus za pracę w święta. Za wadę można uznać również to, że opiekunka nie zawsze jest w stanie zdobyć zaufanie seniora.

Powrót

Najnowsze artykuły

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Z wiekiem w organizmie dochodzi do szeregu zmian, których efektem jest zmniejszona reakcja odpornościowa. To...

Czytaj całość

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Legalnie zatrudnione opiekunki osób starszych mają nie tylko obowiązki, ale również prawa. Rozważasz wyjazd do...

Czytaj całość

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Nieznajomość języka niemieckiego często jest powodem, dla którego niedoświadczeni opiekunowie decydują się na objęcie stanowiska...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Augsburg (86165)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  06.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Margot (88l., 50kg, 155cm). Cierpi na nadciśnienie, osteoporozę, ma COPD (aparat tlenowy). Ma alergię na pyłki i koty. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Porusza się przy pomocy rollatora. Ma również do dyspozycji łóżko medyczne oraz windę przy schodach. Potrzebuje niewielkiej pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji. Noce spokojnie przesypia.

  Lubi towarzystwo, jest osobą spokojną i otwartą. Była florystką. Lubi rozwiązywać krzyżówki i grać w gry. Podopieczna jest osobą palącą. 

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z dostępem do Internetu i TV. W tym samym domu, ale na osobnym piętrze mieszka córka. Sklepy są na miejscu.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hildesheim (31137)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  10.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekuna / Opiekunki


  Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Pacjent jest sparaliżowany poprzecznie. Cierpi na nietolerancję laktozy i alergię na cytrusy. Porusza się na wózku inwalidzkim, są dostępne wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego, wózek elektryczny itp. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Poranną higienę wykonuje Pflegedienst. Podopieczny nie ma inkontynencji, ale ma założony urinalkondom. 1x w nocy (4:00) trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

  Podopieczny jest nadal aktywną osobą, nadal pracuje. Codziennie o 10:00 przyjeżdża po niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca ok. 14-16:00. Opiekun/ka zaczyna swoją pracę dopiero o 16:00, a w weekend od 13:00.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Jest auto na zleceniu.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Öhningen (78337)


  Wynagrodzenie:

  1700 € + 75 €


  Data wyjazdu:

  27.12.2023


  Okres wyjazdu:

  3,5 tygodnia


  Znajomość języka:

  podstawowa


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Gudrun (90l., 70kg, 165cm). Choruje na osteoporozę, niewydolność serca oraz osłabienie starcze, jest również osoba niewidomą. Podopieczna jest osobą demencyjną. Seniorka jest osobą leżącą, aczkolwiek przesadza się ją raz dziennie na wózek inwalidzki, Higienę przy Podopiecznej wykonuje się w łóżku. Jest inkontynencja pełna. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi się z pomocą rodziny.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Praca opiekunki w Niemczech bez umowy? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca opiekunki w Niemczech bez umowy? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

5 powodów, dla których warto zabrać podopiecznego na spacer!

5 powodów, dla których warto zabrać podopiecznego na spacer!

Alzheimer – co musi wiedzieć Opiekunka osób starszych?

Alzheimer – co musi wiedzieć Opiekunka osób starszych?

Jak zmienia się nasz charakter?

Jak zmienia się nasz charakter?
Avoria