Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć

Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć

Jeśli to czytasz to prawdopodobnie udajesz się na pierwsze zlecenie opiekunka/opiekun osób starszych w Niemczech . Stres, strach i jedna wielka niewiadoma- to wszystko zapewne jest Ci już znane. Nie martw się, każdy musi przeżyć swój pierwszy raz, jak mawia słynne powiedzenie. Z naszą pomocą bez problemu przygotujesz się do pierwszego wyjazdu.

Pakiet informacji

Informacje na temat wyjazdu, potrzebnych dokumentów oraz kwestie przejazdu powinniśmy poruszyć jeszcze przed podpisaniem umowy z agencją. Wiele agencji nie zapewnia pełnego komfortu podczas podróży na pierwsze zlecenie, powierzając na odpowiedzialność opiekunki bądź opiekunka niektóre obowiązki. Warto więc znaleźć firmę, która zapewni wszystkie niezbędne ubezpieczenia, pozyska dokładne informacje na temat Podopiecznego, a także zorganizuje i opłaci przejazd. To duża wygoda, szczególnie podczas pierwszego zlecenia.

Dobre rozeznanie

Warto dobrze sprawdzić miejscowość, do której wyrusza się na zlecenie. Pomoże to zmniejszyć znacząco stres, ale także pozwoli swobodnie przemieszczać się w wolnym czasie. Można sprawdzić miejscowe atrakcje, restauracje, galerie, żeby nie tracić potem czasu na monotonne poszukiwania. Jest to również przydatne, na wypadek nieszczęśliwych sytuacji, np. kiedy Podopiecznego trzeba będzie zawieźć do lekarza.

Wyjazd do Niemiec – walizka pełna niezbędników

W większości zawartość będzie uzależniona od pory roku, w której wyjeżdżamy. Jednak jest kilka elementów, które bez względu na pogodę powinny znaleźć się w naszej torbie:

 • wygodne ubrania, ale przede wszystkim buty do pracy (najlepiej uprzednio zrobić sobie z 5-6 zestawów, w racji, że w niektórych domach robi się tylko jedno pranie w tygodniu), a także jakieś 2 stroje wyjściowe (np. wieczorem do miasta);
 • wszystkie niezbędne kosmetyki (szampon, żel do mycia itd.)
 • mini apteczka zawierająca: kilka plastrów, tabletki przeciwbólowe, preparaty na gardło (podróże w klimatyzowanych autokarach szczególnie się do tego przyczyniają);
 • podręczny słowniczek (nawet jeśli poprawnie mówisz po niemiecku, warto mieć go przy sobie);
 • coś dla rozrywki, np. książka, krzyżówka, MP3 itp.

Oczywiście zawartość walizki nie będzie ograniczała się tylko do wyżej wymienionej listy. Najlepszym sposobem jest zrobić sobie taki spis rzeczy, które mogą się przydać, minimum tydzień wcześniej i dopisywać sukcesywne to co wpadnie nam do głowy.

 1. Język niemiecki dla opiekunek – sprawdź, jakie to proste!
Dobre, pierwsze wrażenie

To chyba najtrudniejszy punkt do realizacji. Każdy chce wypaść dobrze, aby rodzina Podopiecznego miała jak najlepsze wrażenie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, szczególnie kiedy to nasza pierwsza praca w opiece w Niemczech, najlepiej po prostu być sobą. Należy z głową używać zwrotów grzecznościowych, to pokaże nas jako osoby z klasą. W kwestii dobrego smaku, można przywieźć jakieś polskie łakocie– Niemcy podobno uwielbiają zarówno słodkości, jak i kulturę czy dobry gest.

Jednak oprócz miłych słów, należy pozyskać też istotne informacje od rodziny Podopiecznego.  Jeśli do seniora bądź seniorki nie przychodzi Pflege, a starsza osoba ma zalecone spożywanie leków- zapisać sobie wszystko na kartce. Rodzina powinna podać ogólny harmonogram dnia oraz przede wszystkim zostawić telefon kontaktowy do siebie oraz lekarza Podopiecznego (jeśli takiego posiada).

Pierwszy wyjazd zawsze zostaje na długo w naszej pamięci, więc warto dobrze się przygotować, ale nie stresować. Nerwy tylko zmęczą nas oraz Podopiecznego, któremu na Twojej obecności zależy najbardziej.

Dlaczego warto z nami współpracować? Atrakcyjny pakiet premii dla Opiekunek w Niemczech.

Powrót

Najnowsze artykuły

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Zapalenie płuc u starszej osoby – objawy, przyczyny i rokowania

Z wiekiem w organizmie dochodzi do szeregu zmian, których efektem jest zmniejszona reakcja odpornościowa. To...

Czytaj całość

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Prawa opiekunek w Niemczech – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Legalnie zatrudnione opiekunki osób starszych mają nie tylko obowiązki, ale również prawa. Rozważasz wyjazd do...

Czytaj całość

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Praca jako opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny

Nieznajomość języka niemieckiego często jest powodem, dla którego niedoświadczeni opiekunowie decydują się na objęcie stanowiska...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Aub (97239)


  Wynagrodzenie:

  2200 €


  Data wyjazdu:

  04.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6 - 8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Franz (84l., 71kg, 172cm) choruje na Parkinsona, niewydolność serca oraz osłabienie starcze. Podopieczny jest osoba demencyjną. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Senior potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Podopieczny ma inkontynencję moczu. Opieka w nocy tylko w nagłych przypadkach.

  Mieszka domu jednorodzinnym wraz z żoną oraz synem. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostęp do Internetu. Zakupy robi rodzina.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hildesheim (31137)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  10.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekuna / Opiekunki


  Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Pacjent jest sparaliżowany poprzecznie. Cierpi na nietolerancję laktozy i alergię na cytrusy. Porusza się na wózku inwalidzkim, są dostępne wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego, wózek elektryczny itp. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Poranną higienę wykonuje Pflegedienst. Podopieczny nie ma inkontynencji, ale ma założony urinalkondom. 1x w nocy (4:00) trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

  Podopieczny jest nadal aktywną osobą, nadal pracuje. Codziennie o 10:00 przyjeżdża po niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca ok. 14-16:00. Opiekun/ka zaczyna swoją pracę dopiero o 16:00, a w weekend od 13:00.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki lub Opiekuna w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Jest auto na zleceniu.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Gomaringen (72810)


  Wynagrodzenie:

  2000 €


  Data wyjazdu:

  03.01.2024


  Okres wyjazdu:

  6-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Elfriede (95l., 165cm, 65kg). Cierpi na osłabienie starcze i nadciśnienie. Ma lekką, początkową demencję, ale komunikacja jest z nią zachowana. Podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim, współpracuje, ale potrzebuje też pomocy. Ma do dyspozycji łóżko medyczne, krzesełko z toaletą oraz krzesełko pod prysznic. Ma inkontynencję, nosi pieluchy. Podopieczna potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. 1x w nocy potrzebuje pomocy.

  Jest osobą miłą, bezkonfliktową, ale też wycofaną. Lubi szydełkować.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu i TV. Sklepy są na miejscu.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Praca w opiece w Niemczech na 1 miesiąc – czy to możliwe?

Praca w opiece w Niemczech na 1 miesiąc – czy to możliwe?

Jakie kroki należy podjąć podczas ucieczki Seniora?

Jakie kroki należy podjąć podczas ucieczki Seniora?

Koronawirus: 12 zasad higieny w czasie epidemii

Koronawirus: 12 zasad higieny w czasie epidemii

Sprawdź jakie przyprawy pomagają podkręcać metabolizm

Sprawdź jakie przyprawy pomagają podkręcać metabolizm
Avoria