Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć

Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć

Jeśli to czytasz to prawdopodobnie udajesz się na pierwsze zlecenie opiekunka/opiekun osób starszych w Niemczech . Stres, strach i jedna wielka niewiadoma- to wszystko zapewne jest Ci już znane. Nie martw się, każdy musi przeżyć swój pierwszy raz, jak mawia słynne powiedzenie. Z naszą pomocą bez problemu przygotujesz się do pierwszego wyjazdu.

Pakiet informacji

Informacje na temat wyjazdu, potrzebnych dokumentów oraz kwestie przejazdu powinniśmy poruszyć jeszcze przed podpisaniem umowy z agencją. Wiele agencji nie zapewnia pełnego komfortu podczas podróży na pierwsze zlecenie, powierzając na odpowiedzialność opiekunki bądź opiekunka niektóre obowiązki. Warto więc znaleźć firmę, która zapewni wszystkie niezbędne ubezpieczenia, pozyska dokładne informacje na temat Podopiecznego, a także zorganizuje i opłaci przejazd. To duża wygoda, szczególnie podczas pierwszego zlecenia.

Dobre rozeznanie

Warto dobrze sprawdzić miejscowość, do której wyrusza się na zlecenie. Pomoże to zmniejszyć znacząco stres, ale także pozwoli swobodnie przemieszczać się w wolnym czasie. Można sprawdzić miejscowe atrakcje, restauracje, galerie, żeby nie tracić potem czasu na monotonne poszukiwania. Jest to również przydatne, na wypadek nieszczęśliwych sytuacji, np. kiedy Podopiecznego trzeba będzie zawieźć do lekarza.

Wyjazd do Niemiec – walizka pełna niezbędników

W większości zawartość będzie uzależniona od pory roku, w której wyjeżdżamy. Jednak jest kilka elementów, które bez względu na pogodę powinny znaleźć się w naszej torbie:

 • wygodne ubrania, ale przede wszystkim buty do pracy (najlepiej uprzednio zrobić sobie z 5-6 zestawów, w racji, że w niektórych domach robi się tylko jedno pranie w tygodniu), a także jakieś 2 stroje wyjściowe (np. wieczorem do miasta);
 • wszystkie niezbędne kosmetyki (szampon, żel do mycia itd.)
 • mini apteczka zawierająca: kilka plastrów, tabletki przeciwbólowe, preparaty na gardło (podróże w klimatyzowanych autokarach szczególnie się do tego przyczyniają);
 • podręczny słowniczek (nawet jeśli poprawnie mówisz po niemiecku, warto mieć go przy sobie);
 • coś dla rozrywki, np. książka, krzyżówka, MP3 itp.

Oczywiście zawartość walizki nie będzie ograniczała się tylko do wyżej wymienionej listy. Najlepszym sposobem jest zrobić sobie taki spis rzeczy, które mogą się przydać, minimum tydzień wcześniej i dopisywać sukcesywne to co wpadnie nam do głowy.

 1. Język niemiecki dla opiekunek – sprawdź, jakie to proste!
Dobre, pierwsze wrażenie

To chyba najtrudniejszy punkt do realizacji. Każdy chce wypaść dobrze, aby rodzina Podopiecznego miała jak najlepsze wrażenie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, szczególnie kiedy to nasza pierwsza praca w opiece w Niemczech, najlepiej po prostu być sobą. Należy z głową używać zwrotów grzecznościowych, to pokaże nas jako osoby z klasą. W kwestii dobrego smaku, można przywieźć jakieś polskie łakocie– Niemcy podobno uwielbiają zarówno słodkości, jak i kulturę czy dobry gest.

Jednak oprócz miłych słów, należy pozyskać też istotne informacje od rodziny Podopiecznego.  Jeśli do seniora bądź seniorki nie przychodzi Pflege, a starsza osoba ma zalecone spożywanie leków- zapisać sobie wszystko na kartce. Rodzina powinna podać ogólny harmonogram dnia oraz przede wszystkim zostawić telefon kontaktowy do siebie oraz lekarza Podopiecznego (jeśli takiego posiada).

Pierwszy wyjazd zawsze zostaje na długo w naszej pamięci, więc warto dobrze się przygotować, ale nie stresować. Nerwy tylko zmęczą nas oraz Podopiecznego, któremu na Twojej obecności zależy najbardziej.

Dlaczego warto z nami współpracować? Atrakcyjny pakiet premii dla Opiekunek w Niemczech.

Powrót

Najnowsze artykuły

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech – jak wygląda i czy się opłaca?

Praca w domu opieki w Niemczech przyciąga uwagę wielu opiekunek, oferując nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie,...

Czytaj całość

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Praca na gewerbe jako opiekunka. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jesteś osobą przedsiębiorczą? Uważasz, że branża opiekuńcza to jeden z sektorów, które w najbliższych latach...

Czytaj całość

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo – na czym polega?

Interesuje Cię praca w opiece za granicą, ale nie chcesz opuszczać swojej rodziny na zbyt...

Czytaj całość

Polecane oferty pracy

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Oberstenfeld (71720)


  Wynagrodzenie:

  2100 €


  Data wyjazdu:

  07.06.2024


  Okres wyjazdu:

  4-8 tygodni


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekuna / Opiekunki


  Do opieki jest Pan Günter (83l., 84kg, 177cm). Cierpi na Alzheimera, cukrzycę, demencję, nadciśnienie i Parkinsona. Ma rozrusznik serca. Występuje u niego zakłócona orientacja co do czasu oraz miejsca. Porusza się o lasce, trzeba mu pomóc przy wstawaniu. Wymaga wsparcia w higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, chodzi sam do toalety, ale asekuracyjnie również zakłada się mu pampersy. Opieka w nocy tylko w awaryjnych sytuacjach, ale jest to bardzo rzadkie.

  Podopieczny jest osobą rozmowną, miłą, spokojną, pełną humoru i optymistyczną. Lubi oglądać TV i grać w karty.

  Mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Dla Opiekuna/Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu i TV. Do sklepu jest ok. 10 minut.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hannover (30539)


  Wynagrodzenie:

  1900 €


  Data wyjazdu:

  14.06.2024


  Okres wyjazdu:

  1 miesiąc


  Znajomość języka:

  dobra


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pani Frieda (89l., 75kg, 165cm). Cierpi na nadciśnienie, niewydolność serca i nerek oraz migotanie przedsionków.  W 2020 roku miała operację biodra. Jest osobą świadomą, nie ma demencji. Porusza się przy pomocy rollatora lub laski, przy schodach ma windę. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Ma inkontynencję moczu, nosi pieluchomajtki. Noce spokojnie przesypia.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest osobny pokój z dostępem do Internetu. Zakupy robi Opiekunka. Na zleceniu nie ma problemu z czasem wolnym.

 • Kraj:

  NiemcyNiemcy


  Miasto:

  Hildesheim (31137)


  Wynagrodzenie:

  1950 €


  Data wyjazdu:

  15.06.2024


  Okres wyjazdu:

  5 tygodni


  Znajomość języka:

  komunikatywna


  Poszukujemy:

  Opiekunki


  Do opieki jest Pan Stefan (60l., 95kg, 185cm). Choruje na porażenie poprzeczne. Ma alergię na cytrusy i nietolerancję laktozy. Jest świadomą osobą, komunikacja i orientacja są u niego zachowane. Porusza się na wózku inwalidzkim, są przygotowane wszystkie potrzebne pomoce: podnośniki, pionizatory, urządzenia do redukcji napięcia mięśniowego i wózek elektryczny. Potrzebuje pomocy przy higienie oraz ubieraniu. Nie ma inkontynencji, ale ma urinalkondom i neuromodulację implantową pęcherza moczowego i jelit – stymulacja nerwów krzyżowych. Codziennie o godz. 4:00 trzeba mu zmienić pozycję w łóżku.

  Codziennie rano przychodzi Pflegedienst do higieny. Podopieczny jest nadal aktywny zawodowo, ma pracę biurową. Codziennie o godz. 10:00 przyjeżdża do niego asystent i zawozi go do pracy. Wraca około 14:00-16:00. Opiekunka zaczyna pracę o godzinie 16:00. Obiad jest o godz. 17:00. W weekendy Opiekunka zaczyna pracę po godz. 13:00.

  Mieszka w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki w Niemczech do dyspozycji jest pokój z łazienką oraz dostępem do Internetu.

PRACA JAKO OPIEKUNKA NIEMCY

Polecane wpisy

Zjawiska pogodowe po niemiecku – naucz się wyrażeń

Zjawiska pogodowe po niemiecku – naucz się wyrażeń

Praca opiekunki za granicą – szansa na zatrudnienie w Niemczech

Praca opiekunki za granicą – szansa na zatrudnienie w Niemczech

Grypa- jak skutecznie chronić przed nią Seniora?

Grypa- jak skutecznie chronić przed nią Seniora?

Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć

Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć
Avoria