Pierwsze zlecenie? Zobacz o czym nie zapomnieć

luggage-1081872_1920

Jeśli to czytasz to prawdopodobnie udajesz się na pierwsze zlecenie opiekunka/opiekun osób starszych w Niemczech . Stres, strach i jedna wielka niewiadoma- to wszystko zapewne jest Ci już znane. Nie martw się, każdy musi przeżyć swój pierwszy raz, jak mawia słynne powiedzenie. Z naszą pomocą bez problemu przygotujesz się do pierwszego wyjazdu.

 

Pakiet informacji

Informacje na temat wyjazdu, potrzebnych dokumentów oraz kwestie przejazdu powinniśmy poruszyć jeszcze przed podpisaniem umowy z agencją. Wiele agencji nie zapewnia pełnego komfortu podczas podróży na pierwsze zlecenie, powierzając na odpowiedzialność opiekunki bądź opiekunka niektóre obowiązki. Warto więc znaleźć firmę, która zapewni wszystkie niezbędne ubezpieczenia, pozyska dokładne informacje na temat Podopiecznego, a także zorganizuje i opłaci przejazd. To duża wygoda, szczególnie podczas pierwszego zlecenia.

 

Dobre rozeznanie

Warto dobrze sprawdzić miejscowość, do której wyrusza się na zlecenie. Pomoże to zmniejszyć znacząco stres, ale także pozwoli swobodnie przemieszczać się w wolnym czasie. Można sprawdzić miejscowe atrakcje, restauracje, galerie, żeby nie tracić potem czasu na monotonne poszukiwania. Jest to również przydatne, na wypadek nieszczęśliwych sytuacji, np. kiedy Podopiecznego trzeba będzie zawieźć do lekarza.

 

Wyjazd do Niemiec – walizka pełna niezbędników

W większości zawartość będzie uzależniona od pory roku, w której wyjeżdżamy. Jednak jest kilka elementów, które bez względu na pogodę powinny znaleźć się w naszej torbie:

  • wygodne ubrania, ale przede wszystkim buty do pracy (najlepiej uprzednio zrobić sobie z 5-6 zestawów, w racji, że w niektórych domach robi się tylko jedno pranie w tygodniu), a także jakieś 2 stroje wyjściowe (np. wieczorem do miasta);
  • wszystkie niezbędne kosmetyki (szampon, żel do mycia itd.)
  • mini apteczka zawierająca: kilka plastrów, tabletki przeciwbólowe, preparaty na gardło (podróże w klimatyzowanych autokarach szczególnie się do tego przyczyniają);
  • podręczny słowniczek (nawet jeśli poprawnie mówisz po niemiecku, warto mieć go przy sobie);
  • coś dla rozrywki, np. książka, krzyżówka, MP3 itp.

Oczywiście zawartość walizki nie będzie ograniczała się tylko do wyżej wymienionej listy. Najlepszym sposobem jest zrobić sobie taki spis rzeczy, które mogą się przydać, minimum tydzień wcześniej i dopisywać sukcesywne to co wpadnie nam do głowy.

 

Dobre, pierwsze wrażenie

To chyba najtrudniejszy punkt do realizacji. Każdy chce wypaść dobrze, aby rodzina Podopiecznego miała jak najlepsze wrażenie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, szczególnie kiedy to nasza pierwsza praca w opiece w Niemczech, najlepiej po prostu być sobą. Należy z głową używać zwrotów grzecznościowych, to pokaże nas jako osoby z klasą. W kwestii dobrego smaku, można przywieźć jakieś polskie łakocie– Niemcy podobno uwielbiają zarówno słodkości, jak i kulturę czy dobry gest.

Jednak oprócz miłych słów, należy pozyskać też istotne informacje od rodziny Podopiecznego.  Jeśli do seniora bądź seniorki nie przychodzi Pflege, a starsza osoba ma zalecone spożywanie leków- zapisać sobie wszystko na kartce. Rodzina powinna podać ogólny harmonogram dnia oraz przede wszystkim zostawić telefon kontaktowy do siebie oraz lekarza Podopiecznego (jeśli takiego posiada).

Pierwszy wyjazd zawsze zostaje na długo w naszej pamięci, więc warto dobrze się przygotować, ale nie stresować. Nerwy tylko zmęczą nas oraz Podopiecznego, któremu na Twojej obecności zależy najbardziej.

Dlaczego warto z nami współpracować? Atrakcyjny pakiet premii dla Opiekunek w Niemczech.

Powrót

Najnowsze artykuły

Jesienne smakołyki, czyli pyszny jadłospis dla każdego

jesienne

Jesień to nie tylko deszcz, wiatr czy też spadające liście. To także bogactwo smakołyków, które w...

Czytaj całość

1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych w Niemczech… jednak nie w każdym landzie?

wszystkich świętych

Znicze, kwiaty i chwila zadumy – taki obraz z pewnością większość z nas zauważy w...

Czytaj całość

Triki reklamowe w produktach żywieniowych – sprawdź jak nie dać się oszukać

sprawdź sprawdz

Reklama jest dzisiaj wszędzie. Banery, ulotki, plakaty, filmy i wiele innych narzędzi, które całymi dniami...

Czytaj całość
Polecane wpisy

Długa podróż do Niemiec? Oto kilka sposobów na nudę

podróż

5 powodów, dla których warto zabrać podopiecznego na spacer!

Senioren mit Enkelin

Przesilenie wiosenne – z czego wynika?

Smiling senior couple having rest in park on summer day

Jak walczyć ze stresem? Poznaj kilka sposobów na tę dolegliwość

Old man sitting on the sofa with his lovely dog and book. Relax time
Avoria Sp z o.o. Agencja Opiekunek
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.